Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez igazából nem is kérdésn...

Ez igazából nem is kérdésn szeretnék közölni valamit? Nem vagyok magyar így a helyesirásom nem a leg helyesebb!

Figyelt kérdés
Itt a világvége ha hiszitek ha nem! December 21-én elfog jönni valamilyen féle formában! Sokat kutattam utánna Nostradamus-t idézem (Egy nyugodt reggelen eljön a vég, mikor a táncoló ló 9 kört elér) mint lehet tudni a Gangam Style(dec.21)-én eléri az 1 miliárd nézetséget, amibe 9 nullás(0) van, a Gangam Style a lovagolást idezö tánc stilus, lehet tudni hogy Kórea a (reggeli nyugalom országa) és PSY kóreai!, A ojgok száma is 9, valami összefüggésben áll az egész dolog, pár értékes szót kiszettem az Interntetröl és 9 lett belölük bárhogy is felytedtem meg öket!, nem tudom még és nem mondom biztosra de valószinüleg 2012 dec 21-en, valami nagy katasztrófa várható!!!!!

#2012dec21világvége
2012. dec. 9. 01:31
1 2 3
 1/22 2xSü ***** válasza:

Ezt most a humor kategóriába akartad írni?


Nostradamust annyian megfejtették már. Én is láttam egy remek filmet a 80-as években, ami szépen kifejtette, hogy a harmadik világháború 1997-ben fog kezdődni és 21 évig tart, és hogy milyen borzalmak lesznek, járványok, éhezés, stb… Nostradamus jóslatai úgy tűnik mindig csak utólag igazolódnak, csak a múltra működnek, és nem a jövőre. Persze így kérdés, hogy mennyi értelme van…

2012. dec. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Bevállalom hogy lepontozzanak,remélem azért hogy nem teszik.Ha ezt Nostradamus tényleg elmondta,akkor a kérdező a Gangnam Stylellal, telibe találta az utalást,és bár sosem féltem hogy eljön a vég...kicsit most beparáztam,és gondolkodóba estem.Még ha nem is lesz világvége, de valami történni fog 21.én.Sajnos kedves kérdező,rengeteg a hitetlen ember,többen hiszik el azt magukat nyugtatván hogy ez valami vicc...sosem fogják neked elhinni,majd akkor meg pislog mindenki ha az adott napon, avagy már előtte mutatkoznak a jelei... bizony akkor lesz félelem a világon...megérzés.Szépen megkérem a kedves válaszolókat,ne pontozzanak le,de nem is kell hogy lájkoljanak....csupán hagyják így ahogy van, a válaszomat.Ezért nem merek sok helyre oda írni,mert lepontoznak félelmükben.Bárki aki kineveti a világvégét,vagy leszarja,abban az emberben olyan lappangó félelem van amit persze sosem hozna nyilvánosságra,hogy pszichésem így nyugtatja magát,érvelgetve,és lepontozással...de kérdezem én,az ilyen ember,mást akar nyugtatni.....avagy magát??...Ez hatalmas ez a kérdés amit a kérdező kitett... Mindig nyugtattam,minden embert hogy ne higyjék el,mert nem hiszem hogy történni fog valami rossz... de ez túl nagy bizonyíték Nostradamus szavaira...valami közeleg...de még én sem tudom hogy mi.. emberek akik értitek hogy mit mondok,ne vegyétek figyelembe azokat akik 0%-ra pontozzák majd a válaszomat.De ez tényleg nem játék most már...
2012. dec. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 2xSü ***** válasza:

#2: Ahhoz képest, hogy hiszel a világvégében, ahhoz képest nagyon fontosnak tartod ezt a lepontozás dolgot. És ha lepontoznak? Számít bármit is? Még akkor sem, ha neadjisten globális szempontból nem történik semmi különös az elkövetkező 100 évben, hát még ha két hét múlva világvége. :-)


Aki viccnek tartja, vagy ignorálja a világvégét az nem azért teszi, mert fél, legalábbis általában nem ez az indok. Az indok az, hogy kb. minden évre jósolt valaki valamiből világvégét, de ez a hobbi már évezredek óta tart. Reális alapja nincs. Jó, van egy maja naptár, ami lejár, de hát ez önmagában nem jelent semmit, csak egy új ciklus kezdetét, mint nálunk az ezredforduló. Egy ciklikusságot mutató naptárban pont az a szép, hogy nincs valójában vége. Aztán összehordott itt mindenki mindent, komolynak látszó dolgoktól az egyszerű sületlenségekig, amin vagy röhögni lehet, vagy elkomorodni, hogy mennyi tanulatlan, realitásérzék nélküli ember van, vagy egyszerűen csak lapozni…


De ha tegyük fel mégis lenne világvége, akkor mi van?


