Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot lenne érdemes...

Milyen sportot lenne érdemes elkezdenem, amiben esetleg még profi is lehetnék 34 évesen? Tudom, hogy öreg vagyok már elkezdeni valamit, de ne oltsatok le légyszíves!

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 11:40
 1/10 eric_one válasza:

A sakkot tudom szívből ajánlani :-)



De komolyra fordítva, sportolni, mozogni az egészséged megőrzése érdekében ajánlott. A versenyszerű sport pedig az egészségre ártalmas, tehát azt nem ajánlom.

2011. okt. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

34 évesen olyan sportot választani ami fizikai aktivitással is jár már nem egyszerű.Most komolyan versenyezni akarsz 20-25 évesekkel. Mire elsajátítod a mozgásokat és begyakorlod őket közel 40 leszel. És akkor kell olyan 25 éves kölkökkel versenyezned, akik már gyerekkoruk óta csinálják.

Tehát maradnak a nem túl nagy fizikai aktivitást igénylő sportok: pl curling, vagy boccia

Azokban még simán el tudom képzelni az embert 50 évesen is a világ legjobbjai között.

2011. okt. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lövészet, én ezen gondolkodom 32 évesen. Mellette lehet kocogni vagy biciklizni járni, hogy kondiban maradj.
2011. okt. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Valamilyen küzdősportban nem lehetek profi 3-4 év múlva?
2011. okt. 12. 15:08
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
valahol a youtube-on láttam lábujjszkandert :)
2011. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Én a testépítést tudnám ajánlani. ebben a sportban vannak akik ilyen idősen kezdik el, és eljutnak versenyekre. és ami nem egy hátrányos dolgo, szép kidolgozott tested lesz. Félreértés ne essék nem kell állatnak lenni, vannak egészségesen szép izmos testű testépítők is. De ha esetleg nem jutnál el addig hogy nagyobb versenyekre menj, sok helyen vannak házi vversenyek, és egyéb rendezvények.
2011. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2011. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
27 évesen még csomó lehetőség van.
2011. okt. 13. 07:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ha küzdősportokban nem is, de harcművészetekben még érdemes lenne elgondolkodnod. Mondjuk valami igazán exkluzív szamuráj harcművészeten, pl az Iaido-n.


http://www.youtube.com/watch?v=NpIIUqKCN0g


Magát a formagyakorlatokat relatíve hamar el tudod sajátítani, és egy egész életen át csiszolhatod a technikádat. Emellett semmi különleges fizikai adottság nem szükséges hozzá, mégis segít kikapcsolni az agyat.

Azért ha a fittség az elsődleges, akkor azért mellette érdemes úszni, biciklizni stb... De szerintem egy érett felnőttnek remekül fekszik egy ilyen mély kultúrával rendelkező, meditatív sport.

2011. okt. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Foggalmam sincs, hogyan kell helyesen leírni, de a "tékvándó"-t tudom ajánlani.:) 15 éves vagyok(9-es) .előadást kellett tartani mindenkinek az egyik óránkon..és az egyik osztálytársam a "takeonedo"-ról tartott bemutatót mivel egész kis kora óta jár..és ő mesélte, hogy az ő sportegyesületükhöz(teljesen komolyan) jár egy 75 éves bácsi is aki 71 éves korában kezdte el ezt a küzdősportot..és ebben a hónapba mennek bajnokságra.:) remélem tudtam segíteni.(:
2012. febr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!