Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki az igazi rocker? (Bővebb...

Ki az igazi rocker? (Bővebb kifejtés lent. )

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már egy rahedli ilyen jellegű kérdés van, de hiába olvasgattam az azokra érkezett kommenteket, egyik sem elég kielégítő. Általában az szokott lenni a válasz, hogy "ez egy szubkultúra/életérzés". Én ezt értem, de...

Min gondolkoznak a rockerek?

Miből tudják/érzik, hogy ők igazi rockerek?

(Bocs a hülye fogalmazásért, remélem, azért meg lehet érteni, mire akarok kilyukadni.)


2010. júl. 30. 19:45
 1/5 anonim válasza:
87%

Szubjektív véleményem szerint, igazi rockerek már nincsenek, avagy nagyon kevés van.

Ennek az egyik oka az, hogy a rockzene elvesztette azt a varázsát, ami megvolt a 70-es és a 80-as években. Nem az aktualitását, hanem...hmm...megváltoztak az emberek. Azok, akik akkor játszották, kiöregedtek. Nincs már meg az a tűz, az az érzés, akik akkor elhitték, hogy egy koncert megváltoztathatja a világot.

Mert akkor minden koncertet úgy nyomtak le, hogy az fogja megváltoztatni a világot!

Persze, akkor is volt bent üzlet, meg miegyéb, viszont mostanra már majdnem teljesen beszippantották a médiát.

Tehát...min gondolkoznak a rockerek. Ez egy kicsit furcsán hangzik nekem, mintha valami külön állatfajról kérdeznél. :)

Amúgy legtöbbször mindig másról, és remélhetőleg nem arról, hogy kell villáskulccsal orrot túrni.

Ez az igazi rocker dolog pedig, általában azoknál szokott előjönni, akik divatok. A metálosoknál erre szokták mondani a trú metál arcot.

Tehát rockernek általában azt szokták nevezni, aki rockzenét hallgat, átérzi, s szereti, ellenben ennek nagyon sok dolga van. Mint például a rockerek egymás között.

Én oldschool mániás vagyok, nekem nem számít rockernek valaki, aki mondjuk mit tudom én, Green Dayt hallgat.

Ellenben egy Green Day fannak pedig én vagyok a hülye, hogy miért hallgatok olyan zenéket, amikről még sosem hallott.

Egyszóval, ez egy ördögi kör, ja és hivatalosan ugye, hogy magyarországra térjünk vissza, 80as évek.

A rockert és a metálost sem különböztetik meg manapság, holott erre élő példa ez.

Akkortájt rockerek voltak a Beatricések (nem punkok, rockerek!), tehát a szakadt gatya, kockás ing, stb, és a metálosok kegyetlenül megsértődtek volna, ha velük azonosították volna őket, mert ők metálosok voltak, _metál_ zenét hallgattak, ezáltal egy új generációt hoztak, akik már nem szakadt farmerban jártak, hanem bőrben, szegecsekkel stb.

Ez a határvonal mára már nagyon kezd elmosódni, de ezek bizonyára már régen voltak :)

2010. júl. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"a rockzene elvesztette azt a varázsát, ami megvolt a 70-es és a 80-as években. Nem az aktualitását, hanem...hmm...megváltoztak az emberek. Azok, akik akkor játszották, kiöregedtek. Nincs már meg az a tűz, az az érzés"

Nos, ez így, egy az egyben igaz! Valóban a hetvenes és nyolcvanas évek környékén éltek az igazi rockerek... Ma már csak ilyen divatmajmok vannak. (Oké, persze van egy-két igazi rocker is, de a legtöbb csak a divatot követi.)

A rock régen: Edda, P. Mobil, Depresszió

A rock ma: Hannah Montana/Miley Cyrus, Jonas Brothers

Ez nevetséges, szerintem mindkettő olyan messze van a rocktól, mint béka segge az égtől!


