Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Alkoholista, gyógyszerfüggő...

Marcsi46 kérdése:

Alkoholista, gyógyszerfüggő Anyám öngyilkossággal fenyegetőzik. Komolyan vegyem?

Figyelt kérdés
Anyàm 60 éves, gyerekkorom óta iszik és gyógyszerezi is magàt. Andaxint szed és még szívgyógyszert...megszerzi vény nélkül is. Én 32éves agyok és màr a Bàtyàimmal sem tudunk dülőre jutni Anyu kapcsàn... Mindannyiunkat elzavart otthonról. Nekem és legidősebb Bàtyàmnak is van gyerekünk. A màsik Testvérem segítette Anyut, míg őt is kirúgta. Ha felhívjuk nem fogad el segítséget csak öngyilkossàggal fenyegetőzik, ami elég kiakasztó. Sajnos nem vagyunk jó móduak és mi is gondokkal küszködünk. Magamhoz nemvehetem mert a Férjemmel nem bírjàk egymàst. Mit tegyünk? Komolyan vegyük a fenyegetést?
2013. febr. 27. 23:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha igazán hajlama lenne a öngyilkosságra nem érte volna meg a 60 évet, már korábban próbálkozott volna.

De tudod sosem lehetsz biztos ebben, sajnos.

Az alkoholisták, gyógyszerfüggőek nagyon labilisok lelkileg, bármi megtörténhet.

Szerintem háziorvossal érdemes lenne beszélni, hogy beutalják kezelésre, vagy valami más megoldás vagy esetleg ha lehet vele beszélni megoldás lenne ha be tudnátok tenni egy idős-otthonba, ahol állandó felügyelete lenne és Ti is kicsit meg tudnátok nyugodni

2013. febr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!