Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Vasat/drótot" Távolítottak...

"Vasat/drótot" Távolítottak el a hüvelykujjamból, ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni, hogy így kell-e mennie egy műtétnek, vagy csak én vagyok ilyen érzékeny?

Figyelt kérdés
Szalagszakadásom volt a hüvelykujjamban, összevarrták, majd "vasat" helyeztek bele az első műtétnél. A második műtétnél kivették a vasat, de itt szerintem nem ment minden helyesen. Először kaptam egy "érzéstelenítőt" a hüvelykujjam egyik oldalába. Fájt, de azt hittem innentől legalább nem érzek semmit. Sajnos tévedtem, mert mikor felvágták a bőröm, elég nagy kínokkal járt. Megkérdezték fáj-e aztán adtak az ujjam másik oldalába is szúrást. Majd egy csipesszel megfogta a drót végét, ami valahogy az ízületem közé volt szorulva és húzni kezdte. Feszült az ízület, egyszer kipattant a helyéről, mint mikor erősen húzza valaki. Sokáig kínlódott vele az orvos, de az nem akart kijönni. Több roppanást hallottam és nem csak hogy éreztem, de ilyen kínokat még nem éltem át. Mikor végre "kicsusszant" a drót, fogta, bekötötte, kész vagyunk, el lehet kezdeni mozgatni. Itt vagyok több nappal később, de egyáltalán nem tudom behajlítani, mert irtózatos fájdalmat érzek. A lényege az, hogy nem volt elfüggönyözve, de a vágás után már nem néztem, és amint beszúrta az "érzéstelenítőt" szinte már vágta is fel, nem várt vele semmit és húzta ki a drótot. Egy normális műtétnek ilyennek kell lennie, vagy csak én vagyok túlérzékeny? Nem okozhatott ez a durva vaseltávolítás újabb sérülést?

2012. szept. 27. 19:02
 1/1 anonim válasza:
hát nekem még nem volt ilyen balesetem, de ahogy leírtad, nekem ez nem tetszik. azonnal menj el egy másik orvoshoz, nehogy nagyobb baj legyen
2012. szept. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!