Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba járó kisgyermekek...

Oviba járó kisgyermekek anyukái, hogyan vészelitek át a közösséggel járó állandó megfázást? Mikor szoktátok orvoshoz vinni, hány napig van otthon a gyerkőc? Mit szoktatok neki adni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Aloe gél barackos reggel 1 teáskanállal,ha sok a beteg vagy lappang benne valami akkor cebion,ecchinacia golyó ,köhögésnél nálunk a lándzsás útifű szirup vált be.Orvoshoz akkor vittem ha nagyon nyűgös volt,esetleg lázas,sokat köhögött.Kis vizes orrfolyásnál próbálkoztunk házilag megoldani.Bevált a hársfatea akácmézzel,citrommal
2010. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Mi még friss ovisok vagyunk, úgyhogy én is kíváncsi vagyok a tapasztaltabb anyukák véleményére.

Az én lányom 1-én kezdte az ovit, ez ugye szerda volt és már szombaton a lázát mértem, mert szokatlanul nyűgös volt. Végülis csak hőemelkedése lett. Vasárnapra kicsit bedugult az orra, de jó volt a közérzete, szóval hétfőn ment oviba. Aztán szép lassan egyre náthásabb lett, végül pénteken jutottunk el dokihoz, de sokkal okosabbak nem lettünk, mert ő is cdsak azt javasolta, amit magamtól is csináltam: C vitamin, köptető, orrcsepp. És azt mondta, hogy mehet oviba. Na most már elég csúnyán is köhög, de ez a betegség végét jelzi, mert most kezdett el hatni a köptető. Kicsit roszul érzem magam amiatt, hogy mit szólhat a többi anyuka ha hallja köhögni a gyerekem, de mivel a doki szerinzt is mehet oviba és az óvónők sem szóltak gondolom nem probléma. Így végülis csak 1 napot hiányzott, de azt sem a betegség miatt, hanem más programunk volt, szóval már előre szóltam, hogy nem fog menni.

2010. szept. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam: bocs a sok elírásért.

Most olvasom a kérdés utolsó részét: Én csipkebogyó teát és propolisz cseppet adok neki. Mindkettő elég rossz ízű: a csipkebogyót almalével hígítom, a propoliszt kockacukorra cseppentem.

A másik válaszolótól kérdezném: Az aloe verának milyen az íze? Az enyém elég finnyás, főleg ha "gyógyszerről" van szó.

2010. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi is friss ovisok vagyunk, és mi 6-án kezdtük az ovit. Azon a héten csak 3x volt,mert más okból (allergia gyanú) 2napot dokinál voltunk. Aztán ezen a héten mi is bele mentünk,és most 2 napja vagyunk itthon. A mi dokink a cebion cseppen meg a fenistil cseppen és az egyik drága köhögésre való, hűtőben tárolandó gyógyszeren kívül mást nem ismer,így nem vittem orvoshoz. Kap ACC granulátumot és ha kell lázcsillapítót. Ezen kívűl mert vas és mg hiányos meg vérszegény,kap vitamin szirupot és probinul granulátumot-de ezt sem a helyi doktornő javasolta,hanem a közeli kórház szakrendelésén rendelő doktornő. Mellette gyümiket és befőtteket és savanyú kápit eszik. Jól csinálom én így?
2010. szept. 16. 18:23
 5/7 anonim ***** válasza:
18.10:Azért nem jó ha köhögősen viszed oviba,mert a többiek nem tudnak aludni tőle.Nálunk volt olyan gyerek,aki hónapokig-szó szerint értsd-köhögött,hiába szóltak az anyukának,nem vitte orvoshoz.Őt kint kellett altatni a csoportszoba melletti mosdóban,mert nem lehetett aludni tőle.
2010. szept. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Barackos aloe gélt issza a lányom 1 éves kora óta kúra szerűen,ő "finomnak" hivja,ha hagynám az egész flakonnal meginná,én gyengén barackosnak érzem a gyümiléhez képest,de nem keserű vagy rossz izű.
2010. szept. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

8:10 voltam

Annyira nem köhög, akkor ő sem tudna aludni. Éjszaka pl egyáltalán nem hallom, pedig éberen alszok. Kb napi 6-7X köhög, de akkor szakadozik is fel rendesen... inkább nem részletezem.

Kérdezőnek: Én is csak azért vittem dokihoz, hogy hallgassa meg a tüdejét, mert hallottam már olyat, hogy tüdőgyuszi láz nélkül. Szóval csak a biztonság kedvéért.

2010. szept. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!