Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fülpiercinget szeretnék...

Fülpiercinget szeretnék szúratni porcba. Lövessem vagy inkább szúrassam? Akinek van az kozmetikusnál vagy piercingesnél csináltatta? Ha utána kiveszem mi marad ott? Begyógyul a porc? Tudom, hogy érdekes kérdés, de nagyon félek.

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm.

2013. febr. 26. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szúrasd, az nem akkora trauma a porcnak, könnyebben is gyógyul és nem reped meg.
2013. febr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és ha megunom és kiveszem akkor egy lyuka marad ott vagy rendesen be fog gyógyulni?:)
2013. febr. 27. 21:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mennyi ideig tartottad benne. A bőr össze fog szűkülni, a porcban megmarad a lyuk(de az úgysem észrevehető).
2013. febr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Lövés vagy szuratás? Hát igen, érdekes kérdés. Több dolog szól mind a kettő mellett is, és ellene is.

Inkább a személyes tapasztalattal kezdem:

Van porcban 5 ékszerem. Ebből 3 szúrt, kettő lövetett. Az első lőve volt, gyorsan meglett és nem fájt egyáltalán. Hátránya, a lassú gyógyulás volt. A pillangókapocs részt nehéz tisztítani megfelelően, így 6 hónap (igen, fél év) volt, mire meggyógyult. A második szúrva lett. A szúrás fáj és még vérzett is rendesen, de az "csak" 4 hónapig gyógyult (karikával). Utána megint lövettem, szintén, mint az első, de hamarabb, kb 4 hónap alatt meggyógyult. Utána lettek szúrva a maradékok, amik viszont még mindig gyógyulnak... szóval a porc lassan gyógyul, mert egy másabb szövet, mint a bőr. Ha kiveszem akármelyiket, akkor szó szerint átlátok a lyukon, de pár óra elteltével már nem. Volt még egy lőve régebben, de azt már rég kivettem, 8 hónapig volt a fülemben, de mindig vacakolt. Mára semmi nyoma sincs. Gondolom, ha a többit kivenném végleg, akkor kb olyan nyoma maradna, mint a cimpán lévőknél.

Kicsit jobban leírva: lövetés: olcsóbb, gyorsabb, kevésbé fáj, de lassabban gyógyul, szúrás: drágább, lassabb, jobban fáj, de elvileg gyorsabban gyógyul.

De amit én gondolok, hogy van már olyan belőhető ékszer is, aminek mind a két vége golyós (barbell), és az szerintem nagyon szuper egy dolog. Studex/medisept...stb cégek is forgalmazzák már, de nem tudom, hogy a kozmetikákban mennyire elterjedt. Ott inkább a hagyományos típust, vagy a kapszulás újabbat lehet látni. (Igazából a kétgolyós ékszeres is kapszulás, de még nem láttam kozmetikát, ahol használták volna.)

Ha tudsz, ahol használnak a legmodernebből, akkor mindegy, a lövés/szúrás, mert a legújabb "lövőgép" nem lő, hanem szúr. Tehát behelyezés miatt jobb. A régi lövők nem. Azokat nem a porcra találták ki.

Szóval a folyamat mindegy majdnem, inkább a gyógyulásra kell jobban odafigyelni és ápolni.


Remélem segítettem, ha még lenne kérdésed, írj privátban ;)


- The Blueskin -

2013. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"...A szúrás fáj és még vérzett is rendesen..."


Azt hogy?:O 7 piercingem van, egyiknél sem fordult elő vérzés, a szúrás után sem, a piercingnek ki kéne teljesen tölteni a lyukakat. Így elhiszem, hogy lövettél is. Nem lehetett kellemes átélni.

2013. febr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem is vérzett az első piercingem, de azt nem porcba szúrták. :) Nagyon félek a tűktől, főleg attól, hogy érezni fogom és nagyon köszönöm a válaszokat.
2013. febr. 28. 10:17
 7/11 anonim válasza:
Nincsen semmi okod az aggodalomra nem érdemes félned! Egyet értek azokkal, akik azt mondják h mindenképpen szúrasd én is azt mondom h piercingesnél csináltasd semmiképpen se lövesd! :) én is szúrattam és nagyon gyorsan megvolt nem kell félned és jó esetben a tűt se látod meg! :)
2013. febr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A szúrást javaslom, nekem a lőtt lyukak az istenért sem akartak begyógyulni, sokáig szenvedtem velük. (nekem mondjuk tört a porc)

A szúrás sem tart sokáig, ez már amolyan rutin munka egy piercernek. Pár pillanat az egész. Ha nem karikát rakatsz be, akkor nem fog nagyon fájni. Már az elején becsukod a szemed, és nem fogod a tűt sem látni, vagy szólsz hogy félős vagy és úgyis mondják mikor ne nézz oda. :)

Olyan gyorsan átszúrja, hogy azt még nem érzed fájdalmasnak, csak egy nyomást érzel, utána kezd el égni, feszíteni. Amikor beteszi az ékszert az kicsit kellemetlen, utána már nem feszít, csökken a rossz érzés. :)

Nekem 10 lyuk van porcban, ebből csak egy vérzett, de az is csak azért, mert kicsit vastagabb tűvel lett szúrva.

Ne félj, nem nevezném ezt különösen fájdalmas műveletnek. Nagyon gyorsan megvan. :)

Utána a gyógyulás jobban fáj.


Ha kiveszed a porcban megmarad a lyuk, de a bőr összehúzódik felette. Egy pici, alig látható pötty marad.

2013. márc. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én meg azt már nem is éreztem, mikor beletette az éxert :D
2013. márc. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én kozmetikusnál lövettem és semmi baja nincs nem vérzett semmi be se gyulladt , de biztonságosabb a szúrás
2013. márc. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!