Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy könyvet szeretnék postán...

Egy könyvet szeretnék postán feladni. Mibe kell tenni? Elég ha fehér papírral bevonom? Borítékba ugyanis nem fér.

Figyelt kérdés

Szóval a postán csak borítékban lehet feladni? vagy mondjuk egy kalapot hogy tudnék elküldeni? És mi a különbség a levél és a csomag között? A könyvet elküldhetem levélként? És a szállítás díját én hogy tudom kiszámolni? Ha itthon lemérem úgy megtudhatom? Van vmi táblázat?

Bocsi a sok kérdésért, nem nagyon vagyok képben..:)



2012. aug. 30. 00:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem például a rendelt kalapom egy sima kisebb dobozban jött, ez a csomag. A levél az lehet nagyobb "levél", tehát boríték is, ebben meg például már rendelt cipőket is hoztak nekem.

Próbáld meg nagyborítékban feladni majd, szerintem nem lehet több pénz pár 10Ft-nél.


A szállítási díj nekem is rejtély, de egy könyvre ne számolj sokat, max 500Ft-ot, és akkor sokat is mondtam, ha sima levélként adod.

Ha ajánlottan, akkor 800 körül kb.

2012. aug. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ha dobozba rakom akkor már csomagnak minősül? az a baj h az drágább jóval a levélnél..:/ de nagy alakú könyv szóval boríték kilőve (gondolom..)
2012. aug. 30. 01:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Csomagnak ez még NEM minősül:


" Legnagyobb mérete: hosszúságban, szélességben és vastagságban együttvéve 900

mm, de a leghosszabb mérete 600 mm-nél nem lehet nagyobb.

Tekercs alakban a hosszúsága és az átmérő kétszerese együttvéve legalább 170

mm, legfeljebb 1040 mm, a hossza legalább 100 mm, legfeljebb 900 mm lehet."


Talán ezalapján tudsz valamit kezdeni a dologgal. :)

De mit szólsz, ha holnap felhívod a postát, vagy akár egy általános tudakozót? Komolyan kérdem, megKELL tudniuk válaszolni, potyára pedig ne adj fel semmit, mert az csak esetlegesen neked lenne ciki, ha pl. többe kerülne ott feladásnál, mint amennyi nálad van vagy ténylegesen rászántál.

2012. aug. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!