Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Középkorúként középfokú...

Középkorúként középfokú végzettséggel tényleg kilátástalan a helyzet?

Figyelt kérdés
Nemsokára álláskereső leszek és ahogy nézem minden elég siralmas. Van valakinek pozitív tapasztalata? Persze az utóbbi időkre vonatkoztatva. Mert az "aki akar az talál" már nem igaz.
2012. márc. 17. 07:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
de igaz, csak most jobban kell akarni. kreatívabbnak, proaktívabbnak és kevésbé válogatósnak kell lenni. ;-)
2012. márc. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem akarok válogatni. Hogy kell csinálni? Mi a menete? Kicsit konkrétabb dolgokat írjál, tapasztalati tényeket. Köszi
2012. márc. 17. 08:05
 3/14 anonim ***** válasza:
Álláskeresésről tapasztalatot nem nagyon tudok megosztani veled, elég régóta vállalkozásokat hozok létre. És ezt javaslom mindenkinek, aki saját kezébe akarja venni az irányítást. Ezt értem proaktivitás alatt. Ha valakinek nincs ötlete, nincs pénze, kezdjen hálózatépítésbe. Ott választ kap a kérdéseire ("Hogy kell csinálni? Mi a menete?") és segítséget is kap.
2012. márc. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál, hogy elvégezhetnél egy OKJ-s tanfolyamot?

De persze ez csak egy javaslat.


Munkáltató vagyok, egy-néhány kisboltot üzemeltetek, amikor meghirdetek egy állást a pályázók több, mint 2/3-a hihetetlen önteltséggel és flegmasággal, úgy viselkedik, mintha nem is tudom, az úristennel üzletelnék itt.

Volt egy nő aki komolyan kiakadt azon a kérdésen, hogy beszél-e nyelveket...


Változtass a mentalitásodon, mert lehet érezni egy állásinterjún.

2012. márc. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Már elkezdtem OKJ-s tanfolyamot. Jelenleg logisztikai ügyintézőnek tanulok. Angol középfokú nyelvvizsgám van és gépírás tudásom, meg az office programok. Szóval csupa olyan amiből 12 egy tucat.

Honnan ismered olyan jól a mentalitásomat?

2012. márc. 17. 13:16
 6/14 A kérdező kommentje:
Szóval hálózatépítésbe. értem.
2012. márc. 17. 13:21
 7/14 anonim ***** válasza:

"Honnan ismered olyan jól a mentalitásomat?"


Egy szóval sem mondta, hogy ismeri. Ha úgy gondolod, gond van vele, változtass. Viszont ha úgy gondolod, hogy már nem lehet jobb a mentalitásod, az azt mutatja, hogy még van hova fejlődni.. ;)

2012. márc. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

a mentalitás lelki alkathoz köthető gondolkodásmód.Nem olyan egyszerű rajta változtatni. Fejlődni meg mindenkinek van hová. Nyilván valamelyest próbálkozom,

De nem lesz nagyon hiteles, ha kibújok a bőrömből.

2012. márc. 17. 13:40
 9/14 anonim ***** válasza:
csupa igazat szóltál, és milyen szépen hangzott!
2012. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
kö-kö-köszönöm, ...ha komolyan gondoltad :-))
2012. márc. 17. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!