Tudsz rajta változtatni? Nem.


Máshogy élénél, mintha nem lenne? Ha erre a válaszra igen a válaszod, akkor eleve nem élsz jól, vagy nem jó a szemléleted. Én a magam részéről ugyanazt tenném holnap, meg holnapután is. Igen, elkezdenék olvasni egy könyvet akár december 20-án is, mert nem az a célom, hogy elolvassam, hanem hogy lépjem a következő lépést, ami egy cél irányába mutat. A cél fontos, mert az jelöli ki az utat, de a cél elérése nem fontos, legalábbis sokadlagos az úton való haladáshoz, tanuláshoz képest.


Ha így nézem, a világvége nem lenne hatással az addig tartó életemre, és én sem lennék hatással az eseményekre, tehát minek törődnék vele? Esetleg ha itt valaki feltesz egy kérdést ezzel kapcsolatban, akkor esetleg ha úgy van kedvem és időm, leírom a véleményemet, leírom, hogy más perspektívából hogyan látom az adott dolgot.

2012. dec. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

"Az indok az, hogy kb. minden évre jósolt valaki valamiből világvégét, de ez a hobbi már évezredek óta tart. Reális alapja nincs." Itt had jegyezzem meg,mielőtt teljesen beleéled magad,hogy ez egy fatális tévedés!Már megint nyugtatod magad,hát tedd azt.Sosem jósoltak ekkora felhajtásban világvégét,csak megemlítették.De ennyire hogy nem beszéltek róla, és csináltak tudósos videókat róla az biztos.Ne gyere nekem ezzel a nyálas betanult szöveggel hogy "óó há hányszor megjósolták oszt semmi se vót mégse" ...igazad van, és maradjon így.De te, ha a tudósokat kimagyarázod,akkor te tulajdonképpen okosabbnak tartod magad.Na majd most jön az hogy "Én nem vagyok okosabb a tudósoktól,csak..."-féle duma...

Ne menjünk ebbe bele,na akkor most, hogy lepontozzák ezt a válaszomat is 0%-ra,többet nem írok,mert az arányom nagyon le fog csökkenni és a többi normális válaszom is elveszti értékét.Nem erőlködöm,ti győztök,ti, akik ezeket írják mint te, pedig az előtted levő komimban is megjegyeztem,de annak ellenére azért is elkezdted írni a leírt jelzésemmel párhuzamos hülyeségedet.

ÉS most jöhet a lepontozás,de legalább leírtam,amit érzek,és a megérzéseim,sosem csaltak,bármilyen téren nézzük,bár ezt csak azok tudják akik ismernek.

De megnézném azok képét a 21.ei napon,ha valami történne,akik leszartákezt az egészet :) de megnézném Istenem... Na de ne legyen világvége...a bolygó megmarad, csak a rossz emberek pusztulnak el,adja az Isten a beteljesedését,hogy a rosszak úgy elhulljanak mint a legyek.



Nem lesz vége a világnak,lehet,de valami hirtelen változás be fog következni...

2012. dec. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Minden osi kultúra ara mutat hogy 2012 dec 21-én bekövetkezik valami katasztrófa, nem tudni milyen de az emberiseg nagy próbáknak lessz kitéve!

A Mai komputerek, Nostradamus, a maja kultúra, es tobb más osi kultúra is megerositi hogy 2012 dec 21 tortenni fog valami!

2012. dec. 9. 03:24
 6/22 A kérdező kommentje:

Elég sokat kutattam: interneten, könyvekbe ahol csk tudtam...

Minden ara utal hogy valami nagy katasztrófa fog bekövetkezni.

Az emberek azért tagadják le a világvégét mert félnek beismerni hogy itt a vég!

Az emberek szeretik úgy érezni hogy nincs semmi gond, mert sajnálatos módon, nagyon lusta a mai generáció.

Én a mondó vagyok hgogy mindenre felkell készülni mert semmi sem tart örökke!

2012. dec. 9. 03:30
 7/22 2xSü ***** válasza:

> A Mai komputerek, Nostradamus, a maja kultúra, es tobb más osi kultúra is megerositi hogy 2012 dec 21 tortenni fog valami!


