Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan érvényesülhetnék, mint...

Hogyan érvényesülhetnék, mint író?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogyan lenne érdemes megpróbálkoznom az írói karrier elkezdésével? Egy blog indítására gondoltam, de ha valakinek van valami ötlete szívesen veszem. Persze nem ebből akarok megélni, de fiatal vagyok még, miért ne? Hátha bejön...:D Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném:D

2012. nov. 27. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is tanulj meg helyesen írni!

A mint elé nem kell vessző, ha -ként értelemben használod. Tehát a te kérdésedbe nem kell vessző!

2012. nov. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miket szeretnél írni? A blog vezetése nem rossz ötlet. Ha nem ebből szeretnél karriert csinálni és megélni, akkor felesleges is máshol próbálkoznod, mert ha csak a saját szórakoztatásodra írsz, akkor ez bőven elég.

Azért kérdeztem, hogy mit szeretnél írni, mert ha könyvet, regényt, szóval hosszabb anyagú témát, akkor ha nagyon jól sikerül kereshetsz valakit, aki könyv kiadással foglalkozik. Ha csak verseket vagy pár soros gondolatokat, akkor szerintem felejtsd el és marad a blog.

2012. nov. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

első: köszönöm a kiigazítást, csak eléggé fáradt vagyok.



második: köszönöm a válaszod. Jó lenne előbb-utóbb pénzt keresni belőle, de nem akarom már az elején azzal áltatni magam, hogy "gazdag leszek belőle".


Ha elkezdek vezetni egy blogot, hogy tudnám olvasottá (ismertté) tenni?

2012. nov. 27. 16:23
 4/9 anonim ***** válasza:
ha fanfictiont akarsz írni, akkor azt blogba írd, viszont ha kicsit komolyabb, rendes könyvet, akkor word :)
2012. nov. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igazából novellákat akarok, vagy később hosszabb terjedelmű regényeket(vagy hosszabb novellákat) akarok írni. ehhez kéne segítség az elindulásban(hol érdemes megjelentetni, hol hirdessem magam, hogyan juttassam el egy-egy jobban sikerült művemet pl. egy kiadóhoz)
2012. nov. 27. 16:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Ötletet szeretnél, hogyan érvényesülj, mint író?

Légy jó író.

És hogy ahhoz mi kell?

Van egy nagyon régi és rengeteg híres írónak jól bevált módszer: sok olvasás és írás. Semmi egyéb.


Szóval írói karriert szeretnél. Hát akkor ne pocsékold az idődet blogokra meg mit tudom én, mikre, hogy csak olyanoknak produkáld magad, akik böngészik a netet.


Olvass és írj sokat (egyébként egyértelműen rád is fér)! És ha most azt válaszolnád, hogy rendszeresen olvasol, látatlanban közlöm, hogy nem eleget. Olvass még!


És a legorditóbb lököttségről, amit a válaszodban írtál. Reklámoznád magad, kiadókról kérdeznél holott még csak "akarsz" írni és "későbbről" hablatyolsz? Most ez komoly?


Bocs, hogy nem fogalmaztam finomabban, de nem ismerlek, szóval minek tapintatoskodjak és szerintem a legfontosabb az (és ezt hidd el nekem), hogy a jószándék vezet.


Egyébként meg úgyis azt csinálsz, amit akarsz :)

2012. nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csak ott a bökkenő, ha leírok valamit azt senki sem olvassa el. Jó rendben lehet fikázni a helyesírásomat, de a mostani magyartanáromnál helyesebben írok. Ráadásul olyan környéken élek, ami nem az MTA-s nyelvprofesszorairól híres...


A reklámozás és blogolás alatt azt értettem, hogy eljuttassam az emberekhez az 'alkotásaimat'. Rendben. Nem olvasok sokat. Ez igaz. Viszont ha bele vetném magam az írásba kiviláglana, hogy mennyire tudok írni. Csak ott a bökkenő, hogy apám megutáltatta velem az olvasást a folytonos macerálásával. De ettől még művelt embernek tartom magam, akinek megérné megpróbálni az író pályát:)

2012. nov. 27. 18:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a helyesírásod miatt szükséges az olvasás, én legalábbis nem arra gondoltam, amikor felhívtam rá a figyelmedet. Az olvasás ugyanis (többek között) segít abban, hogy rögzüljenek a szószerkezetek (filmből az ilyesmi nem tanulható) és fejleszti a szókincsedet, amivel elkerülheted a szóismétlést és változatosabban fejezheted ki magad. Abban pedig nyilván egyetértünk, hogy ezek létfontosságúak egy író számára.


Segíteni akartam, de hidd el, a végén nekem lesz hót mindegy :)


És igazad van, próbáld ki magad, bloggolj (vagy mi a szösz az) és sok sikert hozzá! :)


Ha segítség kell, őszinte kritika (abban piszok jó vagyok) vagy valami, írj privátban :)

2012. nov. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha van valami novellád, vagy más írásod, küldd el ide nekünk, szívesen elolvassuk és ahogy látom, még őszinte kritikát is kaphatsz, ami nagyon fontos az előrelépésedhez.

Tehát hajrá, kíváncsian várjuk.

Ha valóban írói vénád van, akkor biztos lesz itt, aki segíteni is tud.

Egy próbát megér.

2012. dec. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!