Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez igazából nem is kérdésn...

Ez igazából nem is kérdésn szeretnék közölni valamit? Nem vagyok magyar így a helyesirásom nem a leg helyesebb!

Figyelt kérdés
Itt a világvége ha hiszitek ha nem! December 21-én elfog jönni valamilyen féle formában! Sokat kutattam utánna Nostradamus-t idézem (Egy nyugodt reggelen eljön a vég, mikor a táncoló ló 9 kört elér) mint lehet tudni a Gangam Style(dec.21)-én eléri az 1 miliárd nézetséget, amibe 9 nullás(0) van, a Gangam Style a lovagolást idezö tánc stilus, lehet tudni hogy Kórea a (reggeli nyugalom országa) és PSY kóreai!, A ojgok száma is 9, valami összefüggésben áll az egész dolog, pár értékes szót kiszettem az Interntetröl és 9 lett belölük bárhogy is felytedtem meg öket!, nem tudom még és nem mondom biztosra de valószinüleg 2012 dec 21-en, valami nagy katasztrófa várható!!!!!

#2012dec21világvége
2012. dec. 9. 01:31
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

1"

Nem tudom hogy mi lessz pontosan, de valami nagyos súlyos erovel fogunk szembenézni, Csak jobb felkészülni.

2"

A Mai komputerek nem i7 processzornál végzödnek, a kormány sokkal fejletteb gépekell dolgozik amirol meg mi nem is hallottunk(El Se Tudjuk Képzelni).

Állittólag a NIBIRU másnéven Planet X, üstökös közeledik f öldünk felé, hogy milyen károkat okoz aszt csak állitják és állitásból van elég. Az egyik kiemelt állitás szerint elpusztitja a földet, a másik kiemelt állitás a föld mágnesességét felbontja és minden eggyek kalkulátort ki éget(ez a legkisseb gond) viszont ez következtéböl nagyobb katasztófák léphetnek színre mit az emberíség nem tud majd megállitani.(Ezek csak állittások).

2012. dec. 9. 14:19
 12/22 2xSü ***** válasza:

> A Mai komputerek nem i7 processzornál végzödnek, a kormány sokkal fejletteb gépekell dolgozik amirol meg mi nem is hallottunk(El Se Tudjuk Képzelni).


Ez elég elterjedt tévedés. Több szempontból is.


1. A kormány törvények hozásával van elfoglalva. Az USA-ban ugyanúgy, mint itthon. Esetleg valamelyik kormányszervnek lehet nagyobb számítógépes kapacitása, pl. a CIA vagy a NASA lehet ilyen. Persze elég érdekes elképzelés, hogy van egy titkos számítógép, amin valami nagyon titkos dolgok futnak, de mi tudjuk, hogy mit dob ki a gép eredményként…


2. Nem az i7-es család a legerősebb, vannak ennél erősebb szervergépekbe szánt processzorok. A legjobb i7-es procikban 6 mag található, míg a legerősebb Xeon E7-ben 10 mag van (igaz lassabbak kicsivel, de egy szerveren általában jól párhuzamosítható folyamatok vannak, tehát jobban jövünk ki vele.) Az AMD-nek meg vannak 16 magos procijai is. Sőt vannak olyan gyártók, akik még ennél is brutálisabb procikat dobtak piacra, csak ezeket célirányosan használják fel. Már évek óta léteznek 64 magos processzorok is.


3. A processzorokat nem kormányok gyártják, hanem külön ebből élő cégek. Ugye egy processzor megtervezése, tesztelése, legyártása nem két fillér és nem pár óra. Ha csinálnak egy processzort, akkor azt piacra is fogják dobni. Persze vannak kísérleti processzorok, ezek is jól ismertek, és igen, el tudjuk képzelni. (Pl.: [link] ) Még ha valaki rendelne is egy ilyen nagy tudású processzort, akkor is érdeke lenne, hogy a piacra dobással csökkentse a kifejlesztésére szánt költségeket.


4. Ha nagy kapacitású számítógépet akarsz építeni, akkor abban biztosan nem a legújabb processzorok lesznek ott, mert ott elég rossz a teljesítmény-ár arány. Lehet nagyon brutális szuperszámítógépet építeni akár Pentium IV processzorokból is, csak kellően sokat kell összekötni belőlük. Ár-érték arányban ez a legjobb választás, hiszen ezek a régi processzorok nagyon olcsók, sőt akár selejtezés során amúgy is felszabadulnak.


