Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen büntetés várható?

Milyen büntetés várható?

Figyelt kérdés

A húgom fiát másfél éve mi neveljük a férjemmel.Sajnos a testvérem olyan életet él/élt,ami nem igazán tette alkalmasság a gyereknevelésre,a fiú tulajdonképpen születése óta szinte folyamatosan nálunk volt,és másfél évvel ezelőtt a gyámhatóság hivatalosan is itt helyezte el.

A gyermekkel sajnos mindig elég sok gond volt,amit én a nehéz gyerekkornak tudtam be.Próbáltam ezen segíteni,sokat beszélgettem vele,hordtam pszichológushoz stb. de semmi nem segített.

Tegnap érkezett egy ajánlott levél a rendőrségtől,miszerint a fiút tanúként szeretnék kihallgatni egy lopási ügyben.Mikor kérdőre vontam elmondta,hogy 3 másik fiatal társaságában lopni próbáltak az egyik ,de a biztonsági őr közbelépett és kihívta a rendőrséget.Az unokaöcsém-legalábbis az ő állítása szerint-nem vett részt aktívan a dologban,csak ott volt a 3 haverja társaságában,akik közül ketten loptak.Ő ,,csak" tudott róla és ott volt.

Sajnos a helyzetet még súlyosbítja,hogy a rendőrök az egyik fiúnál egy viperát találtak.

Ahogy a rendőrségi levélből értelmezem,az eljárás az a két srác ellen folyik,akik a lopást konkrétan elkövették,a másik kettőt csak tanúként idézik be,ennek ellenére aggódom,hiszen kiderülhetnek további részletek,vagy mivel nem egyszerre hallgatják ki őket,lehet hogy mindegyik mást fog mondani,nem is tudom.

Az unokaöcsém most januárban fogja betölteni a tizenhetet,számíthat valamilyen büntetésre?

Nagyon el vagyok keseredve,és természetesen tisztában vagyok vele,hogy ha hatóságilag nem kap semmilyen büntetést,nekem akkor is kezelnem kell ezt az ügyet,és elérni,hogy többé ne tegyen ilyet,de ez már más lapra tartozik...


2013. jan. 10. 07:04
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat:


*nem tette alkalmassá


*lopni próbáltak az egyik nagyáruházból

2013. jan. 10. 07:06
 2/5 Problem? válasza:
17-éves ezért értesítik a gyámhatóságot. Vipera miatt szabálysértés. Mivel nem volt két éven belül gondolom szabálysértési ügye így megússza egy szóbeli figyelmeztetéssel.Mivel tudott a bűncselekményről ezért bűnpártolást elkövette.
2013. jan. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha valóban nem csinált semmit csak ott volt velük ugy hogy tudta mi készül, akkor a bűnpártolással vádolhatják meg, és meg is teszik. a lényeg az h az elmúlt években volt e bármiféle összetűzése a hatóságokkal vagy sem, vagy bármiféle iskolai balhé amiből baja volt. itt a legkisebb hülyeséget is előveszik ha volt olyan.

akinél a vipera volt az megrángatják.

az a lényeg h az unokaöcséd haverjai nehogy azt mondják h a te unöcséd az ötletgazda, vagy h ő is akarta a lopást, vagy h a lopott árúból részesedést kért. legyen ez akármilyen árú, mint pl ha pénzt akk osztoznak, vagy ha 1 üveg pia akk közösen isszák meg. gondolom érted mit akarok kihozni ebből.

mert aki lopott és akinél vipera volt azt igy is ugy is megvágják, de ha az előbb felsorolt vádakkal belerángatják öcsédet akk nem csak a bűnpártolással hanem buzdítással is (vagy hogyan nevezik hivatalosan) megvádolhatja a jard és ez még súlyosabb.

mielőtt vallomást tesznek mondjon el neked/nekik mindent mer ha a kamerafelvételek alapján kiderül még vmi kis apróság akk jobban beszopja mint ha azt is elmondta volna.

nem tudom milyen anyagi körülmények közt éltek, de ha bizonytalan vagy egy egyszerű mezei ügyvéd is fel tud világosítani 5-10-15 ezres órabérért.

azt sem tudom milyen iskolába jár a gyerek, mert ha a jardon köt ki az ügy akkor sok iskola eltanácsolja a gyereket az intézmény jo hirnevére hivatkozva, amit NEM tehetnek meg elméletileg mert már megkapta a rendőri büntetést és 2x nem lehet büntetni ugyanazért, Én már csak tudom mert pár éve egy hatalmas baromság miatt fegyelmit kaptam és ezért nem kerültem sittre, csak kisebb bajom lett, de az érettségit igy is rendőri felügyelet alatt tettem le (irásbeli) :)

2013. jan. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Mivel tudott az esetröl, és ezt a rendörségnek is jegyzökönyvbe mondta, így tettestársként felelhet.
2013. jan. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Soha nem volt még semmilyen rendőrségi ügye,így remélem akkor,hogy nem lesz gond.

2013. jan. 11. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!