Lehet érdemes lenne egyenként megnézni, hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba. A mai számítógépeket jól ismerem, hiszen informatikus vagyok. Nem jósolnak azok semmit, maximum néhány bulvárújságíró szerint.


A több más ősi kultúrát sem tudom hova tenni. Az egyik legnagyobb máig is élő ősi kultúra az indiai (aminek folytatása a buddhizmus is). Ők azt tartják, hogy a világ ciklikusan ismétlődik. Egy nagy ciklust négy ciklusra osztottak, amiből szerintük jelenleg a negyediket, a kali jugát éljük immár 5000 éve. Csakhogy a kali juga 432 000 évig tart, így ha jól számolok, hátra van még az – aktuális – világ végéig úgy 427 000 év.


A Biblia is beszél végítéletről, de ennek nincs meg a dátuma, anno János korában úgy hitték, hogy Jézus viszonylag hamar eljön újra. Aztán 666 környékén is várták, majd 1000 környékére is, majd 2000-re is. A Bibliából annyi derül ki, hogy lesz „világvége”, de ennek az időpontja ismeretlen.


Aztán ha már a maja naptárból indulunk ki, a maja naptár 5125 éves ciklust ír le. Csakhogy maguk a maják is számon tartottak ennél jóval nagyobb időegységeket, amelyeknek külön nevük is volt. (Ez egy másik naptár, ami más ciklusokból tevődik össze.) Külön nevük volt a 8000 éves, a 160 000 éves, a 3 200 000 éves, a 64 millió éves, illetve a 128 millió éves periódusokra is. (Ha ilyen közelinek tartották volna a világvégét, akkor nem nagyon nevezték volna el ezeket az időegységeket külön.)


Egyszer amúgy olvastam egy olyan sületlenséget, mely szerint a kínai Változások könyve (Ji King) is megjósolja a világvégét… Aki ezt leírta, annak fogalma sincs arról, mit tartalmaz ez a könyv.


Szóval nem tudom milyen ősi kultúrák utalnak a világvége ezen időpontjára, de kíváncsi lennék.

2012. dec. 9. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 2xSü ***** válasza:

#4: Csak csendben megjegyzem, hogy jelenleg 80%-on állsz, ami nagyon jó arány, tehát nincs mitől tartanod. Én mindenesetre nem foglak lepontozni. Esetleg egy matekfeladatnál, mikor egyértelmű, hogy rossz a megoldás, ott szoktam lepontozni, mert ott ténylegesen eldönthető a dolog. Itt csak vitázunk, beszélgetünk, a válaszod lehet akár hasznos a kérdés körbejárását tekintve, függetlenül attól, hogy nem értek veled egyet. Én legalábbis nem szoktam ezt a kérdéskört érzelmi alapon megközelíteni.


Szerintem írd le nyugodtan a véleményed, ha meg vagy róla győződve, akkor is, ha más nem ért veled egyet. Ha tényleg meg vagy győződve róla, képes vagy vitázni róla, akkor csak jó jöhet ki az egészből, függetlenül attól, hogy hány százalék lesz a neved mellett. A vitákat úgysem ez dönti el. (Sőt általában a viták nem dőlnek el, de nem is ez a vita célja szerintem, hanem hogy lássuk a másik fél érveit, gondolkodásmódját is.)


> Itt had jegyezzem meg,mielőtt teljesen beleéled magad,hogy ez egy fatális tévedés! Már megint nyugtatod magad,hát tedd azt.


Pusztán logikai szempontból igazad van. Viszont a 2012-es világvége nincs jobban tudományosan, racionálisan, tényekkel alátámasztva, mint az eddigi világvégék voltak. Ugyanolyan érvelési hibákkal, pontatlanságokkal, sőt gyakran teljesen téves információkkal van alátámasztva ez is, mint a többi.


> Sosem jósoltak ekkora felhajtásban világvégét,csak megemlítették.


Mert rájöttek, hogy ez jó üzlet. Azért a Y2K téma is körbe lett lihegve rendesen, igaz ott volt is ok az aggodalomra, ellenben a probléma megoldhatónak bizonyult. Nem világvége lett volna persze, csak kicsit visszaléptünk volna a fejlődésben pár évtizedet. Ellenben könyvek százai jelentek meg a témában, a legtöbben olyan ordító tudatlanságról a probléma lényegét, következményeit, megoldásait tekintve, hogy az már fájt.


