Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kérheti az anya a letiltást,...

Kérheti az anya a letiltást, ha rendszeresen, elmaradás nélkül fizetem a gyerektartási díjat?

Figyelt kérdés
Van egy kislányom, aki után 6 éve rendszeresen gyerektartás díjat fizetek. Elmaradásom nincsen, minden hónap 15. napjáig ki lett fizetve. Az anya most mégis letiltást kér. Jogos ez a kérése? Lehetséges a letiltás?
2012. aug. 31. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jogos, de miért zavar?
2012. szept. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért zavar, mert igazságtalannak tartom, hiszen rendesen küldöm a pénzt és mégis meg leszek pecsételve, mint rossz fizető ember. Hitelfelvételnél, vagy más hivatalos ügyintézésnél hátrányt fogok szenvedni, mert a rossz/vagy nem fizetők kategóriába sorolnak. Gerinctelen kérésnek tartom és elszomorító, hogy jogos a kérés. Sajnos az apának semmi joga nincsen, az anya bármit megtehet vele.
2012. szept. 2. 14:58
 3/13 anonim ***** válasza:
Tévedsz.Az anyák sajnos nem sok mindent tehetnek meg,sőt a törvény sok esetben nem mellettük áll.Ez viszont nem korrekt,amit az exed csinál.Kérj tanácsot egy ügyvédtől,vagy sétálj be a bíróságra az ingyenes tanácsadásra.
2012. szept. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Voltunk már ingyenes tanácsadáson, fellebbezést is nyújtottunk be, de ott azt mondták, hogy nem érünk el vele semmit, mert az anya rendszeres fizetés esetén is kérheti a letiltást, tehát az ő kérését fogadják el. Ez annyira hihetetlen, semmilyen jogszabályt nem találok rá. Ráadásul most még tanácstalan is vagyok, mert a héten kapom a fizetést, de ha még nem született döntés az ügyben, akkor most még nem tiltják le és nem tudom, hogy akkor ebben a hónapban küldenem kell a pénzt neki vagy sem....
2012. szept. 4. 22:04
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor szépen megvárod a fizetésedet,és megnézed hiányzik-e belőle.Ha nem akkor feladod,ha igen akkor meg elkezdték vonni.Egyébként ha "jó a fizetésed,akkor nem gátol a hitelfelvételben,és semmiben sem.Rengeteg embernek letíltással megy a tartásdíj.
2012. szept. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől nem fogsz hátrányt szenvedni. De legalábbis remélem...
2012. szept. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem jó a fizetésem és igenis hátrányt szenvedek. Ma megérkezett a letiltás, illetéktől elkezdve mindent levontak tőlem, így a megszokott 19000-ből egyből 30000 ft. lett, mert az anyuka is többet kapott, mint 19000 ft. Nem is én szenvedek hátrányt, hanem a feleségemtől lévő közös gyerekünk, aki nincs még 2 éves. Miért nem nézik a közös gyereket is? Azt is fel kell nevelni. Olyan anyagi nehézségeink vannak, hogy sokszor hónap végén még a pelenkát is alig tudjuk megvenni. Sajnos számít az a plusz is, amit a letiltás miatt elvettek tőlem.
2012. szept. 5. 15:00
 8/13 anonim ***** válasza:
Azt viszont nem tudtam, hogy így többet kell fizetned. :-(
2012. szept. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor egy lehetőséged van.Indítasz egy pert a volt feleséged ellen,melyben kéred a gyermektartásdíj csökkentését,tekintettel a nehéz anyagi helyzetetekre,és a közös gyereketekre.Mert van ilyen is.Ez a letiltás valójában erre ment ki,ha nem tudnád.Valszeg valahonnan megtudta,hogy ha a letiltást kéri,többet fog kapni.Mégis mennyit fizettél ezidáig?Azt az összeget a bíróság állapította meg,vagy ti egyeztetek meg?
2012. szept. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A bíróság állapította meg, hogy a fizetésem 20%-át, de legalább 19000 ft-ot kell fizetnem. Eddig rendben is volt, a fizetésem 20%-a 19000 ft volt, amit rendesen fizettem is neki. Múlt hónapban és ebben a hónapban kaptam kicsit többet, mert kifizették a negyed éves pótlékokat és rengeteget túlóráztam, ezért a fizetésem 20%-a ebben a hónapban 24000 ft lett. Na de a gyerektartás mellett kéthetente hozom a kislányt, ami még plusz 4000 ft-ot jelent, mert egy másik településen laknak. Akárhogy is nézzük, a közös gyerekünk hátrányt szenved. Ma tudtuk meg, hogy jövő hónaptól drasztikusan csökken a fizetésünk :(, akkor tényleg megpróbáljuk csökkenteni a gyerektartást. Nem tudjátok, abban az esetben, ha csökkentést kérünk, mert kevesebb a fizetés, az aktuális hónap bérét nézik, vagy visszamenőleg egy fél éveset? Mert már hallottunk ilyet is. Mennyi esélyünk lenne a csökkentésre?
2012. szept. 6. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!