Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez ellentmond a fegyencedzésne...

Ez ellentmond a fegyencedzésnek? (több lent)

Figyelt kérdés
a fegyencedzésben a gyakorlatokból 10 és 20 az ismétlésszám a gyakorlatok közepetáján. De máshol pedig azt olvastam, hogy alacsony ismétlésszámot kell alkalmazni több sorozatban s ez izmot és erőt növel. Akkor a 2 összefügg vagy nem?

2012. aug. 1. 11:46
 1/2 anonim válasza:
Azért van megadva szerintem ilyen magas ismétlésszám, mert ezzel megtanulod helyesen kivitelezni a gyakorlatokat, megszokod az új fajta mozgásformát. A kevesebb ismétlésszám alkalmasabb erőnövelésre mert nagyobb súlyokkal tudsz dolgozni, fegyenc esetében nehezebb gyakorlatokkal.
2012. aug. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
értem! Akkor a 2 ugyanaz lényegében, csak az egyik súllyal terhel a fegyenc meg nehezebb gyakorlatokkal nehezít?! Nekem csak az ismétlésszám zavart be!
2012. aug. 1. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!