Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk megoldani ezt...

Hogyan tudnánk megoldani ezt a problémát a most bevezetett lakhatási támogatás (munkahely és lakóhely egymástól több mint 100 km-re van) igénylésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Néhány hét múlva megszűnik a párom munkahelye a jelenlegi lakhelyünkön, és cégen belül csak több, mint 200 kilométerre, Budapesten tudtak neki új munkát ajánlani. Mivel én jelenleg munkanélküli vagyok, úgy döntöttünk, hogy költözünk, és én is Budapesten fogok munkát keresni. Pont jól jött számunkra az október elsejétől bevezetett lakhatási támogatás, mert én megfelelek a feltételeknek. A gond az, hogy ma voltam a Munkaügyi Központban érdeklődni az igénylés menetéről és azt mondták, hogy a munkaviszony kezdete és a bérleti szerződés kezdete között legfeljebb egy hét lehet a különbség. Vagyis tegyük fel kötök egy bérleti szerződést az albérletre október 15.-kei kezdettel, akkor legkésőbb 22.-én munkába kell állnom. Vagyis gyakorlatilag a költözés után azonnal munkát kellene találnom egy számomra teljesen ismeretlen városban, de szerintem ez lehetetlen. Arra sajnos nincs pénz, hogy a párom fizesse az albérletet, én meg innen 200 km-ről járkáljak állásinterjúkra, hiába térítik meg utólag, ha találok munkát. Így viszont emiatt bukjuk a támogatást, pedig szükségünk lenne rá. Ha valakinek van valami ötlete a probléma megoldására, megköszönném, ha megosztaná.

2012. okt. 4. 15:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!