Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy szokjak le így a cigiről?...

Hogy szokjak le így a cigiről? (lent)

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. Egy éve volt egy nagyon nehéz korszakom, és sajnos beleestem a cigis hibába. Mindenki azt mondta, hogy megnyugtat én meg elhittem, kipróbáltam és jól esett ezért rászoktam. Először a bátyámtól loptam (ő is cigizik) aztán elmondtam anyámnak és apámnak, és megengedték.(Mondom, hogy szar korszakom volt, és csak ezért engedték meg, mert csak abban leltem örömömet). Viszont már jobban vagyok és le akarok szokni. Ha valamivel le kötöm magam, akkor úgy annyit nem szívok, meg alapból kevesebbet szívok mint az elején, de tényleg le akarok ezzel állni, mert egészségtelen meg egyéb más zavaró okok ugye..

A tapasz használ? Vagy az elektromos cigi? Annyira nem tudom magam semmivel lekötni, hogy tényleg elfelejtessem magammal, az ilyen önkontrollos meg apró lépéses dolgokban pedig nem vagyok valami jó.. Ami még kis problémát okoz, hogy néha azért jól esik elszívni egy cigit (de gondolom ez csak azért van, mert rászoktam..)

És tudom, gáz, hogy 15 évesen lány létemre cigizek, nyugodtan leszidhattok mert megérdemlem, viszont valami ötlet kéne..

Előre köszönöm!:)


2013. jan. 24. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyit szívtál egy nap? Ha nem olyan sokat, akkor hiszem, hogy nagy szükséged lenne a tapaszokra, vagy erre az elektromos bigyulára, elég az elhatározottság.
2013. jan. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

*Nem hiszem


Előző voltam.

2013. jan. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Régen elment akár napi másfél doboznyi is. Most már egy doboznyi sem megy el. Max 10-12 szálat szívok el egy nap.
2013. jan. 24. 04:01
 4/7 Jézus :) ***** válasza:

Az elme nyugtalan. Állandóan pörög. Még ha a vonaton ülsz is csöndben, állandóan kattog az agyunk. Ha ezt néhány egyénnek elvislehetetlen , elkezd beszélgetni a mellette, vagy előtte ülő emberrel. Nincs kivel beszélgetni, ELSZÍVSZ EGY CIGIT. Ennyi az egész. Mivel képtelenek vagyunk "lecsaendesíteni" elménk, szükségszerűen valamilyen elfoglaltságot keresünk magunknak. Újságolvasás, reklám nézegetés és néha a rágózás is. Majd ha elmélyedsz magadban, hogy mi is a problémád, miért vagy gyakran nyugtalan, és rájössz hogy fölösleges aggodalmaskodni, akkor hirtelen rájössz, hogy a dohányzás is fölösleges, és értetlenül fogsz ott állni, hogy ezt eddig nem vetted észre.

Igen, a nikotin függőséget, lehet le kell kötni más tevékenységgel , amíg alább nem hagy, de az egész leszokás és dhányzás a tudatunk kivetülése.

2013. jan. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Változtass a napirenden vagy nemtudom...

Én Kollégiumba járok 100km-re az otthonomtól. Semmi szabad időnk nincs kb, max a 40-60 perces kaja szünetek.Ha ott vagyok elmegy hetente 1-2 doboz, de ha van pénzem akkor napi egy is simán elfogy. Ha nincs úgy érzem megőrülök, ingerült leszek, meg néha depis...reggel úgy érzem, csak ezért tudok felkellni.

Az az érdekes hogy ha otthon vagyok pl. hétvégén megvagyok nélküle. Szünetekben is van hogy egy-két hétig nem is szívok egyet sem. Csak nagyon nagyon ritkán jön rám a cigizhetnék, akkor is csak maximum egy estére.

Nemtudom pszihológiailag mi ennek az oka, de velem ez van.

Sok sikert.

2013. jan. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! (Felpontoztam mindenkit..:))

Igen, valami elfoglaltságot kell keressek, mert például amikor a barátaimmal leülünk kártyázni, akkor eszembe se jut a cigi, csak ugye nekik igen, ők rágyújtanak, olyankor késztetést érzek, hogy nekem is kell, és tök jó együtt kártyázni, dumálgatni és cigizni. Vagy nyáron estefelé kiülni fagyizni velük, iszogatni (nem alkoholt! Azt csak ritkán iszok, ha ünnep van, és akkor is mértékkel..) és rágyújtani..

Szóval mindenképp kell valami más, ami jobb és elfedteti velem a cigit. Például ha rá akarok gyújtani, inkább eszek egy szelet csokit (nagyon szeretem a csokit..) és miközben eszem, nem gondolok a cigire, utána meg csinálok valami mást, mintha elszívtam volna egy szálat..


Ezt most így mondanom is könnyű, csakhát legyen bennem annyi erő, hogy sikerüljön is..


Mégegyszer köszönöm!:)

2013. jan. 24. 18:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Hajrá, szurkolok:)

Amúgy még az segíthet, hogy gondolj rá, mennyire undorítónak találtad a füstjét kiskorodban vagy régebben mikor még nem cigiztél...meg hogy büdös leszel tőle, engem mindig is zavart, ha valaki büdös, főleg ha én vagyok az. A kezem milyen szokott lenni, pfejj :D

2013. jan. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!