Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy állásinterjún megkérdez...

Ha egy állásinterjún megkérdezik, hogy akarok-e gyermeket, akkor mit válaszoljak?

Figyelt kérdés

Valljam-e be, hogy minél hamarabb szeretnék gyermeket, vagy titkoljam-e el? Csütörtökön megyek állásinterjúra és bár már 40 éves vagyok, de most akarok gyermeket vállalni, mégpedig az elsőt. Adminisztrátor lennék távmunkában, tehát otthon végezhető munka, de nem tudom, hogy felvennének-e ha az igazat megtudnák.

Okos véleményeket várok. Előre is köszi!


2011. máj. 16. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám, hogy szeretnék gyereket, és örömmel venném, ha ebben az főnök apaként besegítene. :)

Viccet félretéve, 40 évesen már tapintatból sem szoktak ilyesmire rákérdezni, mert azt feltételezik, hogy ha eddig nem szültél, akkor egészségügyi oka is lehet, hogy nincs gyereked. Inkább a 30 körüli korosztályt szokták ezzel a kérdéssel ostromolni.

2011. máj. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
100%
Én csak annyit mondanék, hogy megkérdezem a főnököt, hogy szabad-e./de nem apaként/ Szerintem ez vicces is és imponáló lehet. Legfeljebb rákérdez még egyszer, hogy de félretéve a viccet.
2011. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Én megmondanám.

Ahol jelenleg dolgozom, ott a társaság nagy része mondjuk úgy monogám. Amikor felvételiztettek megkérdezték van-e gyermekem, család stb. Mert itt szívesen előnyben részesítik mondjuk úgy, az odaadó munkaerőt. Kifejtettem, hogy szerintem minden egészséges ember szeretne gyermekeket, családot, és számomra furcsa, ha valaki ennek az ellenkezőjét bizonygatja.

2011. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Nos, az állásinterjún ezt nem kérdezhetik meg. Esetleg annyit, hogyan képzeled az életed 5 év múlva?
2011. máj. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Próbáld meg elütni a kérdés élét, pl. "Ennyi idősen? Inkább lassan unokát!"

Aztán meg legfeljebb "becsúszik" a gyerek.

2011. máj. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Ne mondd meg. Majd tényleg "becsúszik", addig is van munkád. Engem ezért nem vettek fel egy helyre. A kérdés így hangzott: Szerepel-e az 5-10 éves jövőjében a gyerekvállalás. A válaszom igen volt, de nem kérdezték, hogy 2, vagy 10 év múlva...
2011. máj. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha távmunkában dolgozol akkor mindegy a cégnek. Mivel akárhonnan beküldheted a kész munkát. Pl. fordítasz, adminisztrálsz. Netán beteg a lurkó ott vagy mellette és ahogy tudsz dolgozol. Míg ha be kellene járnod normál munkahelyre akkor vehetnél ki szabadságot vagy betegállományba mehetsz. Ez nem jó egy hagyományos cégnek.

Összegezve: szerintem ebben az esetben a cégnek teljesen mindegy, hogy van vagy lesz gyerek. A munka legyen kész.

2011. máj. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!