Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyógymasszőr? Masszőr?

Gyógymasszőr? Masszőr?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni.1-2éve eldöntöttem, hogy szeretnék masszőrködéssel foglalkozni.Viszont néztem, hogy a gyógymasszőr oktatás, kb 2év, és ott orvos mellett kellene dolgozni.A sima masszőr aki egyéb masszázsfajtákat elsajátít viszont kicsit szabadabb, ahogy így olvasgattam.Későbbiekben szeretnék egy saját kis szalont nyitni, persze nem Magyarországon és ehhez úgy gondolom nem a gyógymasszőr vonalon kellene elindulnom.Segítséget szeretnék kérni, hogyan is fogjak hozzá.Jelenleg érettségim van.Ahogy nézelődtem sok helyen 1-2 napos sima masszőr tanfolyamok vannak, de úgy gondolom 1-2 nap alatt nem lehet megtanulni eléggé ezeket.

A negativ kommenteket elkerülve szeretnék előrébb jutni.Előre is köszönöm a hasznos válaszokat.



2013. febr. 13. 20:54
 1/4 anonim válasza:
ha szabadságot akarsz ne olyan papírhoz juss hozzá ami orvos függő és óvatosan ezekkel a képzésekkel járj utána és gondold át jobban és ne lendülj ki egyből külföldre
2013. febr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Családom külföldön él, sok ott a magyar, így elsősorban ott alakulna ki a vendégkör, majd később külföldiek között is.Semmi esetre sem mennék egy internetes hirdetés alapján pl külföldre.De szerintem először itthon kellene elsajátítanom a masszázst.
2013. febr. 13. 22:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Mit értesz azon, hogy szabadabb? Hogy kevesebbet tud? Ne legyél megtévedve: bármelyik masszőr egyformán sajátíthat el "egyéb" masszázsfajtákat, ha rászánja az időt, a pénzt és a munkát.
2013. febr. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Figyelj! Én gyógymasszőr vagyok, kicsit félre vagy tájékoztatva, mert MI mozgunk szabadabban, ha jól meggondolod már csak azért is, mert nem csak az alap frissítő masszázs formát sajátítjuk el, (jóval többről van itt szó) és senkinek nem kell orvos mellett dolgoznia... mert gyakorlatilag ilyen (ebben a formában) nincsen. Ez nagyjából annyit jelent, hogy orvos által előírt kezeléseket csinálnálsz a betegeken, de nem függsz tőle. Nem feltétlenül kell neked kórházban dolgoznod, sőt mostanság a legtöbb fürdőbe, gyógyfürdőbe is inkább a gyógymasszőröket keresik, mint a sima (elnézést a kifejezésért) frissítősöket.

Örülök, ha tudok segíteni, ha bármi kérdésed van, csak írj! :)

2013. febr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!