Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv. Kérdésem a következő...

Üdv. Kérdésem a következő lenne. Szilveszterkor tűzijátékoztunk hajnali 2 kor. Szomszéd ránk förmedt hogy fejezzük be mert "nyugtalanítja a kutyáját" és emiatt ugat ami zavarja őket. Jogos volt-e a szomszéd követelése?

Figyelt kérdés

2013. jan. 2. 13:33
 1/5 2xSü ***** válasza:

Ennek a kérdésnek nincs objektív megítélése. Egyrészt a kutyák, háziállatok tényleg nagyon rosszul tűrik a szilveszteri lövöldözést, teljesen megértem az ő álláspontjukat is. Másik oldalról viszont a szilveszteri zajongásnak megvan a maga kulturális gyökere, tartalma, amit nem kellene leszabályozni.


Egy városi környezetben kénytelen mindenki alkalmazkodni a másikhoz. Én magam pl. soha nem vettem petárdát, rakétát, de nincs bajom azzal sem. Viszont érdemes tényleg alkalmazkodni. Mondjuk közvetlenül éjfél előtt és után még úgy általában mindenhol belefér. Persze lesz, aki így is reklamálni fog, de hozzá kell tenni, hogy szilveszter van, és aki városi környezetben kutyát akar tartani, annak figyelembe kell vennie ezt a kérdést is, mielőtt dönt. Hajnali kettőkor is belefér szerintem egy tűzijáték mondjuk egy belvárosban, ahol még nem csendesedett el minden, buli van, zene van. Ha viszont a környék már elcsendesedett, akkor tényleg nem adja ki jól magát, ha valaki akkor kezd el „lövöldözni”. Itt figyelembe kell venni nem csak a kutyákat, hanem azokat, akiknek kisbabájuk van, vagy akik másnap kénytelenek dolgozni menni, stb… Alkalmazkodni kell hozzájuk, persze nem mindenáron, nekik is alkalmazkodni kell a többiekhez. Mindennek meg kell találni a helyét és az idejét.

2013. jan. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van, bár a tűzijáték és a petárdázás sajnos nem a városi környezet eleme, kertvárosi, vidéki helyeken is nagyban nyomják estétől kidőlésig (plusz máskor is az év során).

Mindazonáltal én csak nagyobb városokban engedélyezném, ahol amúgy is nagyobb a hangzavar éjjel szilveszterkor.


Ott, ahol sok a háziállat, eleve nem csinálnám.

Persze gyorsan megvédem a társasházakban élőket is, mert az se teljesen komplett, aki gangos házban dobálja a petárdát az udvarba.

2013. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tolerancia es kompromisszum. Neki is el kell fogadni, hogy a Szilveszter ezzel jar, es ti is tehettek annyit erte es a kutyakert, hogy pl csak ejfelkor zajongtok.
2013. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Vidéken történt az eset, sajnos 2 re értünk haza ismerőstől és csak azután keztük a tűzijáték fellövését,(ha már megvettem). De egyébként is jó szomszédok vagyunk, ezért ért kellemetlenül a dolog hogy így ránkförmedt, és ami az érdekes a többi szomszédot nem zavarta pedig nekik is van kutyájuk.
2013. jan. 3. 13:30
 5/5 A kérdező kommentje:

Apropó arra járt egy járőr rendőrautó, megáltak egy párpercre de nem szoltak egy szót sem.

De kicsit rosszul esett hogy ránkförmedt, pedig nem rossz ember.

Azért is kérdeztem hogy jogilag kötelezhet arra hogy abba hadjam?

2013. jan. 3. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!