Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha állásinterjún megkérdezik,...

Ha állásinterjún megkérdezik, hogy mi a célom, akkor mire gondolnak?

Figyelt kérdés
Ha arra kíváncsiak, hogy mi a célom az életben, de nekem az az állás a célomhoz csak pár hónapig/évig visz közelebb, s utána más állás kell, hogy a célomat elérjem, ezt nyilván nem fogom neki elmondani. Mert akkor nem venne fel. De ilyen helyzetben mit mondjak? Várom munkaadók válaszát is!
2009. aug. 4. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Mindig azt kell mondani hogy a főnökeimnek jó legyen!
2009. aug. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
mond meg, hogy mi acélod. ne kamuzz, mert azt egy jó főnök úgy is észreveszi
2009. aug. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, hogy milyen céghez mész interjúra.

A nyálas multinál az agyonképzett HR-esnek a fejlődőképes és kiteljesedő személyiségedről, a kihívásokról, a célokról, lelkesedésről, a cég iránti hűségről, az elképzelt életpálya modellről kell beszélni.

A magyar vállalkozónak nem hiszem, hogy ez lenne a legfontosabb. Végezd el a munkát pontosan, dolgozz szorgalmasan, felelj meg az elvárásoknak.


Az állások legnagyobb része rabszolga munka, még az irodában is. Emlékszem, hogy 20 éve még középfokú végzettséggel csinálták az adminisztrációt, pedig számítógépek sem voltak annyira mint ma. Ma már egy levél iktatásához is két diplomát kérnek egyes helyeken természetesen folyékony idegennyelv tudással. Múltkor szendvics készítőt kerestek Budapestre angol nyelvtudással. Talán a vajaskenyérrel kellene angolul beszélgetni ? Nem tudom, de egy kicsit megőrült a világ.

2009. aug. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Teljesen igazad van. Valóban ezt szeretik hallani. De hogy fogalmazzam meg? Az a célom, hogy 10 évig robot módjára alkatrészeket rakjak össze a vállalat iránt érzett szeretetemből és hűségemből, mert ezzel kibontakoztathatom a tehetségemet és sokat fejlődhetek. XD :'( ???
2009. aug. 4. 16:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Alacsonyabb pozíció esetén ( operátor, gépkezelő, termelési adminisztrátor stb. ) én azt domborítanám ki, hogy stabil hosszú távra tervezhető, emberséges ( családias ? ) munkakörülményeket biztosító munkahelyet keresek ahol megbecsülnek, esetleg lehetőséget kapok tanulásra.
2009. aug. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a második válaszadó vagyok.


látom, hogy nagyon képben vagytok. én interjúztattam már elég sok embert az életem során és mindig az vesztett, akinél az volt az érzésem, hogy nyal vagy aki szerepet játszik.


sajnos azért nem haladnak a cégeknél a dolgok, mert sokan arra pazarolják az energiájukat, hogy egy bizonyos szerepet játszanak. mert azt hiszik, hogy a másik azt hiszi....


szóval lehet tovább lepontozni.

2009. aug. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Nézzünk egy példát az előző felvetéshez.

Őszinte kérdés, őszinte válasz.


Miért pont a mi vállalatunknál akarja rontani a levegőt ?


Akar itt dolgozni a rosseb, de valahol muszáj. Nincsenek millióim a bankban, éhen halni meg nem akarok. Miért önökhöz jelentkeztem ? Mert önök hirdettek, a szomszédban meg nincs felvétel. Én eladom a munkaerőmet és vállalom, hogy szorgalmasan dolgozom. Önök meg pontosan fizetnek.

A lelkesedés a cég iránti hűség meg a többi benne van a vételárban.


Ez az igazság. Felvenne valaki ? Akkor most mit tegyek ?

2009. aug. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


A 2. válaszadónak: nem pontoztalak le, hanem azt írtam, hogy félig hasznos. Megmondom miért: mert eddig sem akartam hazudni az állásinterjún, viszont te ezt feltételezted. Ha annyira hazudni akartam volna, nem kérdezem, mit mondjak, hanem kitalálok egy mesét. Ez nem a stílusom.

Viszont érdekelt, mit lehet mondani, ami igaz is, és mégsem jelenti azt, hogy nekem az az állás az életcélom. Már az is nevetséges lenne, ha egy HR-es azt feltételezné, hogy életem célja egy sormunka, amiért éhbért fizetnek. Egy normális, családias kis cégnél teljesen más, mert ott az ember őszinte, emberbarát viselkedésre számíthat, ott én is megmondanám, hogy mik a terveim, de egy multinál, ahol ők kedvükre kirúghatnak bárkit bármikor...

Másoktól kaptam is jó ötleteket, hogy hogyan ne kelljen hazudnom, mégis olyat mondjak, ami tetszik neki.

De ha lepontoztalak volna, az akkor sem jelenti azt, hogy nem volt jó, amit írtál, hanem azért, mert nem ad tényleges választ.

Szép napot mindenkinek! :)

2009. aug. 5. 15:29
 9/11 A kérdező kommentje:
A 2. válaszolónak: amit az írt, aki a kommentem után írt, az valóban igaz, kicsit sem hazudnék vele, s mégsem kéne elárulnom, hogy nem akarok 5 évet eltölteni annál a cégénl. Mondjuk azért, mert nem is emberséges a cég...
2009. aug. 5. 15:32
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

a második vagyok ismét.


nem feltételeztem hogy kamuzol, csupán azért írtam, mert sokan hajlamosak rá :)


ha azt mondod pl. hogy az a célod, hogy legyen egy lakásod vagy el szeretnél menni nyaralni az USA-ba, akkor azzal is megnevezted a céljaidat. az a lényeg, lássák, hogy vannak céljaid.

2009. aug. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!