Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én egy kis korú anya vagyok...

Papp Laura kérdése:

Én egy kis korú anya vagyok 17 éves született egy lányom most három hónapos még szopik. Az apa a törvényes képviselője! De szeretném magamhoz venni! Ha bíróságra adom menyi esélyem van hogy nekem ítélik a gyereket?

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Kérned kell a nagykorúvá nyilvánítást. Igazolnod kell, hogy tudsz megfelelő körülményeket biztosítani, képes vagy az ellátásra.

Mindezt a gyámhatóságon tudod intézni. Ha az apa a törvényes képviselő, akkor már valamilyen hatósági eljárás volt. Ott nem tájékoztattak?

2012. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem is a gyámhivatalhoz kellene fordulnod. Én is ebben a helyzetben voltam, de nekem arra az egy évre az édesapám lett a gyerek gyámja.
2012. szept. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a gyámügyesek azt mondták nem tehetek semmit mert már voltak itt megvan szabva 2 óránlént hozza szoptatni idéglenesen hétfőig hétfőn lesz jegyzőnő és ha nem tudunk megegyezni vagyis én nem akarok az ő családi házába vissza menni az anyaék véget. nem az van h nem akarok vele élni mert mondtuk neki h költözön le de ő nem akar. az a lényeg h ha nem egyezünk hétfőig akkor ki emelik a családból a gyereket. én meg ezt nem akarom h nevelőszülőknél legyhyen mert meg tudom neki adni amit kell. mert egyébként bántalmaz engem meg magává salyáticsa a gyereket én nem vihettem sehova a gyereket csak ő és a gyámügyesek náluk voltak előszőr és tele hazudták a fejüket meg ezek a gyámügyesek szart se tudnak. barcikára meg hiába megyek mert nem barcikához tartozunk mert ott el lehetne inditani egy elhelyezési pert csak nem tud semit csinálni az a gyámügy. ha hétfőig nem költötzik le akkor be akarom adni biróságra de nem tudom van e valami esély h nekem itéljék vagyis h anyukám legyen a gyámja mert azt mondta az ügyvédnő h ha befejezem vele végleg a kapcsolatot akkor tudok inditani gy pert!
2012. szept. 7. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a történet több sebből vérzik.

Bántalmaz, de nem az van hogy nem akarsz vele élni.

Akkor mit akarsz? Ha egy 3 hónapos csecsemőt elvesznek az anyjától, akkor ott baj van. A gyámügyeseknek lehet hazudozni, ők az alapján döntenek, amit látnak, tapasztalnak, a gyerek érdekeit szem előtt tartva.

Hallgass az ügyvédre. Tényleg nincs más esélyed.

2012. szept. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
barcikán megkérdeztük hogy lehete e gyermek elhelyezést kérni ott azt mondták hogy igen! de az iteni gyámügyesek azt h nem mert az apa már törvényes képviselője. ő nekik hazudgáltak össze visza a gyerek apjáék és minden szavukba engem támadtak őket védték! magyarán megmondva ezek a gyámügyesek szart se tudnak csak a hasukra ütnek oszt azt mondanak amit akarnak! ezek nem a gyerekeket védik meg hogy jobb legyen nekik ezek forditva csinálják! Na mind egy de azt nem tudjátok megmondani hogy van e valami esélyem a gyereket megkapni és h anyu legyen a gyámja? ja és a gyermek apja büntetett előéletű nem is egyszer!
2012. szept. 7. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Megértelek és együtt érzek veled, de hidd el felelőtlenség lenne itt bármit is mondani az esélyeidről. Ezt csak ügyvéddel tudod intézni, bíróság előtt.

Ha nincs pénzed jogi képviseletre, a jövedelmi viszonyod alapján a bíróság rendel ki ügyvédet.

2012. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!