Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek adjak apámnak a...

Szerintetek adjak apámnak a megtakarított pénzemből?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista, munkanélküli, de mivel vállalkozó volt így néha apró cseprő munkák akadnak. Szüleim elváltak és apám hitelt vett fel, hogy anyám részét kifizesse. Apám apukája mikor meghalt ráhagyta a vagyonát és abból a pénzből éltünk idáig. Apám bejelentette, hogy nincs több pénze. Még fél évig tudja fizetni a törlesztőt aztán valószínűleg elárverezik a házat. Annyi pénzt tudnék neki adni amiből még fél évig húznánk.

Adjak neki? Vagy inkább ne, és az árverezés alatt segítsek neki amiben lehet, majd költözzek a páromhoz?

Még annyi, hogy rendesen adok haza pénzt, több mint havi 30 ezret + 15 ezerért veszek kaját is.

Apám tudja, hogy van pénzem.



2013. jan. 14. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem adjátok el a házat és vegyetek egy lakást belöle. Ha nagyobb értékü a ház akkor 2 lakást.

Anyád fizet/fizetett utánnad gyerektartást?

2013. jan. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ha adsz is neki akkor győződj meg arról hogy tényleg arra költi amire szükséges.
2013. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyértelmű, hogy a házat most már el kell adni. Csak nagy és szinte lehetetlen, de megpróbáljuk. Nem kaptunk anyámtól gyerek tartást, mert mikor elváltak már idősebb voltam annál. Meg anyámmal ment a húgom így végül kölcsönösen nem fizettek egymásnak.

Az a probléma, hogy ha adok is neki nem sokáig húzzuk. A helyzeten nem sokat javítana. De hallottam amikor beszélt a barátnőjével és mondta neki, hogy minek nekem az a pénz, nekem úgysincs törlesztőm. Nagyon le vagyok törve.

Tudom nem ez a legalkalmasabb hely ennek a megvitatására, de bízom benne, hogy olyan ember is olvassa aki esetleg tud tanácsot adni. Esetleg volt hasonló élethelyzetben.

2013. jan. 15. 08:28
 4/4 anonim ***** válasza:

"Apám alkoholista, munkanélküli, de mivel vállalkozó volt így néha apró cseprő munkák akadnak."


Apám detto ugyan ez. Alkoholistára soha ne bízz pénzt! Csak mindig annyit, amiből pár napra kaját tud venni, ha elissza, az az ő baja, koplal. Komolyabb összeget ne adj oda neki, fizesd be helyette inkább. De ha azt látod, hogy neki a pia az első és beletemetkezik az önsajnálatba, hogy becsődölt a vállalkozása, elvált stb, akkor kezdj új életet és hagyd rá, ne vedd magadra a terhet, mert felesleges energiát pazarolni egy alkoholistára. Voltak szép idők, felnevelt ésatöbbi, de lecsúszott elkezdett inni és már nem fogsz tudni segíteni neki, mert az ő korukban már túl makacsak hozzá. Tapasztalatból írom, éld a saját életed, de ne hagyd a házat veszni.

2013. jan. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!