De még ha el is fogadjuk, hogy egy kormánynak van egy hiper-szuper számítógépe, akkor sem tudtunk meg semmit arról, hogy végül is miből és miért következtethetnénk arra, hogy 2012. végén valami történni fog.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


A Nibiru is közeledik a Föld felé. Persze csak néhány ember képzeletében. Az állítólagos Nibiru 2002 óta „pár hónap múlva szabad szemmel is látható lesz”. Lásd: [link]

vagy

[link]

(Felhívnám a figyelmet a dátumokra.)


Gondolom a NEW SCIENCE & INVENTION ENCYCLOPEDIA valami sci-fi könyv lehet. És ennyit a NASA „ide vonatkozó számításairól”. Ez olyan dolog, hogy most én kitalálok egy „Magyar Tudományos Fórum” nevű szervezetet, és leírom, hogy „A Magyar Tudományos Fórum kutatása alapján a világvége 2013. február 30-án lesz.”, akkor ez ettől még nem válik igazzá.


Itt is felhívom a figyelmet a „szakértők szerint” kifejezésre, ami valahogy mindig velejárója a hülyeségeket tartalmazó filmeknek, írásoknak.


„Újabb Apokalipszis elmélet? Botránykönyv és állítások? Üzleti fogás? Vagy igaz a tudományos körökből is halkan, de elismert lehetőség?


Minderre az igazi választ jövő tavasszal megtudhatjuk magunk is.”


Hát megtudtuk. Üzleti fogás. De valahogy az emberek nem tanulnak a hibáikból. A Nibiru szépen átöröklődött 2003-ból a 2012-es világvége elméletbe, mintha mi sem történt volna. Persze egy újszülöttnek minden vicc új, ha lesz 2018-as világvége elmélet, akkor bizonyára abban is fogjuk emlegetni a nem létező Nibirut, sőt talán még a maja naptárat is. A mostani nagy felhajtásnak talán annyi előnye lesz, hogy mindenki azért megismeri ezeket az elméleteket, így nem lehet újra eladni őket. Talán ezért is próbálnak most mindent kihozni a világvége elméletből, mert a következő ilyen elméletnek már nem sok követője lesz…


Érdemes nem a bulvárlapokból, a különböző konteó oldalakról beszerezni a tényeket, hanem az ott szereplő ténynek feltüntetett dolgoknak külön utánanézni. A NASA-nak van hivatalos oldala, ahol leírják az összes hivatalos bejelentést. Ha egy bejelentés nincs ott, akkor azt valaki kitalálta, csúnyán fogalmazva hazugságról van szó.


A tudomány szerint nincs a naprendszerben számottevő nagyobb tömegű objektum, hiszen az érezhető hatással lenne a már ismert objektumok mozgására. Anno 2002-ben valóban volt egy NASA bejelentés, ami szerint újabb objektumokat találtak a Oort felhőben. De ezek aszteroida méretűek és nem is közelednek. Ebből aztán jöttek az átiratok, hogy a NASA felfedezte az X Planetet… Persze ha valaki nem olvassa végig a cikkeket, vagy nem érti azok tartalmát, akkor könnyen félreértheti azokat…

2012. dec. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Igaz nem nagyon értek a mai komputerekhez.

És kezd halvány lenni ez a Nibiru dolog is számomra, viszont idegesít mégis Nostradamus jóslata.

Nostradamus 100-ból 99-et igazat jósolt.

Még bennem él a remény hogy megmaradunk 4 miliárd évig, de mint mondtam semmi sem tart örökke!

2012. dec. 10. 11:08
 14/22 A kérdező kommentje:

A Mai világba senki sem fogadja el a hibáit, nem válal feleloséget senki, több a szennyezés, hulladék. Ha nem is a Nibiru vagy Nostradamus jóslata fog minket megölni, mi meg tesszük magunk. Senki sem törödik semmivel a világunk kezd elrohadni!

Hiabá vannak felszólittások, hiába vannak szabályok már semmi sem használ, viszont ez egyben a rendszer hibája is!

2012. dec. 10. 11:12
 15/22 2xSü ***** válasza:

> viszont idegesít mégis Nostradamus jóslata


Amiről láttuk, hogy nem létező, nem Nostradamus írta.


