Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Számrendszerek? Kifejtés lennt.

Scotty97 kérdése:

Számrendszerek? Kifejtés lennt.

Figyelt kérdés
Hogy tudom 10-es számrendszerből mondjuk a 3526-os számot 16-os számrendszerbe áttenni?
2013. jan. 10. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

A számot mindig osztod 16-al. /az osztandót/ Ha maradnéknak 10-15 közt jön ki eredmény behelyetesíted A-F közül valamelyiket.

És a legutolsó osztásnál ami kijött szám az lesz az első... /tehát vissza fele olvasod a számokat/

Nem tudom hogy így mennyire érthető...

2013. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 rémuralom ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy csinálok neki egy "akasztófát" (mint a prímtényezős felbontáshoz). Osztom 16-tal, a maradékot az akasztófa jobb oldalára írom (ügyelve arra, hogy 10-15 között betűk vannak), az osztás eredményét az eredeti szám alá balra. És ezt egész addig ismétlem, amíg legalul 0 marad. Az átírt szám alulról felfelé olvasandó.
2013. jan. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!