Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelv a legszebb,...

Melyik nyelv a legszebb, legkönnyebb, és melyiket a legérdemesebb megtanulni az alábbiak közül? Dán, svéd, norvég, finn, izlandi

Figyelt kérdés
Valamelyik skandináv országban szeretnék majd dolgozni ,de még nem tudom melyikben.
2012. júl. 7. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha jol tudsz nemetul, en a norvegot ajanlom:)
2012. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Eléggé irtózom a némettől szóval akkor lehet a norvég kiesik:S
2012. júl. 7. 16:46
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
A svéd kiejtés roppant nehéz, és nagyon fontos a hangsúly is. Alapjaiban ugyanaz a svéd, dán, norvég, és értik is egymást. A dán egy picit kilóg a sorból, de érthető a másik kettőnek. A svéd, norvég nagyon dallamos, a dán talán egy kicsit nyersebb, keményebb hangzású. [link] Hallgass ebbe bele, ez egy remek svéd rádió.
2012. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Egyik sem olyan egyszerű, mint az angol :) Talán a norvég a 'legkönnyebb', mert szinte minden betűt úgy ejtenek ki, ahogy a magyarok, viszont szerintem a legszebb nyelv ezek közül a dán (szubjektív vélemény)
2012. júl. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A finnről azt hallottam, hogy brutálisan nehéz. Nem tudom, hogy igaz-e, én sosem tanultam. Én Dániába mennék ezek közül, mert ott sok meló van külföldieknek és szimpatikus ország, de a nyelvről nem sokat tudok. Izland is nagyon szimpi, de ott nagyon hideg lehet... szóval nem mennék... de ha te bírod a hideget és a sötétet, akkor az is jó választás.
2012. júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Dániánál azt vegyétek figyelembe, hogy ha esetleg dán állampolgárságot akartok majd, akkor sajnos a magyart eltörlik, náluk nincs kettős állampolgárság :( Én is oda szerettem volna menni, de így már nem olyan jó.
2012. júl. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
az izlandi is szép, olyan különleges a kiejtése és az írása. :)
2012. júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
9%
A finn nyelvet a legkönnyebb megtanulni, mert az szinte ugyanaz, mint a magyar.
2012. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A svéd nem nehéz nyelv. Kicsit angolos-németes. Szép, zenei, dallamos, fontos a hangsúlyozás. A norvég és a dán erre hasonlít, ezek hárman meg is értik egymást. Az izlandi már eléggé különböző ettől a háromtól, másabb a betűkészlete is, és icipicit szlávosabb HANGZÁSÚ. A finn pedig egyikre sem hasonlít, mivel nem germán nyelv. Szerintem elég nehéz lehet, viszont tetszik a finn nyelv pattogása :)
2012. júl. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm tanult izlandiul, több nyelven beszél nagyon jól, többek között angolul és németül is egészen kiválóan, tehát jó nyelvérzékű emberről van szó, és ő azt mondta, az izlandi nyelvtan nagyon nehéz. A neten is azt írják róla, hogy a legnehezebb a germán nyelvek közül.


A finn meg, de ezt minden bizonnyal te is tudod, teljesen más, mint a többi skandináv nyelv.:) Hiába hasonlít a magyarhoz, egyáltalán nem könnyű megtanulni.

2012. júl. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!