Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kezdő androidos vagyok de még...

Telefonkérdés kérdése:

Kezdő androidos vagyok de még nemtaláltam meg magamnak a megfelelő telót tudto valami nem gagyi de nemis a legjobb okostelefont?

Figyelt kérdés

2012. dec. 8. 23:05
 1/8 2xSü ***** válasza:
0%
Ez ugye attól is függ, hogy mit vársz el a telefontól. A magam részéről beérem egy régebbi Androiddal, így ez nem volt szempont. Viszont elég mostoha körülményeket kell kiállnia a telefonnak nálam, és elég gyorsan „ettem” őket, így nálam szempont volt a strapabíróság. Most egy Motorola Defy+ (MB256) elégedett használója vagyok. Informatikai szempontból nem egy csúcsgép, de nem is a leggagyibb kategória (Android 2.3.6, [link] ). Viszont elég sok nyúzást kibírt már. A zsebemben hordom, és így egy év után alig látni rajta karcolást (azért van, ha nagyon tüzetesen megnézem, de kb. annyi, mint egy régebbi telefon esetén pár hét után), a vízállósága is tesztelve lett párszor – leesett esőben, hóban, vizes kézzel nyúltam hozzá, stb… –, jól bírja azt is (azért medencébe nem dobnám be, bár lehet azt is kibírná zárt jack és USB dugókkal).
2012. dec. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Motorola defy ről hallotam már jol néz ki meg minden de nekem nem jőn be sony ericsson xperia x10 mini pron meg alcatel ot-990 enen gondolkodtam meiket vegyem?
2012. dec. 9. 09:06
 3/8 2xSü ***** válasza:
0%

SonyEricsson Xperia X10 Mini Pro:

Ha jól kinéző, de használhatatlan telefont akarsz, akkor remek választás. Android 1.6, 600 MHz processzor, 128 MB memória, 240x320 pixel felbontás… Siralmas. Persze ha csak telefonálni akarsz, meg SMS-t küldeni, akkor jó, de arra egy nem androidos telefon is jó.


SonyEricsson Xperia X10 Mini Pro 2:

Ez már jobb. Android 2.3, 1 GHz processzor, 512 MB memória. Viszont a 320x480 pixeles felbontást kicsit kevésnek tartom, de ezzel már azért együtt lehet élni.


Alcatel OT-990:

Android 2.2, 600 MHz processzor, 150 MB memória (édeskevés), 320x480 pixel felbontás (ez se sok).


Összehasonlításképpen:

Motorola Defy+

Android 2.3, 1 GHz processzor, 512 MB memória, 480x854 pixel felbontás.


A kérdés, hogy:

- Mit vársz a jövendőbeli telefonodtól, mire akarod használni? (A kinézet fontos, vagy a tudása? Mit csinálnál vele? Játék? Netezés?)

- Mennyi pénzt szánsz rá? (Illetve hol és milyen konstrukcióban szándékozol megvenni, mert ez hatással van ugye az árra is, meg a választható készülékek listájára is.)

2012. dec. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
amit akrok vele csinálni telefon,sms,internet vagyis csak facebook,vibert letőlteni,és pár játékot pout és még kisebbeket.
2012. dec. 9. 13:37
 5/8 A kérdező kommentje:
ja és van 2 haverom az egyiknek alcatel ot-995 je másiknak sony ericson xperia x10 mini pro ja van az alacatel ot995 ős mondta hogy a 990 t akart venni demivel angy keze van vett nagyobb at a 995 őt a másik sonys is aztmondta hogy a 990 jo telefon...
2012. dec. 9. 13:44
 6/8 2xSü ***** válasza:
0%

A Viber-hez legalább Android 2 kell, tehát SonyEricsson Xperia X10 Mini Pro kilőve.


Még mindig nem tudom, milyen árkategóriára gondolsz és hol akarod megvenni a telefont.

2012. dec. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 2xSü ***** válasza:
0%
A 995-ös is jónak tűnik. Személyes tapasztalatom persze nincs, de a technikai adatok alapján prociban erősebb, mint az általam használt Defy+, a kijelzője is 480x800-as.
2012. dec. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ugye tudod hogy leeht frissiteni az androidot ja és alcatel ot-990 et vezsek használtan vagy ujon mégnemtudom 30.000 van rá és neekm kezdő okostelefonként bejőn. http://www.youtube.com/watch?v=ZnzQ9oJznqQ itt a tesztvideo rola nem mondanak rola sok rosszat csak a proci kicsi meg a ram de azt lehet bőviteni.
2012. dec. 9. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!