Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy végre észreveg...

Mit tegyek hogy végre észrevegyék a szüleim a segélykiáltásomat?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok nem régiben új iskolát váltottam!! Ám idő közben a társaság miatt kiharcoltam szüleimnél hogy tegyenek át másik iskolába! Rá ébredtem hogy nem az iskolával hanem velem volt a baj! Társaságilag nagyon jó az új iskola de képességileg nem bírom meghaladja a tudásomat! Napról napra szenvedek és szenvedek, de ők megmondták hogy ha átíratnak egy másik suliba akkor semmi nyavajgást nem akarnak hallani! És abban is megállapodtunk hogy mindent beleadok tehát nincs semmi rossz jegy! De ezt se tudtam betartani 1 meg 2-esim vannak és ezek közül már majdnem minden tantárgyból egy 3-asom van és egy 5-ösöm az is énekből ami rohadtul nem nagy teljesítmény!! De nem akarnak megérteni és tudják milyen vagyok mindig is egészségügyi problémáim voltak és attól félek ha nem hallgatják meg a segély kiáltásom a lelki állapotomat de az egészségem is rámehet! És nagyon zavar engem az és az is kihat a lelki állapotomra hogy nem vagyok képes teljesíteni mikor azt akartam hogy átírassanak másik suliba nem gondolkoztam melyik iskolába iratkozom! Ráadásul most még az is közbe jött hogy az egyik közeli barátom már régebb óta elköltözött innen külföldre és nagyon hiányzik és ez is nagyon fáj nekem, és ez még nem is minden a nagymamám súlyos beteg is és lelkileg összetör és ha szólok nekik hogy ezek a problémáim csak annyit mondanak hogy jó kifogás sose rossz meg ők se szerettek iskolába járni!! Én nem mondtam hogy nem szeretek csak értsenek meg mert ha nem fognak észrevenni és nem hallgatnak meg nem tudhatom mire leszek képes... Mit tegyek már úgy érzem azt is hogy depressziós vagyok a régi társasság akiket szerettem elvesztettem más iskolába kellett mennem és én nem akartam... a legjobb megoldás a magántanulósság lenne könnyebben feltudnák készülni a félévente levő vizsgákra lenne is aki leadná az anyagot meg segítene a felkészülésben csak nem tudom hogy jelezzek nekik hogy mit akarok ha nem figyelnek rám...

#depresszió #szigorúság #lekilösszeomlás #elhanyogoltság #nem oda figyelés
2012. nov. 8. 17:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És még az hogy nem értem miért csinálják ezt már sokszor az is megfordult a fejemben hogy öngyilkos leszek... de olyankor rohadtul haragszom magamra mikor erre gondolok csak attól félek ha nem kapok támogatást végre hajtom gondolkozás nélkül...
2012. nov. 8. 18:03
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Téged étsenek meg, a te feneked alá tegyenek mindent, nyaf nyaf. Fejezd be a nyavajgást, szedd össze magad és produkálj valamit. Később mi lesz? Örökké nem élhetsz a szüleid nyakás, és a való életben aztán senki nem fog babusgatni. Neked nem megértés kell, hanem pár seggberúgás, jobb is, ha elmész valami sportot űzni, majd az edző nevel beléd egy kis tartást. Erre is jó a sport.
2012. nov. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Pontosan ilyen voltam, mint te. Talán nem nyavajogtam közösségi oldalakon, de magamban mindig mártírkodtam.

Igaz, én nem arra mentem, hogy magántanuló legyek, vagy rosszabb osztályba tegyenek, mert nem tudtam teljesíteni... Így volt, nem tudtam teljesíteni, mert egy rongy osztályba kerültem. Imádtam az osztálytársaimat, de mellettük nem lehetett tanulni, mert egész órán pofáztak és én is tartottam velük - az osztály egyik legnagyobb pofájú gyerkőce vtam egyébként!

Átjelentkeztem egy olyan osztályba, ahová a legjobbak kerülnek az általános iskolákból(kitűnő tanulók) és úgy fogadtak, hogy biztos ki fogok esni, az elmondott eredményeim alapján. A másik osztályba 3.2 volt az átlagom, az új osztályomban mindig 4.5 felett voltam.

Minden csak akarás kérdése! Az új osztályomban mindenki utált engem. Az eleje emiatt nagyon nagy kínszenvedés volt nekem, de a végére nagyon jó barátokra tettem szert ott is :)

2012. nov. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Úgy van,mindent kenj a szüleidre....,,Nem halják meg a segélykiáltásaimat!" ba@Eg a szüleid se gondolat olvasók!Ha nem mondod meg hogy mi a hézag akkor nem értik!,,Mit tegyek hogy meghalják a segélykiáltásaimat??" szedd rendbe magad te nyafogós gy#kér!!
2012. nov. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia Kinga!

Mi a pontos a bajod?

Mennyit szoktál tanulni és miért kapsz rossz jegyeket?

Barátaid vannak?

