Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Előszőr féltem a puskázástól...

Előszőr féltem a puskázástól hogy lebukok de egyszer puskáztam. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Egyszer gondoltam megpróbálom a puskázást, de közben nagyon féltem hogy lebukok. Aztán végülis semmi nem volt, mert még "jelet" sem adtam hogy puskázok. Eddig 3x puskáztam, mind a 3 történelemből volt.


Szeretem a törit, de nem volt kedvem tanulni. A töritanár megadta a kérdéseket és én itthon megirtam válaszokkal együtt, órán meg kicseréltem a lapot. Ez volt másodszorra is és akkor is sikerült.


Aztán témazáró volt, de már a f...om tele van a sulival ezért nem tanultam. Odakészítettem egy pici lapra puskát ami csak pár szóból állt, mert arról eszembe jutott minden , de akkor sem vett észre. Hozzáteszem elég jól puskáztam :D


Szerintetek folytassam vagy inkább tanuljak? (Mert ez volt 1 anyagrész, majd kedden megírom hanyas lett a tz-m)

Eddig majdnem mindenből 5-ös vagyok, de töriből csak ötösöm van.


2012. nov. 18. 18:57
 1/4 A kérdező kommentje:
13 éves fiú vagyok, 7. osztályos.
2012. nov. 18. 18:58
 2/4 anonim ***** válasza:
ami nem érdekelt, azt én is puskáztam. tudtam, hogy miből fogok érettségizni, milyen egyetemre akarok menni, így a törivel és a fizikával pl nem szennyeztem magam. tudtam őket alap szinten, de témazáróra felszereltem magam
2012. nov. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha eszedbe jut a puskáról az anyag, az jó dolog.

Inkább az baj, ha rászoksz arra hogy tanulás helyett is csak kimásolod a válaszokat, meg vissza bemásolod a dolgozatra.


Amikor majd az érettségi eljön, ott arra a tudásra lesz szükséged ami az általános iskolától kezdve egymásra épül, és aminek fejben kell meglennie ahhoz hogy a feladatot megértsd, el tudd kezdeni vagy befejezni.


Amíg puskázol, addig a friss információ még benned van, de hónapokkal később már biztos nem is emlékszel rá. Akkor pedig muszáj lesz tanulni.

Ehhez képest ha folyamatosan tanulsz (nem kell mindent ötösre tudni és kívülről, csak azért legyél képben hogy miről van szó egy órán), akkor később már csak át kellesz ismételni a korábban tanultakat, mert fejben meglesz. Míg aki sosem tanult, az tipikusan az utolsó hónapokban pánikol és próbálja a korábbi évek tudását behozni.

2012. nov. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. De én amit megtanultam 5-ösre 6. osztályig abból max a kötelező olvasmányok lényegét jegyeztem meg: azt nagyon bemagoltam (a lényeget). Szóval nem hiszem, hogy puska nélkül is sokat tudnék :D

De pl. matek feladatokat meg tudom oldani arra emlékszek hogy hogyan kell.

2012. nov. 20. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!