Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek a világ...

Hogyan készüljek a világ végére vagy a 3 világháborúra?

Figyelt kérdés
Tegnap láttam a Túlélési Praktikák című sorozat 1ik részét a tvben.Volt benne 1 pali aki 1 hátizsákba tette a túlélő felszerelését.Nekem is így van de nincs kész a felszerelés.Sztetek mit rakjak bele ? És a Májkrém konzerv és a szőlő cukor csak addig ál el amíg a dobozán,zacskóján rajta van, vagy pedig akár évtizedekig is ?
2012. szept. 10. 17:39
 1/8 anonim válasza:
55%
Jelentkezz a pszichiátriára!!!!
2012. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Néhány konzerv nekem is van, vastartaléknak, ha véletlen elfogy otthon a kaja... De szavatosság lejárta előtt jobb megenni, aztán meg kidobni.

A világvégére mi a francnak kell készülni? Ha egyszer vége van...

A seregben a tisztek tanítottak minket, mit kell csinálni atomcsapás esetén. Az őrmester este helyrerázott minket, mondván: le kell feküdni, jól kinyujtózni, mert egyenes hullát könnyebb szállítani...

Azért én nem beszéllek le.

Ha Téged szórakoztat, csak készülődj.

Sose lehet tudni, még Paks is elszállhat, vagy földrengés, vagy beszorul az ajtó és nem tudsz kimenni...

Javaslom, csinálj Robinson készletet, aztán keress egy lakatlan szigetet.

A kotont ki ne felejtsd! Hátha egy csaj is túléli. De ha nem, még mindig ráhúzhatod a fejedre...

2012. szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát venni fogok gyalogsági ásót.Jó ha van.Meg a bunker építéshez is neki látok (föl alatti).
2012. szept. 10. 18:18
 4/8 2xSü ***** válasza:

Nem feltétlenül baj, ha az ember megtanul önmaga boldogulni nehéz helyzetekben. De a 3. világháborút felejtsd el, hogy túléled. Maximum ha szerencséd van, de abban nem sok szerepe lesz a tudásodnak. Ha a jelenlegi rendszerünk összeomolna, eluralkodna a káosz, akkor a legnagyobb nehézséget szerintem a védelem jelentené. Oké, hogy van nálad konzerv, meg ilyen-olyan cuccok, ha jön egy tucatnyi főből álló horda és nemes egyszerűséggel elveszi tőled. Ilyenkor a túlélés nagyban múlik azon, hogy milyen közösség van körülötted.


Röviden: Ha túl kevesen élnek túl egy elhúzódó civilizációs összeomlást, akkor a járványok lesznek a legnagyobb veszélyforrások. Ha túl sokan, akkor az erőforrásokért (víz, élelem) alakul ki harc. Egyébként ez utóbbi a legrosszabb, mert míg az első esetben el lehet menekülni pl. a természetbe, addig a második áttevődik oda és magában a természetben lesz ott egy csomó hulla, aztán a különböző betegségek nyomán még több.


De ettől természetesen jó túlélősdit játszani. Nem tudom, hogy egy májkonzerv meddig jó. Valószínű a feltüntetett dátum után sem fogsz tőle meghalni, ha megeszed, de egy ilyen helyzetben – főleg, ha egyedül vagy, sőt akár még sérült is – egy jóféle gyomorrontás vagy egyéb betegség sem hiányzik. A cukorral nincs gond, az tényleg eláll akármeddig. De ha nagyon fel akarsz készülni, akkor inkább tanulj meg fegyverrel bánni, vadászni, horgászni, menedéket építeni, stb… Minél kevesebb civilizált dolgot használsz, annál jobb.

2012. szept. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 2xSü ***** válasza:
A föld alatti bunkert is kb. el lehet felejteni. Tulajdonképpen mitől véd meg? Persze van védelmi ereje, de idővel ki kell jönnöd. Legelőször pl. vízért. Fegyverek ellen nem fog megvédeni, ha valaki ki akar onnan füstölni, akkor ki fog. Szerintem felesleges ilyet építeni. Az adott helyzetben érdemes a helyzetnek megfelelő stratégiát keresni. A mobilitás is lehet előny a túlélésnél.
2012. szept. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fegyvernek ott a csúzli.1 katonai málhazsákba elfér a túlélő felszerelés.Mint mondtam emgtanulom felismerni a ehető növényeket,husokat.Vizet szerezni a természetbe.Gyógynövényeket ismerni stb.Teszek el tücsköket,bogarakat jó sokat természetesen táplálékkal.Több hónapon át túl kell élni.Lehet hogy -60 fok lessz.Sosem lehet tudni.Fölkészülök
2012. szept. 10. 18:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Nos,a világvégére hülyeség felkészülni mert akkor úgy is vége mindennek.(Már csak azt lehet tenni,hogy imádkozunk a jó istenhez,hogy a mennyországba kerüljünk.)Ugyan így vagyok a 3. világ háborúval is.Talán több esélyed lesz a túlélésre.de hát ez nem 1914,hogy puskával lövöldözünk.Itt atom meg mindenféle biológiai fegyverek lesznek.(Azaz EGYBŐL elpusztulunk!)
2014. júl. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Figyelj!! A világ végére ha felkészülsz csak egy ideig éled túl. A 3.vháborút már olyan technikákkal fogják bevetni amit ember túl nem él de adok neked egy új célt az áramtermelés végeszakadtára készülj szerezz minnél több dinamót és tölthetös elemeket.
2016. ápr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!