Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha sogornom verig serteget es...

Ha sogornom verig serteget es egyszer elszakad a cerna es lekeverek neki egy pofont, milyen kovetkezmenyei lehetnek? Jogi? Kozalkalmazottvagyok

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Annak semmi jelentösége, hogy közalkalmazott vagy-e vagy sem. Ha bárkit felpofozol, és ö feljelent emiatt, akkor garázdaságért el leszel itélve.


Mellesleg, aki pofozkodik, az elég primitiv ember.

2012. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A szemelyemet erintoen nem kertem velemenyt, kulonben meg milyen akapon mered ezt allitani, nem is ismersz, engem sem es a korulmenyeimet sem. Kivanok neked egy ilyen rokont ami nekem van, sokszerencset hozza.
2012. okt. 11. 13:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Bittos cigók vagytok! Azok intézik így a belviszályt! Aggyá neki, majd visszaadja! Minél kevesebben lesztek annál jobb lesz nekem! Na meg mé vagyó má ennyire felháborodva? Te kérdeztél nem? Nyeld le a választ , akkó!
2012. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MRC31 ***** válasza:

Szerintem nem kellene lehúzni a kérdezőt, el tudom képzelni, hogy milyen a sógornője... Ahol a szavak nem használnak ott mit csináljon? Pofon és nem verés/ütés, gyerekként ha rossz voltam kaptam én is a számra és megtanultam mi a tisztelet. Pl., hogy nem hülyézhetem le az anyámat. Nem pártolom a pofozkodást, de akkor mivel védekezzen a kérdező a súlyos vádakkal szemben? Mosolyogjon és hagyja magát?


Hogy jogi útra terelődne-e? Azt nem tudom.

2012. okt. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok cigany es nem is akarom megutni, eszembe sincs. Csak azt kerdeztem meg ha elszakadna a cerna mire szamithatnek, mint ahogy nalad is elszakadt a cerna kedves ciganyozo es lesullyedtel abba a hangnembe, amit tenyleg hivhatunk primitivnek. Ettol fuggetlenul nem hiszem hogy primitiv ember vagy, csak a kritika miatt elszakadt a cerna. Hat ettol felek en is, most mar megerthetnel.
2012. okt. 11. 14:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Én irtam ezt: "Mellesleg, aki pofozkodik, az elég primitiv ember."


Ezzel a pofozkodós embereket minösitettem, és aezt a véleményemet fenntartom. Ehhez nem kell sem téged, sem mást isnerni, ez általánosságban évényes kijelentés.


Mellesleg elmúltam 50 éves, és addig més senkit sem pofoztam meg. Ha valaki túlságosan idegesit, akkor otthagyom, de nem verekszem.

2012. okt. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok minden függ a körülményektől. 1. Ha csak egy pofont adsz négyszemközt, akkor becsületsértésért tehet feljelentést. (A becsületsértés tettleges formája). A becsületsértés magánvádas és magánindítványra büntetendő cselekmény, tehát a feljelentőnek kell bizonyítania - az ügyész helyett - a bűncselekmény elkövetését.

2. Ha a pofon testi sérülést okoz, akkor a sérülés gyógytartamától függően minősül a cselekmény. A 8 napon belül gyógyuló (jellemzően hámsérülés, zúzódás) akkor könnyű testi sértés, ha 8 napon túl gyógyul a sérülés, akkor súlyos testi sértésért vonhatnak felelősségre.

3. Végezetül, ha közterületen, vagy olyan helyen kerül sor a cselekményre, ahol mások is észlelhetik, és alkalmas arra, hogy másokban riadalmat, vagy megbotránkozást keltsen, akkor felmerülhet a garázdaság is.

2012. okt. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!