Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy végre...

Mit tehetnék, hogy végre elfogadjam magam? 15/L

Figyelt kérdés
Sziasztok! Rengeteg gondolat van bennem, hogy mit is kéne leírnom. De szerintem alaposan ki fogom itt önteni a lelkem. Szóval akkor kezdjük az elején. Már nagyon régóta önértékelési gondjaim vannak. Idén szeptembertől lettem gimis, és most még rosszabbnak érzem. Egyszerűen mostanában nem tudok önmagam lenni. Az év elején az összes osztálytársam félénk, visszahúzódó csendes lánynak gondolt, ami mostanra már kiderült azért, hogy nem teljesen. Mert a valódi önmagam egyáltalán nem csendes, sőt, a barátnőim örülnének néha, ha befognám a szám:). De az a másik hibám, hogy nagyon számít mások véleménye! Főként a fiúké. Azért, mert nagyon ritka, ha én fiúk szerint szép vagyok úgy, hogy láttak már élőben. Lehet, hogy kép alapján fiúk szépnek ítélnek, de az osztályomban kb csak 2-3 fiú van aki szépnek talál. Meg a lányok akikkel jóba vagyok, azok tartanak szépnek. Senki más. Zavar, hogy többnyire csak a lányoknak felelek meg. De rájöttem, lehet azért nem tartanak szépnek az emberek, mert én sem magamat, és amiért én sem látom annak magam és sokszor van emiatt rosszkedvem, lehet az emberek sem látnak szépnek. Ez lehetséges? Na mindegy. Szóval... Igazából az a legnagyobb gondom, hogy nem tudok önmagam lenni. Mindenkinek megakarok felelni, miközben ezt tudom, hogy lehetetlen. Mindig lesz valaki, aki beszól, vagy épp nem tetszik neki amit csinálok, és le kéne magasról tojni mások véleményét. De az a baj, hogy ez nekem nem megy. Sajnos, mivel nincs önbizalmam, és saját magam meg a barátnőim nem tudnak azzal felvidítani, hogy "szép vagyok, stb". Mit tehetnék, hogy végre boldog legyek, jó legyen a kisugárzásom és elfogadjam magam? Kérlek segítsetek! Negatív, nem a témához ideillő kommentárokat nem kérek, az még jobban elrontaná a kedvem! Köszönöm.:)

2013. jan. 22. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. hobbi

2. sport

3. önkéntes munka


Ezt tudom javasolni.


Kifejtem:

1. ha van valami amiben jó vagy, akkor csináld. Az ,hogy kreatív vagy ,hogy valami különleges, alkotást adhatsz a világnak, nyíltabbá tesz, jobban kontaktust tudsz teremteni a világgal, ráadásul növeli az önbizalmad a saját szemedben nősz majd hatalmast, mert az embereknek jó a tudat, hogy ott hagyják a világukban a "lenyomatukat"


2. a sport növeli a magabiztosságot és a kitartást, nem mellesleg formálja a tested, ami bónusz a pasiknál. Aki sokat sportol annak a lelke is megerősödik, szóval melegen ajánlom.


3. az önkéntes munkát azért ajánlom, hogy legyen világképed és ne ragadja le egy olcsó hollywoody tinilány szintjén. Manapság tömegjelenség, hogy a csajok itt cidriznek, hogy senki nem veszi őket észre, nem a társaság lelkei, nem elég szépek, nem elég magabiztosak, biztos mindenki kiközösíti őket... stb stb stb. Viszont ha elmész önkéntesnek és teszel valami jót a nálad rosszabb sorúakért pl menhelyen ápolod a sebesült állatokat, vagy családotthonban segíted az egyedülálló anyákat, esetleg harcolsz a környezetvédelemért... akkor látni fogod, hogy a te nagy bánatod eltörpül a világ gondjaihoz képes, és te gyakorlatilag úgy élsz mint egy királylány miközben máshol naponta AIDS-es gyereke születnek a halál biztos ígéretével, nőket erőszakolnak nap mint nap, anyák kényszerülnek gyermekeikkel az utcára és valaki még 40 sem tud olvasni. Ha ezekkel szembesülsz, akkor nem fog érdekelni, hogy mit gondol rólad Józsika, hálás leszel azért ,hogy te normális életet élhetsz, ahol nem erőszakolnak meg az osztálytársaid, nem csonkítják meg a vaginád, van mit enned minden nap.


Hát ennyi.


23/L

2013. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A legfontosabb az önbizalom :), mások véleményét meg ahogy írtad tojd le nagy ívből. Tudom milyen, általános iskolában engem is mindig csúfoltam cikiztek ( khm.. lány vagyok :) ) a fiúk, mindenkinek vannak mély pontjai és lesznek is, de túl kell lépni rajtuk, én ezt tettem :D vidítsd fel magad, egy jó beszélgetéssel vagy épp csak egy jó zenével. :D
2013. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbálj meg olyan baráti/haveri kört magadköré gyüjteni akikkel jól érzed magad,önmagad tudsz lenni és elfogadnak. Nem kell feltétlen a sulibol. A többi emberrel meg ne foglalkozz. Semmivel nem jobbak nálad. Tudom hogy nehéz nem törődni mások véleményével főleg ha össze vagy velük zárva adott esetben a suli miatt. Nekem is ez volt de valamennyire megtanultam leszarni mindenkit aki kritizált vagy nem fogadott el úgy ahogy.


Nem akarok az agykontrollrol beszélni mert hosszú, de az biztos hogy ha sokat mondod magadnak és sokat gondolsz rá hogy te igenis szép vagy,jó vagy tökéletes vagy stb akkor el fogod hinni és jobb lesz a kisugárzásod is.


A fiukat meg szard le de tényleg, az az 1 találjon szépnek aki majd az igazi lesz. Meg fogod találni idővel.

2013. jan. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mindenkinek ment a +!

Szerencsére értelmes válaszok jöttek! Megpróbálom megfogadni a tanácsokat.:)

2013. jan. 22. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!