Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan találjam meg, hogy...

Hogyan találjam meg, hogy mivel foglalkozzak majd?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom, hogy mi akarok lenni. 17 éves vagyok, és ez azért jutott eszembe, mert most kell fakultálni. A legtöbben ilyenkor már bírnak elképzelésekkel, hogy merre akarnak továbbmenni. Én nem tudom. Vannak bizonyos dolgok, amik érdekelnek, pl. a biológia, de az is csak részben. Tehát kisgyerekként mindig a rovarokkal foglalkoztam, így azokhoz értek. A madarakat is nagyon szerettem, jártam megfigyelésekre, de valahogy ezt is mindenestül kinőttem. Ráadásul a biológia sok része nagyon nem érdekel, ilyen pl. a szövettan és leginkább a biokémia. Tehát én szeretem megfigyelni az állatokat pl. de a belső, aprólékos felépítés nem érdekel. Nagyon nagy akaraterőm van, és nagyon jól el tudok merülni abban, amit kiválasztok, csakhogy jelenleg nincs ilyen. Hogyan találhatnék célt?
2010. márc. 25. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez igen! Én is pont ugyanígy vagyok ezzel, csak 1 évvel fiatalabb... Tehát nekem még nem kell választanom, szerencsére. Valahogy én is kinőttem ezt a fajta érdeklődést.

Várom a válaszokat, mert a szüleim már nagyon nyaggatnak! :D

2010. márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát.. nálam ez könnyű..

Én már gyerekkorom óta környezetvédő,régész szeretnék lenni.

Azért szeretnék környezetvédő lenni, mert szeretek ezzel foglalkozni és valami jót cselekedni, de ami a legjobban érdekel az ásványkincsek (amikből az energiát nyerjük), tehát az energia ellátásának pótlására egy környezetbarát módot kitalálni/feltalálni.

Régész pedig azért lennék, mert kalandra vágyom :P

(Tudom ez egy kicsit sok, bocsi :P)

2010. márc. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
[link] ird be a neved és kidobja
2010. ápr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem annyi tervem lenne, én például úgy szeretnék orvos lenni, vagy valami egészségügyi szakmát találni, pszichológus, óvónő <-- ezek egyszerűen remek szakmák, csak kár, hogy hallássérült vagyok, így semmi értelmeset nem tudok, csak a konzervgyárost, vagy gyári munkás .___. . Kitünő tanuló vagyok, de most egyszerűen nem látom értelmét annak, hogy tanuljak, elszomorító... és félelmetes. Örülj neki, hogy neked nincsenek ilyen problémáid ^^'.
2010. ápr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Baltaarcúu válasza:

Szia!

Én 28 évesen se tudom igazán mivel kéne/akarok foglalkozni...most úgy a "semmi helyett jó ez" munkákat csinálok,de nem igazán jön az ihlet....

2020. jan. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!