Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mért kell ez a nagy felhajtás...

Mért kell ez a nagy felhajtás Amanda Todd körül? Nem értem.

Figyelt kérdés

Más is volt már öngyilkos azért mert megalázták(csak a kinézete miatt és nem tett semmi rosszat),nem csak ő, de őt még mindig mindenki siratja amikor az ő hibája is.Mit mutogatj a melleit tizen akárhány évesen,meg mit barátkozik egy öregemberrel,nem juteszébe hogy az tuti pedofil?? -.-


Oké én is sajnálom azért mert tényleg szörnyű ez a dolog,de akkor is. Meg mindenki írja hogy milyen szép volt ,mert ha csúnya lenne akkor nem sajnálná senki vagy mi?? Meg leírta a videóban a történetét,mindenki csak sajnálja, de mért nem segített neki valaki?? Mért nem kereste fel senki? Mindenki csak sír,pedig segíthettetek volna rajta.Oké nem mondom hogy személyesen utazz amerikába vagy hova, de esetleg üzit írni neki vagy valami.. meg minek mondta el mindenkinek hogy hipót ivott?? ha a többiek nem tudják hogy mit csinál nem parodizálják ki azt sem hogy hipót ivott. Én is sajnálom meg minden,de most minek ekkora feneket keríteni az egésznek..


2012. okt. 23. 19:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Oké én is olyan véleményen vagyok hogy borzasztó hpgy így a halálba kergetik szegény lányt,meg viccet csinálnak belőle. De mért kell ekkora felhájtás,nem ő volt az egyetlen aki a megaláztatások miatt lett öngyilkos. Ezt nem értem. Meg mindenki siratja facebookon még most is,meg nagyon sajnálják meg szegényke meg bla bla bla,de amikor amanda bajban volt eggyiksem íbrt volna segíteni most meg sír a szájuk.. Nem is ismerik de jobban siratják mint ha a rokonuk halt volna meg. Én is sajnálom de nem írom ki mindenhova hogy rip amanda todd.. Meg mindenki írja hogy de gyöngyörű volt. Talán ez idegesít a legjobban. Ha csúnya lett volna meg kövér akkor már nem is számítana hogy így megalázták?? ezek is szánalmasak akik ilyet írnak -.-
2012. okt. 26. 15:30
 12/15 kizcar ***** válasza:
100%

Én csak most értesültem a esetről.


Eléggé meghatott a dolog, és nagyon is sajnálom a lányt.

Ezúton is kívánom, hogy nyugodjon békében! Ha van Isten, remélem megadja neki a boldogságot, ha már az életben ez nem adatott meg szegénynek.


......


Viszont ahogy olvastam az esetet, több érdekes dolog is összehúzta a szemöldökömet.


1.


Hogyhogy egy csöcsös kép miatt mindenki kivétel nélkül elkezdte utálni csupán ez miatt . Nem igaz, hogy nem volt legalább két ember, akik mellette álltak volna.

Ahhoz, hogy valakit ennyire utáljanak, sokkal több dolog kell mint egy cicis kép.

Bár azt is hozzá kell tenni, hogy vannak olyanok is, amikor ok nélkül bántja a többség az egyedüli emberkét, csupán mert félős, gyenge, vagy mert nem társasági és csendes. De van egy olyan érzésem, hogy a lány nem az utóbb leírt személyiségi körbe tartozott. Abból gondolom, hogy már 13 évesen a mellét megmutatta chaten. Meg ugye állítása szerint voltak barátai, akikkel chatelt.

A félős, gyámoltalan emberekből nem nézném ki, hogy több barátjuk van, és hogy megmutassák magukat félmeztelenül egy vad idegennek. Az ilyenek inkább szégyenlősek szoktak lenni.

De persze az is lehet, hogy félős, nem beszédes lány volt, aki a chatben kereste a vigasztalódást, és egy meggondolatlan pillanatában megmutatta magát.

Na de akkor is, ennyire megutálni ezért, és elfordulni tőle.

Az is benne van a pakliban, hogy a lány csinált bolhából elefántot. Beképzelte magának, hogy nagyon utálják.


2.


Azt írta magáról a lány, hogy az idő elteltével már jobban volt, bár a magány még mindig gyötörte, nem voltak barátai. De a férfi akivel megismerkedett, a lány barátnőjével hívta a lányt nyaralni. Tehát akkor mégis csak volt a lány mellett valaki. Igaz, hogy a férfivel egy hónappal, a magánya taglalása után ismerkedett meg, ami idő alatt szerezhetett barátnőt magának, akivel tud beszélgetni.


3.


A lány tudta, hogy a férfinek van barátnője, és mégis elment vele, annak ellenére, hogy már milyen nagy slamasztikában volt. Tetőzte a bajt. Vágta maga alatt a fejszét.


4.


Vannak rejtélyes, érdekes dolgok a történetben.

Pl. azt írja a lány, és még két másik ember mondták neki, hogy: nézzen körül, senki sem szereti. Ki volt az a lány aki ilyeneket mondott?? A megcsalt lány esetleg?? Eléggé ködös...


Akkor azt írja: az új iskolája előtt 50 ember, és a férfi azt kiabálta, most már készen áll a lány a verésre. Ki volt az a férfi??? Akivel megismerkedett, és aki nyaralni hívta??? Vagy ki??? Ködös... Miért akarta volna megverni a lányt az a férfi akivel összejöttek. Azt még megérteném, hogy a megcsalt nő akarta volna.


