Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondjak ha megkérdezik...

Mit mondjak ha megkérdezik állásinterjún, hogy miért hagytam ott az előző munkámat?

Figyelt kérdés

Igazából kirúgtak azzal az indokkal, hogy nem elégedettek a hozzáállásommal, merthogy ők univerzális embereket keresnek stb.


Ez persze nem igaz, mivel szinte egész idő alatt olyan helyre raktak be, ahonnan gyakorlatilag egy percre sem lehet elmozdulni max ha valaki levált, de akkor meg az ő munkájába is be kell valakinek segíteni, vagy maximum 10 percre tud leváltani különben elúszik az egész és leáll a gépsor.


Az igazi hátterében az elbocsátásomnak szerintem az állt, hogy sokba kerültem a cégnek mivel már elég sok fizetésemelést kaptam náluk, illetve a bejárásom költségesebb volt mint a többieké.



Nem akarok iyleneket mondani állásinterjón, mert tuti, hogy akkor nem vesznek fel.


Mit tegyek iylen helyzetben?

Nem akarok semmivel sem rossz benyomást kelteni.


2011. jún. 8. 09:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

HA helyileg máshol van, hivatkozz arra.

Vga yha más terület, szakma, akkor arra. Hogy szeretnéd kipróbálni magad másban.

2011. jún. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát helyileg a jelenlegi még messzebb van, a tevékenység meg ugyanaz lenne...
2011. jún. 8. 09:17
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt megfelelő a munkahelyi légkör az előző helyen,viszont erről a cégről csupa jót hallottál.
2011. jún. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem hótmindegy(tökmindegy) mit mondasz,mert ha utánadérdeklődnek(referenciát kérnek) a másik munkahelyedtől,akkor úgyis bebuktad már előre az egészet.
2011. jún. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Visszakérdeznék:



Az előző munkahelyeden,ahonnan most kirúgtak,a kirúgás előtt nem ajánlották fel alternatívaként,hogy maradhatsz,de azzal a feltétellel,hogy nem kapsz több fizuemelést,vagy megvonják azt a rengeteg emelést,amit kaptál?Mekkora összeggel emelték összességében a fizetésedet az odakerülésed óta? És mennyi ideje kerültél oda?

2011. jún. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

ma 09:25


Hát nem mindegy mert egy interjúm már volt ahol elmondtam az igazat és ami ezen hasalt el és nem hívtak be a következőre, holott a szememben egyetértettek hogy előfordul ilyen.



A referencia kérés meg szerintem nem jellemző ilyen "betanított" munkákra ahová nem kérnek mérnökdiplomát.

2011. jún. 8. 09:34
 7/14 A kérdező kommentje:

ma 09:34


Nem ajánlották fel, pedig még kértem is a HR estől amikor kilépni mentem.

Más részlegekre is áthelyezhettek volna mert máshol is volt üresedés, szóval velem lehetett volna tárgyalni. De a "döntéshozónak" (főnök) így volt egyszerűbb, a hr-es meg csak erre tudott hivatkozni...


A portástól azt is megtudtam, hogy szinte minden részlegen rugtak ki embereket, tőlük is, és egy kisebb csoport jött nemrég teszteket írni.

2011. jún. 8. 09:38
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha azt mondod h nem jöttél ki vkivel, az se jó...

Me az se ha azt mondod h váltani akartál.

De betanított munkánál meg sztem mindegy mit mondasz..

2011. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az odakerülésem óta kb 2 év, 150 forinttal emelték az órabérem, és vagy 25 ezerrel kaptam több bejárási pénzt mint a többiek.
2011. jún. 8. 09:41
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, de a bejárási költség miért akkor probléma egy cégnél? Úgy tudom a busz, vonat vagy bkv bérleteket leírhatja a cég költségként, szóval még jól is jön a cégnek az adózás meg miegymásnál, nem???
2011. jún. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!