Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaptam az állandó lakcímemre...

Kaptam az állandó lakcímemre egy levelet de nem volt otthon senki ezért cetlit dobtak be, viszont én már nem ott lakom, a cenliért nem tudok elmenni. Ha bemegyek a postára és megmondom hogy jött a nevemre levél, kiadják?

Figyelt kérdés
2012. nov. 7. 09:28
 1/9 Mara Acoma ***** válasza:
Ha kisposta, akkor személyivel odaadják. Ha nagy, központi, akkor inkább hívd fel őket és érdeklődj utána.
2012. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, vinni kell az értesítőt is.
2012. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
személyigazolvány, lakcímkártya amit a postán kérnek ... csak a postán fog kiderülni, hogy odaadják-e, mert a név egyezés még nem garancia, ha a lakcímkártyádon nem az a cím van
2012. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
NEM KELL VINNI AZ ÉRTESÍTŐT!!! (rutinból mondom, nem egyszer mentem így nem csak a saját, hanem a feleségem leveléért is, és nem faluban lakunk, ahol mindenki ismer mindenkit)
2012. nov. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jahm örülök, hogy beírják, hogy nem kell, mert náluk nem kell...akkor biztos az ország minden pontján nem kell...nálunk meg kell, nah most mivan?
2012. nov. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mara Acoma ***** válasza:

Első voltam: nyugi, ha kisposta és ismernek is, akkor 100% h kiadják.


Valaki írta, hogy a lakcímkártya ha nem oda szól, nem adják oda. Üzenem Neked, olvasd el és értelmezd már újra a kérdést haver! Állandó lakcíme. Ezen mit nem lehet felfogni?

2012. nov. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

kedves 5-dik ... a levél postai átvételére az igazolványaid jogosítanak, mert tudod az olyan izé, olyan hatósági dokumentum (nem tudom hogyan írjam, hogy megértsd), míg a postaládádba bedobott értesítés egy fecni, amivel kitörölheted ... tetszik érteni? ... és ez nem településfüggő


kedves 6-os, igazad van, bennem csak az ült le, hogy már nem ott lakik, de így simán megkapja ... ha pedig a postán az értesítést kérik tőle, akkor ne hagyja magát, ugyanis azt nem azért kell bemutatni a postán, mert csak azzal adják ki, hanem mert a postáskisasszony könnyebben megtalálja az azon szereplő értesítési szám alapján a többi küldemény között

2012. nov. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat, akkor biztos odaadják, mert kisebb városban lakom. Ha bemutatom az igazolványomat, akkor nem küldhetnek haza a cetliért, hisz ami fontos rajta az a levél sorszáma, de gondolom a nevem alapján is meg tudják keresni :)
2012. nov. 7. 11:52
 9/9 anonim ***** válasza:
32%

Az a "fecni, amivel kitörölheted" arra szolgál, hogy akkor is átvehesd a küldeményt, ha nincs oda bejelentett lakcímed. Ha van lakcímed a címhelyre, akkor kérhetik, de nem fontos.


"ha pedig a postán az értesítést kérik tőle, akkor ne hagyja magát, ugyanis azt nem azért kell bemutatni a postán, mert csak azzal adják ki, hanem mert a postáskisasszony könnyebben megtalálja az azon szereplő értesítési szám alapján a többi küldemény között"


Mint már írtam azért kérik, hogy beazonosíthassák a címzettet. Az egy dolog hogy nem lakik ott, a lényeg az hogy mi van a lakcímkártyán. Jogilag akkor nem lakik ott ha nem szerepel a lakcímkártyáján vagy van bejelentett ideiglenes tartózkodási helye. Ilyenkor bizony kell a "fecni" ha tetszik, ha nem. Egy postás...

2012. nov. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!