Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az osztály lovaglás milyen?...

Az osztály lovaglás milyen? Simán tanítanak lovagolni, csak csoportban?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni lovagolni, de csak nagyon drága vagy messze pesthez lévő helyeket találok. És némely honlapon csak osztály lovaglást írnak ki lehetőségként. Szóval nem tudom az milyen, mert én csak azt a pár órát, amit vettem azt is futószáras vezetéssel. Ha tudtok nem drága és Budapesthez közeli lovardát, ahol LOVAGOLNI és em ugratni meg versenyezni tanítanak, akkor légyszi azt is írjatok! :) KÖSZI

2012. dec. 30. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
hát ha az nem drága 1500 ft/fél óráért (ha hárman mentek az már csoportos, akkor olcsóbb, nem tudom hogy mennyi, eddig 4000 volt 3 főre, de akkor még 1800 ft volt fél óra) Gyál közelébe van egy lovarda, az M0-s mellet. Ha érdekelne írj privit :)
2012. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az első vagyok. ott amiről beszéltem a lovakkal is foglalkoznak (nyergelés, csutakolás előtte, és ők nyergelik le) és te választod ki, hogy melyik lovon szeretnél menni. (asszem 4 ló van most ott)
2012. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az osztály lovaglás alaprésze a lovaglás oktatásnak, mint ahogy az elején a futószáras órák is. Az osztályban nem versenyre készítenek fel, hanem patanyomfigurákat, ütemváltásokat esetleg kisebb ugrásokat tanítanak mindhárom jármódban. Eleinte egy másik (tapasztaltabb) lovas mögött, majd önállóan kell a lovagolni. Ezen kívül az osztályban megismerkedhetsz néhány lovas sportággal (díjugratás, díjlovaglás...), és ha valamelyik megtetszik akkor saját edzővel, külön órákon tanulhatod tovább.

Én nem vagyok pesti, de szerintem egyik lovardában sem arról szól az osztálylovaglás, hogy versenyeztessenek (bár egy kisebb ugrással és az alap díjlovas feladatokkal, fogalmakkal meg kell tudni birkózni minden lovasnak - persze angol stílusban).

2012. dec. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hurrikán lovasklub.családias nem versenyzős.Azért van minden évben egy házi verseny de nem kötelező indulni.Nagyon szeretem mert RENDESEN megtanultam lovagolni.Privátban adhatok elérhetőséget ha érdekel.
2012. dec. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utána nézek mindkét lovardának és ha valamelyik jónak tűnik, akkor üzenek.
2012. dec. 31. 12:46
 6/7 anonim válasza:
Én imádom ha többen vagyunk és úgy lovagolunk:D max 3-an lovagolunk egyszerre de általában 2-en vagy egyedül. Hát az a hely ahova én járok lovagolni messze van úgy hogy nem is ajánlom :$ De ha érdekel írj privit és linkelem :)
2013. jan. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igen csoportban, de nem annyira jó mert mindenkit meg kell várni ezért csináltunk egy kezdő meg haladó csoportot is :) egyébként jó mert én a haladó csop.-ban vagyok :D
2014. ápr. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!