> De ennyire hogy nem beszéltek róla, és csináltak tudósos videókat róla az biztos.


Tudósos videó? Az milyen? A dokumentumcsatornákon adott filmekre gondolsz? Ki kell, hogy ábrándítsalak, azt nem tudósok készítik, hanem filmesek. A National Geographic, a Discovery Channel és a többiek nem tudományos intézmények, hanem szórakoztatóipari cégek, akik abból élnek, hogy „eladnak” filmeket. Ha úgy hatásosabb, akkor nem csinálnak nagy ügyet abból, hogy manipulálják a tényeket. Sőt sok esetben tárgyi tévedések vannak az ilyen filmekben, vagy olyan szinten egyszerűsítik le az egységsugarú amerikai állampolgár tanultságához a dolgokat, hogy az már az igazságtartalom rovására megy. Persze próbálnak azért tudományosan hűek maradni a témákhoz, de pont az ilyen világvége meg Nostradamus filmek, amelyek egyrészt nem tudományos alapon készülnek, másrészt ha igazán jól megfigyeled őket, akkor szinte kizárólag csak kérdeznek, nem mondanak semmit. Nézd meg hányszor fordul elő a „Vajon…?” „Lehet, hogy…?” kérdés az ilyen filmekben, illetve hányszor teszik oda a „szakemberek véleménye szerint” kifejezést gyakorlatilag bármilyen kontextusban. Egy igazi, valódi dokumentumfilm általában nem szokta ezt a „szakemberek véleménye szerint” dolgot – már elnézést, de – sulykolni, hiszen egy dokumentumfilmtől ezt várja az ember. Ezeknek a dokumentumfilmeknek általában a műfaja, a stílusa dokumentumfilm, és nem a lényege.


> Nem erőlködöm,ti győztök,ti, akik ezeket írják mint te, pedig az előtted levő komimban is megjegyeztem,de annak ellenére azért is elkezdted írni a leírt jelzésemmel párhuzamos hülyeségedet.


Őőőő. Lehet, hogy késő van, de ezt nem igazán tudtam értelmezni.


> De megnézném azok képét a 21.ei napon,ha valami történne,akik leszartákezt az egészet :) de megnézném Istenem...


Ha van élet a halál után, akkor lesz rá lehetőséged. Szerencsés helyzetben vagyunk, mert nem is kell túl sokat várni ahhoz, hogy kiderüljön, ki látja helyesen az összképet. Illetve ha mégis világvége lesz, akkor úgysem azzal leszünk elfoglalva, hogy nézegessük, kinek volt igaza. :-) Viszont ha nem lesz, akkor érdemes kicsit megnézni, hogy mi is történt és miért. Mondjuk én személy szerint nem tudnék úgy örülni a dolognak, hogy „hehe, nekem volt igazam”, hiszen az mindig traumatikus pont, ha valakinek összedől a világképének egy része, még akkor is, ha amúgy muszáj neki összedőlni, és lehetősége nyílik igazabb képet kialakítani ezáltal.


> Na de ne legyen világvége...a bolygó megmarad, csak a rossz emberek pusztulnak el,adja az Isten a beteljesedését,hogy a rosszak úgy elhulljanak mint a legyek.


Nem lesz olyan szerencsénk. (Már ha szabad magamat a „nem rossz” emberek közé sorolni.) (Bár nem kívánom a rosszak elhullását, inkább kívánnám a jobbá válásukat, de az meg nem könnyű téma.) :-)

2012. dec. 9. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Na látom nem én vagyok itt az egyetlen 9gagger :D
2012. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 2xSü ***** válasza:

Ja, nem is írtam le a lényeget.


Mottó:

„Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy nem lehet tudni, valódiak-e” - Petőfi Sándor


Az ominózus Nostradamus idézetet gondolom egy vicces kedvű netező találta ki. Amúgy angolul így hangzik: „ From the calm morning the end will come when of the dancing horse the number of circles will be 9”. Az a jó, hogy Nostradamus versei fent vannak a neten, szépen összegyűjtve, így meg lehet nézni, hogy van-e ilyen verse. Hát nincs. (kb. két perc alatt rá lehet keresni mondjuk a „danc” szórészletre, és mindjárt kiderül, nem írta le Nostradamus egyetlen verse sem a dance szót, vagy annak ragozott alakját.) (Lásd: [link] )

2012. dec. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!