Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Villámláskor érdemes kikapcsol...

Villámláskor érdemes kikapcsolni a számítógépet?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még a konnektorból is húzd ki.
2012. júl. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, de én nem fogom, pedig most dörög itt.
2012. júl. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hol dörög?
2012. júl. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nálunk is volt előbb vihar, én kikapcsoltam a gépet mert ha becsapódik ide, akkor neki annyi.

most kapcsoltam vissza.. de még dörög xddd

2012. júl. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Régen a laptopom mindig kihúztam a konnektorból, + a netkábelt is és wifiről mentem tovább.

Most vihar van, de nem húztam ki. Párom is gépezik, neki már egy újraindulás volt is, nekem aksi miatt nem.

Egyébként ki kellene húzni, de az ember úgy van vele, hogy miért pont oda csapna a villám, amikor annyi más hely van.

Aztán meg majd egyszer mégis.

2012. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most már itt is vihar van.
2012. júl. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Feszültségbiztosított konnektorok már vannak elérhető áron és nem lehet nagyobb baj.


Ám ha valakinek nincs ilyen túlfesz védett dugalja, akkor ha kihúzza a készüléket, tegye messze a dugót, mert a villámlás íve a közeli fémekre könyörtelenül áthúz.


Szóval ha a kihúzást nem körültekintően végzed, akkor az sem kellően hatékony módszer, ha közelben csap be a villám.

2012. aug. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!