Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinek mi jut erről eszébe?

Kinek mi jut erről eszébe?

Figyelt kérdés

3-4 oldalas érvelést kell írnom a következő két mondatról:

Az ember nem arra született, hogy legyőzhessék.

Az embert el lehet pusztítani, de nem lehet legyőzni.


Kinek mi jut erről eszébe? Nem kell hatalmas mondatokban válaszolni, elég vázlatosan, majd én összefogalmazom. Nekem van egy pár dolog már leírva, de abból még 1 oldal is nehezen jönne ki. Mindenkit végig kérdeztem, ez az utolsó esélyem! Előre is köszönöm!


2012. szept. 23. 10:28
 1/3 A kérdező kommentje:
legyőzzék az első mondat vége, nem legyőzhessék
2012. szept. 23. 10:29
 2/3 anonim ***** válasza:

"Az embert el lehet pusztítani, de nem lehet legyőzni. "


erről az öreg halász és a tenger jut eszembe, ott mondott a főszereplő valami hasonló dolgot


nekem az jut erről eszembe hogy az embert csak akkor győzik le, ha megakadályozzák célja elérésében. Most mondok egy morbid példát, egy öngyilkos merénylő bemegy egy emberek által sűrűn látogatott helyre és felrobbantja magát. Meghal, de a célját elérte, tehát ő győzött

2012. szept. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

valóban az öreg halászból van


de a pusztítást azt mint fizikai pusztítást értem, a legyőzést meg mint erkölcsi legyőzés. Pl van Petőfi, fizikailag elpusztult de erkölcsileg nem lett legyőzve mert a mai napig az emberek tudatába van h mekkora költő volt és mennyit tett a hazáért. Ugyan akkor én belehajszolhatok bárkit olyan helyzetbe ahol erkölcsileg legyőzöm, és ne talán tán el is pusztul mert öngyilkos lesz.

de így most egyszerre vagyok a dolog ellen és mellett. az érvelésbe meg nem az a lényeg h v ellene vagyok v mellette? nem mind2?

2012. szept. 23. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!