"Tehát...min gondolkoznak a rockerek. Ez egy kicsit furcsán hangzik nekem, mintha valami külön állatfajról kérdeznél. :)"

Valóban így hangzik? Hmm... Pedig semmi bajom a rockerekkel. Apám azóta rocker, mióta az eszét tudja, s anyám is az volt fiatal korában (elvileg lelkiekben még ma is az, csak már túl öregnek tartja magát az olyan ruhák viseléséhez). Talán éppen ezért kérdeztem rá a rockerségre... Rocker szülők gyerekeként lehet, hogy én is úm. rockernek születtem. :D

Egyébként arra akartam célozni ezzel, hogy pl.: az EMO-t is úgy szokták "elemezni", hogy azt írják róluk, hogy az élet nagy dolgain gondolkoznak... Vagy valami ilyesmi. Nem vagyok EMO, ezért nem tudom, ők mit gondolnak. :)

Akkor inkább úgy kérdezem: A rockerek hogyan viszonyulnak az élethez?

Egyébként kösz a kommentet!:)

2010. júl. 30. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:
rocker az, aki rock zenét hallgat. az egy maszlag az életérzésről meg a többi baromságról. ha rockot hallgatsz, akkor rocker vagy. én is kizárólag rockot hallgatok, de ettől nem érzek semmi extrát, semmi különös életérzés vagy hasonlók, egyszerűen csak ez az a zene, amiért élek-halok.
2010. júl. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kérdező: én is rocker szülők gyermeke vagyok, bár nálunk inkább anyám az aki, és apám a nyugisabb ;)


Hogy viszonyulnak az élethez...hmm...

Ez különös. Szerintem mindenki máshogy, mivel itt nincs olyan divat, mint az EMO-soknál, vagy nem tudom.

Ki lehetne indulni a zene témájából, de az is ezerféle lehet.

Van persze érzelmes, szerelmes, stb, és van olyan, ami keményen szembe löki a társadalom kritikát, kitaszítottságot, antiszocialitást.

Aki rockzenét hallgat, valószínű valamennyire elszeparálja magát a társadalom átlagrétegétől, hiszen már a kezdetekor is ez volt a lényege. Bár manapság már minden második szembejövő rocker o.O

Segáz.

Szóval én így tudnám kategorizálni, bizonyos szintű elkülönülés, egyediség, vadság, s mégis érzelmesség. :)

Ez egy teljesen korrekt világnézet az én szemszögemből.

Remélhetőleg azt is írtam, amit próbáltam magyarázni...

Itt is vannak kivételek amúgy, van aki teljesen negatívan, már-már EMO módon látja a világot (:D), és van aki viszont teljesen jónak tartja közülünk.

Ez a természetes, alapjáraton nem alkotott két ugyanolyan embert a természet, tehát addig jó, ameddig nem lehet egy zenei stílus követőit egy kalitkába tenni. :)

2010. júl. 31. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kösz a kommenteket!

Szerintem mindkettőtöknek igaza van valamilyen formában.

Talán az az ember, aki rockot hallgat, eleve kissé eltér a többiektől, tehát az emberek 70-80%-ától, a társadalmi átlagtól. Már csak az a kérdés, hogy mit tekintünk rocknak...

Ugyanis a mai világban már rocknak számít az általam említett JB, HM, Miley Cyrus és hasonlók. Akik ezt hallgatják, nem rockerek - szerintem.

Ezen előadók zenéi a divatos pop kategóriába tartoznak, csak annyi bennük az "extra" (ami miatt rockzenének nevezik őket), hogy 1-2 rockos elemmel fel lettek turbózva. De (!!!) attól még, hogy gitárral és dobbal játszanak, még nem lesz rockzenekar egyik sem.

Azt hiszem, már kezdem érteni, kiket nevezünk rockernek, és őszintén szólva - valamilyen szinten - magamra ismertem.:) Ám nem szeretném elkiabálni ezt a dolgot, nehogy a végén még valaki ledivatrockerezzen (no meg persze még olvasok egy kicsit a rockerekről, mielőtt én is annak vallanám magamat).

Mégegyszer kösz a kommenteket!:)

2010. júl. 31. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!