Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet infót (hírt) adni...

Hogy lehet infót (hírt) adni az újságoknak névtelenül? Lehet nekik emailt írni vagy valami? Vagy a híradóknak is lehet valahogy?

Figyelt kérdés
Azt nem írom le,hogy miről,hogy hirtelen érje a dolog azokat akikről szólna a hír,ha egyáltalán lesz belőle valami(bár gondolom igen miután köze van egy közismert személyhez is).Bizonyítékok nélkül nem lehet írni az újságoknak vagy a híradóknak?Vagy lehet és majd kikérdezik őket?

2012. nov. 24. 23:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
De a bizonyítékot meg az intimebb dolgokat amúgy se írd le, főleg nem egy ilyen oldalra. Amúgy ha ez komoly lenne, nem itt kérdezősködnél. :)
2012. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Amúgy ha ez komoly lenne, nem itt kérdezősködnél. :)

"

Huh..ezer bocsánat,hogy nem tudom,hogy folyik ez az újságírókkal való dolog.Mellesleg azokból,amiket eddig leírtam tudjátok melyik helyről van szó?kik azok a személyek?nem..szóval nyugodtam leírhatom,semmi fontos infót nem adtam meg(csak annyit,hogy az egyik közismert ember,de abból tudomásom szerint elég sok van).Ha nem itt,akkor hol kérdezem meg? nem tudok másik honlapot,azt meg tudni kell előre,hogy kell-e bizonyíték vagy nem mielőtt felkeresek egy újságot(illetve nem kell,de jó ha előre tudom).Komoly az ügy,de nem árt utána járni,hogyan folyik ez az újságírói dolog mielőtt belekezdenék,sajna nem lehetek mindent tudó,ezért kérdezek:DA témát meg zárom,mert már választ kaptam és fogadok,hogy majd megszállják a trollok a témát amire nem vagyok kíváncsi(ezt most nem rád értettem pont)

2012. nov. 25. 15:02
 13/17 anonim ***** válasza:
De ha csalás ügyről van szó, akkor miért nem a rendőrségen jelented fel? A bulvár az csak bulvár, azoknak a 99 %-a kitaláció.
2012. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nézd. Teljesen mindegy hogy mennyire ismert az illető.

Ha csalást vagy bármi törvénybe ütköző dolgot tett, az nem az újságírókra tartozik, és nem is fogja őket érdekelni. Az ilyen esetek a rendőrségre tartozik, akik kinyomozzák hogy a feljelentés valódi, ha igen akkor eljárást indítanak ellenne. Zalatnay Sarolta óta tudja minden ismert személyiség hogy az igazságszolgáltatás alól nem lehet kibújni.

Ha a titok szaftosabb, az már jobban érdekelné az újságírókat ha eladható a sztori. De ehhez kemény bizonyítékok kellenek.. Meg hát nagyon nem mindegy hogy ki az a híres személy akit le akarsz járatni. Mert ha mondjuk Faludy Fanniról van szó, azt a kutyát sem érdekli. A sztori eladhatatlan. Ha mondjuk a médiában jelenleg erősen foglalkoztatott személyről van szó az már kelendőbb lenne. Vigyázni kell magával a titokkal is amiről te tudsz. Mert ha olyan akkor akár visszájára is elsülhet a megaláztatás. Mondjuk sérted a jogait, és feljelent rágalmazásért..

Még valamit.

Szóval hogy képben legyünk név említése nélkül nagyjából elmondhatnád körvonalakban hogy miről akarod a leplet lerántani.. Hogy tudjuk ez rendőrségi ügy vagy média által beharangozott ügyről van szó..

2012. nov. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
8%

"Nem magadból kell kiindulni:D"


- nem magamból indulok ki, csak ismerem az olyan embereket, mint te, akik folyton azt hiszik, hogy ők most bizony valami nagy összeesküvés vagy titok részesei lettek, és hú de fontosak ezzel, ha most "robbantanak" akkor pedig végre eljön az igazság a Földre...

Sokan vagytok ilyenek.

2012. nov. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 FxZ válasza:

Ha érdekes a sztorid, akkor az újságíró megpróbál a saját szakállára anyagot meg bizonyítékokat gyűjteni, a tied mellé (vagy persze, ha olyat talál, éppen az ellen). De ilyen újságírót nem találsz a tévéhíradóban meg a blikkben.


nem tudom, hogy mekkora a sztorid, mennyire fontos emberről van szó, mennyire érdekes a történet.



Ha az, próbáld meg az origo-t, az indexet vagy a hvg.hu-t.


ha nem őrületesen nagy durranás, menj az atlatszo.huhoz vagy a pestisracokhoz.


keress egy emailcímet az impresszumban aztán kész.

2012. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 FxZ válasza:

ja várj, névtelenül.


akkor csak az atlatszo.


[link]


csináld, amit ott írnak. és használj TOR-t.

2012. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!