Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aktív korúak ellátása mellett...

Aktív korúak ellátása mellett lehet dolgozni részmunkaidőben, ha az csak heti 2X2 óra, azaz havi 8X 2 óra, összesen 16 órás munkaviszonyt jelent?

Figyelt kérdés

Regisztrált álláskereső vagyok és az Aktív korúak ellátását kapom 3 hónapja. Találtam egy munkalehetőséget mellé, szintén 3 hónapja, de most tudtam meg, hogy nem egyszerűsített foglalkoztatásban jelentettek be két és fél hónapja a munkahelyemen (ami elfogadható lenne ezen ellátás mellett), hanem részmunkaidőben, heti 2X2 órában, azaz, havi 8X2, összesen havi 16 órában. Havi 11. 000 Ft-ot keresek egyébként ezzel a munkával papíron. Most mit csináljak? Ha elmondom az önkormányzatnál mi történt, akkor megvonják az aktív korúak támogatását tőlem és vissza kell fizetnem amit az elmúlt 2.5 hónapban fölvettem?

Hozzáértők válaszát várnám elsősorban. S.O.S.!



2013. febr. 9. 11:42
1 2
 11/12 anonim válasza:

Bár sokat nem segít már rajtad, de a kérdésed alapján ránéznek többen is, így hozzátennék egy apróságot!


Amikor aktív korúak támogatását veszed fel, és mellette ennyire gyenge egyszerűsített munkát végzel, azaz az össz. kereseted nem éri el az XY ft-ot.... (nem tudom pontosan.. de amúgy is változó összeg... 37? 47? nem emlékszem...) akkor tudsz igényelni gyors segélyt is mellé.

Tehát, ha valaki nem éri el ezt a bizonyos limitet, akkor negyed évente igényelhet maximum 5000.- Ft-nyi segélyt, ami kajajegyben, (Erzsébet..) nyilvánul meg. 1.2.3.4. negyedéves étkezési hozzájárulás.

Külön kell igényelni!

Nem nagy összeg, de aki ennyire rossz passzban van annak egy 5000-es kajajegy is jól jöhet. Mivel nem feltétlenül vagy halmozottan hátrányos, ezért nem fognak külön szólni, hogy ilyet is felvehetsz még mellette! (Hátrányos helyzetű NEM kissebbségi ombucman nincs. ;) Pontos legyek, képviselet és információ továbbítási hiány van ezen a területen.)

2018. jan. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűsített foglalkoztatásban,és közmunkában dolgozhatsz,nekem ezt írta a kormányzati portál.
2023. jún. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!