Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A 11-13 éveseknek miért...

A 11-13 éveseknek miért meggyőződésük, hogy nekik kéne tanácsokat osztogatni a 20-30 éveseknek gyereknevelés, párkapcsolat stb. terén?

Figyelt kérdés

És miért hiszik, hogy ők már olyan tapasztaltak mindenben????? Nem érzik, hogy számukra elég kínos, amikor meggyőződve állítanak mindenféle bölcs dolgokat és, akkor jön egy rendes válaszoló és lehurrogja őket? Csak nevetségessé teszik magukat...

Vagy a kérdésekre válaszolás nekik most a babázás, kártyázás stb. helyett egy játék?


2009. aug. 14. 00:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Mert ebben az életkorban mindenki meg van arról győződve, hogy marha okos és tévedhetetlen. legyél már kissé toleránsabb, némelyikük tényleg segíteni szeretne. csak épp még nincsenek tisztában azzal, hogy tapasztalatok és megfelelő értékítélet nélkül nem sok haszna van a válaszuknak.
2009. aug. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

nekem nem meggyőződésem..de próbálok segíteni..válással kapcs azért mert a szüleim elváltak..és átéltem..tudok mindenről..

párkapcsolat terén azért mert volt már barátom..és sokat veszekedtünk a semmiért :)

és bőven körülvesznek a 20-30 évesek ..lassan egy éve..és látom hogy viselkednek párkapcsolatba..a barátaikkal stb.:)

szoval sokat tudok rólluk..és hamár úgyis unatkozok..hát megpróbálok segíteni :)

13/l

2009. aug. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Talán, mert a gyereknevelésről az is tud beszélni, akit nevelnek, okoska -,-" A gyerek el tudja mondani, mit lehetne máshogy tenni. Nem kell annak úgy lennie, de elgondolkodhatsz rajta. Te teszed nevetségessé magad, éppen most.
2009. aug. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell ennyire lenézni azt aki kicsit fiatalabb nálad?Néhányan lehet többet tudnak mint a nagy tapasztalattal rendelkező 20-30 évesek...Ahogy előttem írták akinek pl. elvállaltak a szülei elmondhatja hogy náluk mi volt nem?Vagy ne mondjon semmit csak ha betöltötte 20 élet évét mert akkor már egykorú lesz azokkal akiknek segítene?
2009. aug. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

És igen,ismételeten megtörtént,az amiről a kérdés szól.

Gyerekként az ember lát/ hall dolgokat,és meggyőződése,hogy valós képet alkothat egy adott szituációról,majd amikor felnő,akkor belátja,hogy ezen gondolatok nagy részének köze nincs a tényleges valósághoz.Hiába hiszeda azt 13 évesen,hogy mindent tudsz a szüleid válásáról,valójában semmit sem tudhatsz róla,persze az alap szituáción kívül.De majd úgyis belátjátok,amikor húszon-harminc évesen már érett,felnőtt fejjel tudtok gondolkodni.

Az,hogy 13 évesen volt már egy barátod,az nagyon szuper dolog,sokat veszekedtetek,oké,de higyjétek már el,hogy ezek gyerek problémák.Amíg otthon éltek a szüleitekkel,hiába gondoljátok,hogy mennyire érettek vagytok már,igazából csak gyerekek vagytok.13 évesen,és 15 évesen is,akár mennyi "élettapasztalat" van már mögöttetek,amíg nem nektek kell azon gondolkozni,hogy miből fizetjük ki a számlákat,és,hogy mit eszünk ma,és hogy egyáltalán mikor lesz időm mosni,miután hazaérek a munkábol,a és tanulnom is kéne,mert vizsgázom,addig higyjétek el,hogy nem fogtok tudni érdemben válaszolni hasonló kérdésekre.

Nagyon aranyosak vagytok,hogy próbáltok segíteni,de majd 8-10 év múlva ti is csak nevetni fogtok a mostani éneteken,de ez a dolgok rendje,próbáljatok meg gyereknek maradni amíg lehet.

22/l

2009. aug. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

10:21 igazad van,

és megértem azokat a fiatal tizenéveseket is akik most felháborodtak, mert hát eléggé bántó, provokáló feléjük szemben a kérdés

2009. aug. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

10:26 vagyok

és a kérdező értelmi színvonaláról is árulkodik, hiába múlt már el 18, 25 mit tudom én, de kb az általa említett 11-13 éves színvonalán van, ha ez neki kérdés.

2009. aug. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

01:46 as vagyok..

Anyu sokat dolgozik,ezért rendszeresen én főzök én mosok magunkra..igenis tudok mindent a szüleim válásárol..Anyu nekem mindent elmondott..és a bírósági papírokat is elolvastam.(általába sírva)..van belőlük egy egész gyüjtemény..és ha valakinek segíteni akarok akkor nem muszálymeg fogadnia a tanácsomat..

13/l

2009. aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
www.muszaly.hu
2009. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Linkelnél be olyan kérdést ahol egy ilyen témában kérdezet és 20-30 éves és egy 11-13 éves válaszolt rá hülyeséget?mert hogy én eddig még csak azt olvastam az oldalon hogy panaszkodik mindenki "mert hogy hogy mernek a 13-14 évesek választ írni ilyen témában..." de ehez képest nem találtam olyan választ ahol egy ilyen korú baromságot írt volna...
2009. aug. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!