Írja továbbá: hogy azt hazudtam, mindenkinek, hogy az egész az én ötletem volt. Micsoda milyen ötlet??? Hogy ő akart lefeküdni a férfivel, nem pedig az vele??


Persze biztos nem kötöttek, és nem is fognak kötni minden apró részletet a nyilvánosság orrára. Nyilván...


Szóval...


Másokról is kerülnek fel netre kompromittáló képek. Mások is közrejátszanak valaki megcsalttá válásában, mégsem utálják őket annyira mint amennyire a lány állította.

Ilyen fokú utálat "kiérdemléséhez" szerintem többre van szükség.


Az a véleményem, hogy a szegény lány lelke nagyon gyenge, törékeny volt. Amit más le se tojik, azt ő már mindjárt magára vette. Erről nem tehetett szegénykém.

A szüleinek, vagy valamelyik tanárnak észre kellett volna venni, hogy mennyire gondterhelt, és hamarabb cselekedni, hogy a depresszió nem tudott volna ennyire elburjánzani a lányon.


Már egy pár éve nem járok iskolába. Nem tudom milyenek a mai gyerekek.

Vagy tényleg ennyire szörnyetegek lennének a mai fiatalok és egyesek??

Tényleg képesek lehettek a halálba kergetni??

Hogyhogy nem volt legalább egy ember aki, észrevett volna valamit??

Én nem tudom


Nagyon-nagyon sajnálom.

Nyugodjál békében Amanda!

Nyugodjanak békében Amanda sorstársai is!

Akik pedig még az életben vannak!! Ne hagyjátok, magatokat!! Ne aludjon ki bennetek a remény lángja!!

Nagyon nehéz, de ha akarjátok, akkor átvergődhettek minden problémán, ami a szíveteket bántja.

El se hinnétek mennyire erősek vagytok,

Csupán ki kell magatokból sajtolnotok.

Ha nem sikerül egyedül, merjetek bátran segítséget kérni!!

Van sok olyan ember akik hajlandóak segítséget nyújtani. A többségünk szeretetre éhes, és nem a haragra.


És emberek!!!!

Ha van a környezetetekben olyan akire gyanakodtok, merjetek segíteni, még ha az illető nem is kér. Valószínűleg nem mer, mert lehet hogy fél.

Nektek viszont könnyebb odaszólni pár kedves, bátorító szót.

Tegyetek így, és majd értetek is tesznek jót.

2013. jan. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 kizcar ***** válasza:
100%

Még annyit a tegnapi 22:40-es hozzászólásomhoz, hogy nem hibáztatom a lányt amiért összejött a már kapcsolatban élt fószerral, ha igaz amit a lány állított.

Ugyanis ő azt mondta, hogy a pali mászott rá, és erősködött, hogy jöjjenek össze.

Akinek egy 15 éves lányra támad gusztusa, és meg is ...... Az csak egy pedofil állat. Ebben csak a férfit hibáztatom, mert képes volt egy kislányt megrontani. Hiába egyezett bele a kiscsaj.

Ebben elfogult vagyok.

Itt a férfinek kellett volna gondolkozni, hiszen ő volt a felnőtt.

2013. jan. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálatos sztori! Tényleg tragikus.


12-es nagyon jó meglátásokat írt.


A nyilvánosság jó olyan szempontból, hogy hátha jobban figyelnek a fiatalok és hátha fölfogják a lánykák, hogy ami egyszer felkerül a netre, az ott is marad.


Továbbá, hogy milyen rosszindulatú emberek keringenek a facebookon, köztük jó néhány pszichopata, jó tehát ha az ember nyitva tartja a szemét! (átlagban minimum 1% pszichopata, ami azt jelenti, hogy ha valakinek van több száz ismerőse, akkor gyakorlatilag biztosan van köztük pszichopata és ez csak a legsúlyosabb, de "simán rosszindulatú" sokkal több)


A történet jó néhány kérdést is fölvet:


1. Hol volt a pszichiátriai segítség? Az elején egy profi pszichiáter nagyon sokat tudott volna segíteni. (Feldolgozni, hogy fölkerült a kép, helyes attitűd és hogy ne halmozza hibákat meg ne hagyja magát zsarolni)

Az is igaz,a végén már nemigazán lehet megakadályozni egy öngyilkosságot, nem foghatja egy pszichiáter a kezét mindig, de foylamat elején/közepén nem volt??


2. Tett-e érdemi lépéseket a Facebook fenntartója?


3. A szülők kellő erővel fölléptek-e a rendőrséggel együtt, hogy a Facebook fenntartójánál képviseljék a lány érdekeit?


4. Rendőri és pszichiátriai segítséggel sem lehet új életet kezdeni egy új városban és szakítani a múlttal?


5. Miért hagyták magukat folyamatosan zsarolni? A rendőrség nem adott profi tanácsokat: pl nem reagálni és akkor lecseng a dolog.


6. Objektíve törvényszerű, hogy ezért mindenki utálta, egy képért? Én sem hiszem, inkább csak úgy érezte és itt visszajutunk 1-hez...

2013. júl. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!