2012. nov. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rengeteget tanulok és amit tanulok az éppen hogy egy 2-re elég a baj még az hogy 45 km-ről járok be 1,5 órás az út és 4.30-kor kellek megeröltető... A másik meg az hogy szóltam már nekik nem 1-szer és csak annyi volt a válasz hogy felejtsem el... meg kell szoknom de hogy ha nem birom... sok barátom van a baj hogy ilyen dolgokban nem segítenek általában ha rossz jegyet kapok még a legjobb barátaim is kiröhögnek hogy elehetek ilyen szerencsétlen...
2012. nov. 9. 16:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Korábban kellene lefeküdnöd egy kicsit. Legalább 6-7 órát pedig aludnod kellene.

Tanuláshoz adok néhány tippet:

Ne reggel a buszon a tanulj! Hiszen alvás közben is tanul az ember. Hidd el! Sokkal hatékonyabb, ha nem egyszerre akarsz mindent megtanulni és fejben tartani...

Tanulni pedig úgy a legkönyebbb, hogy megpróbálod végig gondolni, hogy mi az amit olvasol. Esetleg elképzelni.

Kérdéseket kell felrakni magadban a témával kapcsolatban és azokra keresni a választ.

A magoláshoz pedig ezután célszerű egy rövid puskát írni.

Ha nagyon tömény az anyag, akkor nem kell mindent megtanulni, csak a fontos dolgokat. (amiket megkérdezhetnek). Célszerű minden témáról legalább 1-2 mondatot tudni.

A matekes feladatoknak pedig szintén a megértés és a gyakorlás a lényege. Volt egy idő, amikor soha nem írtam matek leckét, a villamoson tanultam és az angolt sem értettem. Meg is lett az eredménye....

Az egész titka a jó jegyeknek az, hogy otthon is kell vele foglalkozni.


Azért, mert neked tanulási problémáid vannak, még nem leszel kevesebb, butább, értéktelenebb ember.

Attól még lehetsz intelligens, csodálatos nagy ember. Bármi!!! Csak nem szabad feladni! Vannak hülyeségek, amikre soha nem lesz szükséged...De ne add fel!


És ha nem bírsz koncentrálni, akkor pihenj, változtass életmódot, keress fel egy orvost vagy szedj valami vitamint vagy én nem tudom!

De a jövőd ne rontsd el! És próbáld meg eldönteni, hogy mi t szeretnél kezdeni az életben, mi az ami érdekel és valósítsd meg az álmaid:)

2012. nov. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az első és a harmadik válaszolónak írnék... én nem akarok a nyakukon maradni mert vannak elképzeléseim az életben a jövőmről... Kíváncsi lennék ti milyen erősségű iskolába jártok/jártatok mert ha ennyire ocsmány kommenteket írsz nem hiszem hogy egy erős és népszerű iskolát választottál. Ha népszerű is volt gondolom arról lehetett népszerű hogy lógás ezerrel... Nem hinném hogy ti tőletek elvártak volna olyan dolgokat hogy végezzek 2 főiskolát és még pláne egy jogi egyetemet... mert ha igen csak ezt várnák/várták el akkor nem itt irogasgatnál ocsmányságokat hanem ezerrel tanulnál az iskolában... szánalmas az is hogy olyat írsz harmadik válaszoló hogy nem hallják meg ha nem szólok... szerinted miért fordultam ide segítségért azért mert már 66-szor szóltam és nem érdekli őket és már nem tudom mit csináljak... legidősebb tesóm állandóan fesztiválozik és vele vannak élfogláva engem meg magasról leszarnak neki megengednek mindent már a 3-ik fizetős iskolába jár és én csak annyit kértem tőlük hogy vegyenek ki magán tanulónak mert az egészségemnek és jobbat tenne meg sokkal könnyebben fel tudnék készülni a vizsgákra... gondoltam már a pszichológusra is de gondoltam elsőnek itt megpróbálkozom csak nem gondoltam hogy vannak olyan értelmesek itt mint mondjuk ti...
2012. nov. 9. 16:38
 9/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszónak 6-7 körül nem tudok lefeküdni aludni mert van mikor legkorábban 2-re érek haza és ebből 1 óra az haza jövök átöltözök eszek iszok és kiheverem egy kicsit a mai nap fáradalmait 3 óra hossza meg nem elég tanuláshoz főleg nekem. Egy héten van 2 olyan nap mikor a buszom 6 körül ér be azzonnal nem tudok alaudni legalább fél 10-ig tanulok és teljesen kimerülök. mert a msotani iskola egyetemi szinten vár el mindent.
2012. nov. 9. 16:46
 10/11 anonim válasza:

Harmadik vagyok.

Egy, nem írtam ocsmányságokat.

Kettő, mind a két szülőm egyetemet végzett, tehát diplomával rendelkeznek(mérnöki).

Három, 4 testvérem van. Ismétlem négy :) Mindannyian egyetemre járnak, ami azt jelenti, hogy nálunk nagy az elvárás. Tehát én sem holmi "szar" iskolába járok és nem az a menő, hogy lógjunk satöbbi... -.-

Ha pedig ilyen bunkó, lekezelő stílusban szólsz vissza a válaszolóknak, akkor nem is csodálkozok, hogy "nem hallanak meg". Gondolom a szüleiddel is szépen beszélsz. Először nézz magadba, utána rinyálj össze-vissza!

2012. nov. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!