Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a tanári állásró...

Mit gondoltok a tanári állásról? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ha visszaemlékszel az általános sikolás éveidre,sokszor kiidegelitek a tanárokat? Mennyit keres egy általános iskolai tanár nettóban? Hogy kell viselkedni hogy ne rosszalkodjanak és szótfogadjanak, ugyanakkor tanuljanak is rendesen a diákok?Tényleg sok olyan van hogy a tanár rossz jegyet adott a diáknak,és a szülei bemennek és megverik meg ilyesmik?Ha tudsz mindegyik kérdésemre válaszolj.
2009. aug. 22. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Háát... Kezdjuk ott, hogy én 15 éves vagyok, oszt társaim átlag 14 évesek voltak, most ballagtam. Mi a tanárokkal ordibáltunk a végére (ez most durván hangzik, tudom hogy tiszeletlenség, de sajnos ilyen a természetem... (meg még 1-2 embernek az osztályból) De ez persze nem volt alaptalan. Ofőnk 4 év alatt semmi osztály programra nem vitt minket, sehol nem voltunk kirándulni. Volt olyan, hogy valamit nem mondott el előre, (egy egész osztály csak nem felejti el...) és utánna meg mi voltunk lecseszve... Magyar tanár, 55 év körüli pedig pld 3,8as átlagra megadta a 3-ast, simogatott minket miután többször is kértük hogy ne tegye, beszólogatott, ezek után meg még ő volt felháborodva hogy visszaszólunk. A legnormálisabb tanárunk 28 éves számtech tanárnő volt, vele lehetett beszélgetni, normálisan elmondani mi a bajod és ő is elmondta, szóval kompromisszumképes volt. Vele az volt az egyetlen baj, hogy nem volt elég magabiztos, pár hülyegyerekre meg igenis rá kell ordibálni, (néha rám is :/ ) hogy normálisan viselkedjen... Szerintem ha tanár akarsz lenni, legalább közép iskolába menyj, ott már valamivel éretebbek az emberek, nem csinálnak annyi marhaságot, azaz igen, de tudják, hogy hol a határ... (Gondolom én...) De szerintem ha gyerekekkel akarsz foglalkozni, legyél szpihológus, (boccs ha rosszul írtam le) az jól is keres, és nem készítik ki idegileg... Remélem tudtam valamit segíteni! Megértem ha le fogtok pontozni, mert eléggé tiszteletlenség egy tanáral ordibálni... Sziasztok! 15f
2009. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
16 éves vagyok. Középiskola rosszabb, a diákok feszitik a határokat túlontúl. Minden attól függ, mennyire vagy határozott.. mi mindenkit baszogattunk altalanosba, kiveve a magyar tanart, nala siri kuss volt az orakon, ahogy most, közepiskolaba a kemia tanarnal. Szigor kell, es akkor menni fog. Nem szoktak tanart verni, meg nem kell ra okot adni ugyebar... foloslegesen nem irunk be egyeseket...
2009. aug. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát gondoltam arra gimibe megyek tanítani,de ott is kikészítik a tanárokat, nővérem oda jár és meséli a dolgaikat.Általánosban meg nem fogják fel hogy mit is csinálnak,szóval ez nagy baj.Pszichológus nem lehetek,akartam az is,de az túl kemény lenne nekem,nem bírnám.És ők is valahol csak 70 ezret keresnek.De azért köszi a kommenteket.
2009. aug. 23. 18:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Tanári képzésre kell menned egyetemen, vagy fősulin. Jó sok idő kitanulni, és tényleg vannak vásott kölkök... én nem javaslom. Bár vannak jó iskolák, de te tudod. :)
2009. aug. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
akkor esetleg a gyógypedagógia? ott csak néhány gyerekkel foglalkozom egyszerre.
2009. aug. 23. 19:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha az elhelyezkedési esélyeket nézzük, most a legkeresettebb a tanító, az angol és egyéb reál szakos tanár, illetve logopédus, gyógypedagógus, óvodapedagógus stb.


Mindegyik felőröl egy idő után, ha nem tanulod meg lepergetni magadról a problémákat. Ha bemész az iskolába tedd le a magánproblémáidat az ajtóba, s ha jössz kifelé, tedd le az iskolai problémákat és vedd fel újból az otthoniakat.


Nem könnyű, de vannak pillanatok, amikor megéri. Nem fogsz sokat keresni vele, de aki tanárnak megy, nem is a pénzért teszi. Ha szerencséd van, akkor sikerül elhelyezkedned vele. (nem úgy mint nekem)


Sok sikert és ne add fel az álmaidat!

2010. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!