Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el könyvet...

Hogyan kezdjek el könyvet írni? Aki írt már könyvet, vagy van valamilyen tapasztalata az írás terén, az kérem válaszoljon!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy hülye kérdés lesz, de: hogyan tudnék elkezdeni egy könyvet? Előre kérném, hogy az "ülj le a seggedre, vedd elő a laptopodat, nyisd mega Worldot..." válaszoktól kíméljetek meg.

A sztori lényege meg van. Nem is egy könyvre terveztem az egészet. Viszont nem tudom, hogyan kezdhetném el. A rögtön beleugrok a közepébe, nem hinném, hogy jó ötlet. Aki írt már könyvet, vagy van valamilyen tapasztalata az írás terén, az kérem válaszoljon!

Előre is köszönöm! :)



2012. dec. 21. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

jaj, megint egy önjelölt író....


ha magadtól nem indul be a dolog, akkor már régen rossz

2012. dec. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Uhh van egy nagyon jó leírás erre neten... Megpróbálom megkeresni! :D

Én is terveztem írni csak valahogy nincs időm befejezni. Eddig másfél könyv van megírva xĐ szerintem már nem lesz befejezve... Na de már megint arról beszélek aminek ehhez semmi köze :D

A lényeg, hogy nekem sokat segített az oldal... Már keresem is :D

2012. dec. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

No megtalá'tam az ódalt. [link]


Ez kifejezetten a hogyan írjak, de a többi bejegyzést is érdemes elolvasni. Nagyon hasznos infók vannak benne. (legalábbis számomra hasznosnak tűnt)


Sok sikert és képzelőerőt kívánok neked az íráshoz! :D

2012. dec. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bertold válasza:

Szia! Pedig jól gondolod, ... bele a közepébe..., cselekménnyel indítsd,hogy rögtön megfogd az olvasó figyelmét.

Ha romantikust írsz, ne legyen benne erőszak. Ha Maffia, vagy hasonlóan karakteres akkor viszont ne legyen benne túlzott érzelem, szerelmi jelenet.

1., Vázlat

2., Karakter kártyák,

3., Hitelesítő információk,

4., Sok párbeszéd + cselekmény,ha szükséges mutass részleteket is.

5., Szakmai jeleneteknél használj szak szavakat.,

6., Gondolkodj jelenetekben,mintha filmrendező lennél

7., általában legyen nálad egy kamerás telefon, bárhol jár az ember,mindenhol lehet találni egy jelenetet, egy épületet,egy parkot, egy járművet ami szinte kínálja magát a következő jelenethez !


Kb. ennyi, ja és a google-ba kérdések formályában üsd be,

hogyan írjunk siker könyvet? hogyan írjunk regényt ? stb.

Sok hasznos oldalt fogsz találni.

:) Sok sikert !

2012. dec. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bertold válasza:
...ja ,és az egyik legfontosabb, olvass híres írók önéletrajzi könyveit, nagyon sokat lehet tanulni... !
2012. dec. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
mind kettőtöknek nagyon szépen köszönöm! :) nagyon sokat segítettetek! :) köszönöm!
2012. dec. 23. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!