Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A testépítésben, kondizásban...

A testépítésben, kondizásban jártas emberek véleményére lennék kíváncsi az edzéstervemmel kapcsolatban. Mi a véleményetek? (bővennen lenn)

Figyelt kérdés
A garázst berendeztem konditeremnek, vettem pár gépet: evezőpad,szobabicikli,taposógép,egy multifunkciós gép ami fekvenyomó padnak van kialakítva és még egy multifunkciós kondigép amin lábat, és felsőtestet lehet erősíteni. Olvasgattam a témával kapcsolatban, mindenhol azt írták hogy ha egy nap 1 órát keményen edzek akkor a következő nap legyen pihenő nap, mert az izmoknak pihenni kell hogy fejlődjenek. Én úgy csinálom hogy egyik nap a felsőtestem, mellizmom,hátizmom, és a karizmokat edzem fekvenyomással és akondigépen, ezt 1 órán át, 15-20as gyakorlatszámmal 10-15 mp-es szünetekkel gyakorlatonként, a végére folyik rólam a víz. Nem csinálom nagyon nagy súlyokkal, fokozatosan, kb 2-3 hetente tervezem mindig apránként a súlyok növelését. Ha ez megvolt a másik nap csak szobabiciklizek, azt intenzíven 40 percet, amibe már szinte bele szoktam halni:/, aztán 25 perc hasizomgyakorlat a földön egy matracon, felülésekkel, oldalt felülésekkel amivel a haránthasizmokat is edzem. A táplálkozásomban az ég világon semmit nem változtattam és eszem ágában sincs fehérjében dús kajákat enni most ezerrel meg ilyen fos(legalábbis szerintem egészségromboló és káros) fehérjekészítményeket zabálni 20 évesen. Most minek? Lehet hogy van benn valami hogy gyorsabb a fejlődés, de 20 évesen szerintem még ráérek. Szerintetek ez egy normális edzésterv? És ha nem hogy csináljam? És fél év alatt már el lehet érni látványos eredményt fehérjekészítmények nélkül is?
2012. szept. 20. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Huha. van baj. nem vagy képben a dolgokkal. ha érdekel tudok ajánlani egy oldalt ,ahol először is olvasd el az alapismereteket. idézek " eszem ágában sincs fehérjében dús kajákat enni most ezerrel meg ilyen fos " ha nem eszel fehérje dús ételeket akkor mitől nőnél,fejlődnél.főleg fél év alatt. elárulom,kinek kevésbé jó a genetikája és rendszeresen étkezik fehérje dús ételeket eszik, az se tud fél év alatt látványos fejlődni. még egy jó genetikájú személynek is oda kell tennie magát mind étkezés ,mind edzés terén.azzal az otthoni kondival nem sokat fogsz fejlődni, csomó fontos testrészed nem tudod fejleszti. elárulom a fehérje nem káros. és a fehérje pór tömegnövelő sem, az úgymond instant étel. egyéb kérdés?
2012. szept. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen mindenki ezzel jön hogy az nem káros, és azt is hallottam hogy a testépítésben a táplálkozás fél siker, körülbelül olyan fontos a testépítésben a megfelelő táplálkozás mint fociban a focicipő. Ezt én is valamilyen szinten így gondolom. Csak mégis kicsit félek beszedni fehérje készítményeket. Azoktól biztosan nem lehet semmi káros mellékhatás? Elsősorban a szüleim és a rokonságom(akik nem foglalkoztak sosem testépítéssel) vannak azon a véleményen minden fehérjekészítménnyel kapcsolatban hogy húú hát méreg meg hogy anélkül is lehet fejlődni. De az mondjuk tény hogy 1000 évvel ezelött is voltam erős emberek, és a börtönben hogy kigyúrják magukat 2 év alatt, hogy csinálják? Ott se esznek fehérjét meg még csak nem is kapnak semmi extra kaját sem amiben sok fehérje lenne.
2012. szept. 20. 20:54
 3/5 anonim ***** válasza:
a fehérje nem káros, hidd el. szoktál enni csirke húst? magas a fehérjében, túl élted,igen. egyébként a bőrtömben kigyúrt fickókat max tévében láttad,mert valóan jaka nélkül nem megy hisz erőd sincs. de van valami alapja,de durván kigyúrtságot felejtsd el.amcsi filmek. meg hát az amcsi börtön más mint a magyar, ott van pénz ételre.
2012. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából nem célom a viszonylag gyors fejlődés. A célom egy sportos testalkat elérése akár 22-23 éves koromra. Ha a fehérje készítmények sem károsak akkor nem bánom. Csak azt akartam mondani hogy nem célom a gyors fejlődés az egészség rovására. Azt én is hallottam hogy a csirkehúsban, a tojásban,tejben sok a fehérje. Egy megfelelő étrendel szerinted elég fehérjét lehet bevinni, vagy mindenképp kell ilyen fehérjekészítmény szerek? És magával az edzéstervel szerinted nincs probléma? Ezt igazából mer azok javasolták akiken már látszik hogy izmosak többé kevésbé, hogy egy izomcsoportot ha 1 nap megdolgoztatok akkor azokat az izmokat hagyni kell pihenni 1 napot.
2012. szept. 20. 21:10
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem egy kicsi lenne, nem tudom mit meséltek az izmos barátaid de. kevés ismétlésekkel az erőemberek dolgoznak. amivel te az diéta alatt jó. de az izom fejlődéséhez 8-12 ismétlések ajánlottak. sorozatonként 30 mp pihi .gyakorlatonként 3 perc. de árulj el valamit. nekem a mellizmom,hátizmom, és a karizom különnapra van téve és így is alig sikerül 80 perc alatt befejezni egy adott izom csoportot. a így folytatod könnyen túledzed magad,ami ahhoz vezet mindened nagyon fájni fog némi izom veszteséggel is számolni kell. 25 perc-et mit edzel a hason. és már alig bírom és 15 perc alatt letudom. pedig jól megedzem őket.
2012. szept. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!