> A Mai világba senki sem fogadja el a hibáit, nem válal feleloséget senki, több a szennyezés, hulladék. Ha nem is a Nibiru vagy Nostradamus jóslata fog minket megölni, mi meg tesszük magunk…


Ez a veszély viszont tényleg fennáll. Csakhogy ebben nincs semmi misztikus, és nem 11 nap múlva fog megtörténni.


De azt aláírom, hogy a jelenleg az emberiség maga alatt vágja a fát, és ennek a folytatása óriási problémák forrása lesz a jövőben. Egyelőre úgy néz ki, hogy ha van is változás, az túl lassú. Ahogy én látom, az egész forrása, indukálója a gazdasági rendszerünk. Gondolj bele. Magyarországon a népesség kis mértékben csökken, de most tekintsük úgy, hogy állandó. Mi van, ha ugyanannyi terméket termelünk, mint az előző évben? Elméletileg logikus lenne, hiszen ugyanannyi embernek ugyanannyi kenyér kell, ugyanannyi autót kell pótolni, stb… Ez lenne a természetes. És hogy lehet ezt megfogalmazni közgazdasági szempontból? Úgy, hogy a GDP változása 0%. Hát ha egy országnak 0 a GDP változása, az az ország válságban van, az gazdasági szempontból beteg. Miért is? Ez egy érdekes kérdés, és nem fél óra alatt lehet megtalálni rá a választ.


Tehát a jelenlegi gazdaság folyamatos növekedésre van kárhoztatva, egy véges térben, véges erőforrásokkal óhatatlanul a szakadék felé tart az a rendszer, ami folyamatosan növekszik. Közben persze folyamatosan növekedik a hulladék mennyisége is. A cégeknek, embereknek nem éri meg ezeket feldolgozni, maximum törvényekkel lehet kötelezni a cégeket arra, hogy kezdjenek a kérdéssel valamit.


Aztán van rengeteg emberi vonatkozása is a dolognak. Ez egy nagyon hosszú témakör, de semmi csodálkoznivaló nincs abban, hogy az emberek jó része simán eldobja a szemetet, sőt ledönti a teherautóról, ha éppen nem látja senki. Teljesen elszakadtunk egymástól is, a természettől is, de ennek ellenére ugyanúgy függünk ezektől.


Viszont a jó hír az egészben az, hogy végül is ez ellen mi vagyunk képesek tenni. Nem külső forrása van a problémáinknak, hanem belső, a saját döntésünktől, értékrendünktől, tetteinktől függ a sorsunk. Már csak rá kell erre eszmélni, és jó irányba kanyarítani a saját világunkat. Persze nem fog ez radikálisan végbemenni, de elég sok fiatal között megfordulok, és látom, hogy a fiatalok egyre nagyobb része valahogy egyre élesebb szemmel néz a világra, egyre inkább keresi az alternatívákat, egyre inkább érteni akarja, hogy mi zajlik. Szóval én azért bizakodó vagyok…

2012. dec. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Igen én is, de sajnos míg nem változik a rendszer addig mise fogunk változni! A Következo generáció nem tudom hova fog vezetni minket. Mindenki elnyomva érzi magát és e célból fel akar törni a csúcsra(Mindeggy hogy milyen módon)!

Legtöbb rapper, hiphop énekes azért kezd el énekelni mert e célból felfigyelnek rea, ebböl kialakulhat bünözés vagy bármi egyéb rossz dolog!

Csak mi tudunk tenni a világunkért, de sajnos mindenki várja míg nem jön valami segítség.

Tenni kéne, nem várni!

2012. dec. 10. 22:50
 17/22 A kérdező kommentje:

Persze a hiphop rapper énekesek között nem általánositok!

Csak mondom hogy vannak ilyenek is!

2012. dec. 10. 22:52
 18/22 SkynetTX válasza:

Az eredeti jóslat, amely a neten megjelent, így hangzik:


"Du matin calme la fin viendra.

Une fois le nombre de cercles alignés á 9 sera.

Du cheval qui dansera."


Ez több helyen is sántít.


1. Nostradamus a jóslatait mindig NÉGY sorból álló versekben adta közre.

2. A rímek mindig A B A B felosztásban szerepeltek bennük. 3. Nostradamusnak nincs ilyen jóslata.


Ettől függetlenül a világvége eljöhet. Már csak tizet kell aludni, és kiderül. :)

2012. dec. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
21.én minden kiderül... viszont érdekes tényleg ez az egész....
2012. dec. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
De azért reménykedek hogy nem lessz világvége!
2012. dec. 12. 21:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!