Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem birom tovább a rettegést,...

Nem birom tovább a rettegést, nem birom tovább igy az életet, hogy nyugodhatnék meg?

Figyelt kérdés

Utoljára kérdezek, mert már mindenfélét megkérdeztem itt a Gyakorin, de ez sem segitett túl sokat. Ha valaki tud, segitsen nekem kérlek, mert nem birok ilyen állandó szorongásban és rettegésben élni!!! 34 éves múltam és van egy 4 éves lányom, akit imádok és miatta, őérte rettegek, de szinte úgy, hogy ez a rettegés megbénit. Egyedül nevelem és rettegek, hogy mi lesz vele, ha korán meghalok, ha nem tudok neki ott lenni, amikor neki is gyermekei lesznek. Ha 21 évesen szültem volna, akkor még fiatalabb lennék, mint az anyukám most is rengeteget itt van nálunk, ő most 55 éves, én 34. De amikor a kislányom ilyen idős lesz, akkor én 65 éves leszek, ha megérem. Ebben a világban nem lehet tudni, sokan a 60-at sem érik meg. MEllette, nekem van testvérem, neki nem lesz. Csak én vagyok neki és rettenetesen féltem őt, hogy magányos lesz, főleg ha én nem leszek.

Segitség! Nagyon féltem őt, minden gondolatom őkörülötte forog, már nem is tudok másra gondolni, ebben pörgök, ebben kattogok. MEllette az iszonyú önvád, hogy én tehetek arról, hogy igy kell élnie, mert én váltam el, emiatt én döntöttem el, hogy igy éljen. Mindig is nagyon aggódos voltam, de ez túlmegy a normalitáson. Nagyon rettegek, szorongok, hogy mi lesz vele, hogy teljsen egyedül marad a Világban. Márpedig ha ennyire betegesen szorongok, akkor nem fogom a 40-et sem megérni. akkor mi lesz vele? Testvér, szülők nélkül mi lesz ezzel a tündéri kis emberkével?


2012. dec. 7. 06:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat aggódsz, és ez nem jó. Én ötven éves vagyok anyukám nyolcvanhat. Nekem sincs senkim, se rokon ,se testvér, se apám. Én most az anyukám miatt aggódok minden nap. De látod én is fel nőttem, van egy párom. Neki is lesz egy párja, gyereke,és már nem is lesz egyedül. Én az én anyukám is harmincöt évesen szült meg engem. Fel a fejjel, és ne idegeskedj annyit
2012. dec. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy gyerek 20-25 év fölött már nem igazán függ a szülötöl, és nem magányos, ha a szülö nincs vele.


Szerintem nem ártana magadban tudatositani, hogy a gyerek nem marad mindig kicsi, idövel felnö és leválik a szülöröl.


Egy 30 körüli nönek már nem az anyja a fontos az életében, hanem a saját családja. Ezen kivül rengeteg nö megéli a 70 éves feletti kort is, ezen elöre idegeskedni elég fölösleges.


Ha ennyire rettegsz elképzelt bajoktól akkor jól tennéd, ha elmennél pszichológushoz, mert beteges állapot nákad.

2012. dec. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem már egy 15 éves is önálló lény, és addigra jut el odáig, hogy már nem a szülei az elsők a szívében, hanem a barátai, barátnői. Szóval csak odáig kell kitartanod, még 10-12 évig. Anyukám 38 évesen szülte testvéremet, és ő is felnőtt épségben, nem magányos, már meg is nősült!
2012. dec. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Az itt kérdezgetés helyett talán elmehetnél egy pszichológushoz is, nem?
2012. dec. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Jézus :) ***** válasza:

MIlyen dolgok miatt aggodalmaskodsz?

Nézted már gondjaidat kívülről? Légy szemlélő és ne megélőe gondjaidnak. Mert másoknak könnyen tudunk osztogatni tanácsokat, de mikor nekünk van problémánk, akkor valahogy nem jönnek az ötletek. Miért? Mert túlsáfgosan beleélitek magatokat a helyzetbe. Ne tedd! Fölösleges dolgokon kár aggodalmaskodni :).

Ahelyett, hogy elméd roncsot csinál belőled, inkább mutass példát lányodnak, hogyan lehet boldogan élni.

2012. dec. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd, az aggodalmad talán jogos.

De ez az erős aggodalom a nagyon távoli jövőre irányul.

Ne hagyd, hogy ez a túlzott aggodalom a jelent tönkretegye. A gyereked is megérzi rajtad ezt a szorongást.

Engedd el ezt a jövőn való félelmet és a mindennapokban tégy meg mindent azért, hogy mihamarabb önálló gyerek legyen. Szeresd, örülj vele együtt, éld át az élet apró örömeit vele együtt.

Ha majd nagy lesz a gyereked, ne arra emlékezzen, hogy anyukám állandóan szorongott, hanem arra, hogy mennyi vidám mókában volt benne az én anyukám, állandóan mókáztunk és kacagtunk nagyokat, csodálatos édesanya az én anyukám...

2012. dec. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Beviz Elek ***** válasza:

Ezen ne idegeskedj. Ha nyugodtan élnél, lehet hogy semmi bajod nem lenne 70 éves korodig. Ha beképzeled magadnak a bajt és teljesen fölöslegesen vagy feszült, akkor tényleg nem éred meg a 40et. Most ne azzal törődj, hogy mi lesz 20 év múlva. Inkább ismerkedj és legyen egy párod akivel neveled a lányod, mert a családban fontos a férfi is.


átérzem a dolgot, az én szüleim is elváltak, a lányodat neveld önállóságra és nem lesz semmi probléma.

2012. dec. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! El fogok menni pszichiáterhez, már telefonáltam is egynek a városban, akiről hallottam, hogy jó és kaptam időpontot. Talán még szorongásoldót is kapok és akkor egy kicsit jobb lesz. Köszönöm mindenkinek!
2012. dec. 7. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!