Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha kilátástalan a...

Mit tegyek, ha kilátástalan a helyzet?

Figyelt kérdés
Nagyszüleimmel együtt élünk.Nagyapám egy nagyon kedves, jószívű, jóakaratú ember.Viszont nagymamám az ő tökéletes ellentéte.Amióta megszülettem sakkban tart engem, egyfolytában üvöltözik nekem, mindennel baja van, tönkre tette az életem.Legjobb barátnőm már régóta nem járt nálunk, és csak miatta, mivel szajhának titulálta.Amikor kinn voltam, ő egyfolytában bennem kereste a hibát, ha semmit sem csináltam, akkor is indokot talált arra hogy valamiként megbántson.Így egyre csak kevesebbet jártam ki, és ma már nem is megyek ki a házból, csak hogyha nincs itthon, mivel írtózom tőle.Ez még semmi, a szomszédoknak mindig olyanokat pletykál rólam, ami nem is igaz, ma reggel is arra keltem fel, hogy "semmit nem csinál" meg hogy "bezárkózik a szobába", azt persze fel sem fogja hogy miért.Miatta van minden.Félek mostmár egyáltalán valamit is csinálni, vagy hozzászólni, mert mindig a rosszat keresi bennem, és tönkretesz.Forgatja a kést a szívemben.Anyámat is kikészíti, egyszerűen ő is borzong tőle, azt mondta, hogy rá biztos ne számítson, hogyha egyszer betegeskedni fog.Apám már beszélt vele, hogy vegyen vissza egy kicsit, mivel az ő annya, többször is próbált tenni valamit, de hiába, nem lehet leállítani.Mivel csak most kezdem a gimit, ezért nem költözhetek el, de ahogy kijárom a 12 osztályt elmegyek innen, úgy vagyok vele, hogy akárhová megyek, csak itthon ne legyek, annyira megútáltam.Már régóta foglalkoztat a kérdés, hogy öngyilkos legyek-e? Neki köszönhetően sok ember szarnak néz engem, egy bezárkózott, magányos farkas lettem, tönkrement az életem.Mit tegyek? Arra is gondoltam már, hogy valami olyant teszek, amitől ő egyre jobban kikészül, és például agyvérzést kap.Már én is próbáltam beszélni vele, anyám is, semmi.Testvéremmel is ugyanezt csinálta, aki igen korán elköltözött itthonról, mert nem bírta tovább.Amikor szakított a barátjával, akivel régóta járt, nem megbeszélte vele, hanem egyből a szomszédoknak kezdett pletykálni arról, hogy már nem volt elég jó neki, neki senki sem elég jó, megint itthon fog rohadni a házban, semmit sem csinál, már túl idős új kapcsolathoz, már rég gyermeke kéne legyen, stb.Mindenkit kikészít, egy igazi sarlatán szadista.Mit tegyek?

2012. aug. 4. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi sem kilátástalan.

Nézd a jó oldalát, nagyanyád olyan gyökér, hogy teljesen megedződtél mellette, senki nem fog tudni a későbbiekben megbántani.

Hidd el, azok, akik az ő véleményére adnak, egy szinten vannak vele, és a te életedben nem játszhatnak fontos szerepet.

Aki megismer, tudja, hogy milyen ember vagy valójában.

Sajnálatos, hogy senki nem bír vele.

Mi lenne, ha átjelentkeznél más városba gimnáziumba,és kollégiumba költöznél?

2012. aug. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos szüleim nem tudnák fizetni a kolit, így busszal járok minden nap a szomszédos városba.
2012. aug. 4. 11:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy koli nem olyan drága mint egy albérlet, diákmeló?

Addig se vagy otthon :)

Azért annyira nem szuper ilyen ember mellett edződni, volt tapasztalatom, és megkeseríti az ember életét, hogy a tanulásod is rámehet, nem mersz barátokat haza vinni stb.

Egy normális tinédzser életet kár feláldozni egy szadista ember miatt, csak, hogy megedződjön az ember lánya...mert egyszer vagy kamasz, és ezek az évek nem fognak visszajönni.

2012. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

előző vagyok, még eszembe jutott valami.

Én anno 14 évesen egy családi perpartvar közepette, nem mertem lépni, és ma már nagyon bánom. Évek keserűségét spóroltam volna meg magamnak, ha akkor veszek egy nagy levegőt, és elmegyek az ország másik végére kollégiumba, és akkor másképp alakul minden. Megbántam, hogy nem jöttem el anno időben.

2012. aug. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem is mondtam, hoyg ez olyan happy, de mindennek van jó oldala is.

Kérdező, ha szüleid nem tudják fizetni akoleszt, nyilván lehet segélyt kérni.

Amúgy megkérdezted a nagyanyádat, mi baja veled? Lehet, hoyg elmondja. Talán valami családi dolog, amiről valószínűleg nem tehetsz, de tisztázhatnátok.

2012. aug. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!