Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnénk az Alföldről...

Szeretnénk az Alföldről Sopron környékére költözni! Szerintetek hova érdemes ahol munkalehetőség is van és a gyerekeknek is jó? Sajnos mind a kettőnknek csak érettségink van.

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sopron környékére csak akkor költözz, ha van esélyed arra, hogy Ausztriában találsz munkát. A magyar oldalon munkalehetőség kevés, ingatlanárak magasak, megélhetés is drágább, mint az ország belsejében. A soproni iskolák zsúfoltak. Ismerősöm a nyár végén költözött oda és a gyerekei az egyik falusi iskolába járnak, mert azt egyszerűbben meg tudják közelíteni, mint a városi jegyző által kijelölt iskolát (a körzeti iskolában nem volt hely). a város belső részén drága a parkolás, csak a bevásárlóközpontoknál lehet ingyen parkolni. A szolgáltatások ára az osztrákok zsebéhez igazodik. Pl. amit egy pesti fodrásznál 5-6 ezerből meg lehet úszni, azért az ismerősöm majdnem 10 ezret fizetett.

Ne haragudj, nem akartalak elkeseríteni, de ezek aktuális, idei tapasztalatok.

2012. nov. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!Abban esetleg nem tudsz segíteni , hogy merre lenne érdemes költözni?Sajnos egyáltalán nem vagyok ismerős az ország azon felén.
2012. nov. 13. 15:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok: Csak olyan helyen érdemes próbálkozni, ahol a multik nagyobb ipari komplexummal megtelepszenek. A nyugati országrészben ilyen lehet pl. Győr és környéke. Körmenden és Szentgotthárdon is több nyugati cég működik. De itt van pl. Kecskeméten a Mercedesz, a Knorr-Bremse (bár nem tudom, hogy ők megvannak-e még, az utóbbi időben nem hallottam róluk). Feltétlenül nézegessétek az internetes állásportálokat. Azonkívül a nagy beruházók általában nem saját maguk keresnek munkatársakat, hanem kiadják a megbízást fejvadászoknak. Próbáljatok tájékozódni, hogy melyik térségben kik a menő fejvadászok. Hozzájuk is érdemes bejelentkezni. Nem vagyok biztos abban, hogy feltétlenül a nyugati határszélen fogjátok megtalálni a megélhetéseteket. Ami a gyerekeket illeti: Nagymamaként mondom, hogy a gyereknek ott jó, ahol a szüleiknek rendes munkahelyük van, normálisan meg tudnak élni, mert akkor a szülők kiegyensúlyozottak és a gyerek számára ez a legfontosabb. Egyébként mindenképpen azt javaslom: Ne a költözéssel kezdd, hanem először nézz körül. Ha már megvan a munkalehetőség, csak akkor gondolkozz a lakásváltoztatáson. Nem tudom, hogy a lakhatást eladás/vétel vagy bérlés formájában akarjátok-e megoldani. Ha eladni valótok van, akkor is előbb legyen biztos munkahely, átmeneti időszakban inkább bérlés, és ha már stabil a hely, akkor eladás. Ez persze nem jelenti azt, hogy közben ne hirdesd az eladni valót. Ma nagyon nehéz normális áron eladni. A piacot is tesztelni kell. Nyugodtan bele vihetsz egy kis "szélhámosságot", különben nem jutsz megfelelő információkhoz.

Ha esetleg van olyan kérdésed, amire nem akarod, hogy mindenféle hülyeséget írogassanak, nyugodtan írj privit. Ha van helytálló, megalapozott információm, ismeretem, szívesen megosztom veled/veletek.

Üdv J.

2012. nov. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
a Knorr megvan még,oda állítolag csak egy önéletrajzot kell bevinni,3muszakban dolgoznak(bár nincsenek tulfizetve,ahogy a mercibe se)
2012. nov. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!