Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerinted mi az élet értelme?...

Szerinted mi az élet értelme? Tudom, ez sokszor elhangzott, de van egy jó kis gondolatom, szerintem a tanulás, alvégre ha azért élnénk hogy élvezzük, akkor olyan életet élnénk amiben álandóan boldogok vagyunk bővebben lenn

Figyelt kérdés
De mi olyan életet élünk amiben csak tanulunk, van egy olyan mondás, az ember egész életében tanul, akkor mért nem az az élet értelme?
2009. szept. 4. 18:57
 1/1 anonim ***** válasza:
mert ha a szó szoros értelmében tanulsz, akkor azt általában nem élvezed. De pl. tanulsz akkor is ha olvasol egy jó könyvet, nézel egy jó filmet, vagy ebből a kérdésből is tanulsz. És az ilyen fajta tanulást viszont már élvezed is. Tehát az élvezet is értelmes:) én nem állítanám ilyen konkrétan, hogy a tanulás az élet értelme. Akkor már inkább a szeretet.
2009. szept. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!