Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ajánlott levél postai kézbesít...

Ajánlott levél postai kézbesítése 2010. november01 je előtti években hogyan zajlott? Csak aláírás Útján?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy az ajánlott levelek postai kézbesítései 2010. november 1 től nem kötelező az átvételét aláírással ellátni, zárható postaládába fiókpostába kézbesíthetők.

De 2010. november 1 je előtti években ezt csak is az átvételt aláírással igazolva kézbesítette e a postai kézbesítő? Nem a tértivevényre vagyok kíváncsi. Köszönöm a válaszokat.


2013. márc. 4. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A NEM tértivevényes ajánlott leveleket nem kötelező aláíratni, ha nincs otthon senki, levélszekrénybe helyezhető ha az névvel ellátott és zárt. Ez mindig is így volt...
2013. márc. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

79/2004. (IV. 19.) Korm. rendelet

a postai szolgáltatások ellátásáról és minőségi követelményeiről


A POSTAI KÜLDEMÉNYEK KÉZBESÍTÉSE

a fenti Korm. rendelete még nem tette lehetővé a postai könyvelt küldemények posta ládába történő elhelyezését.Csak az átvevő aláírásával volt kézbesíthető a postai könyvelt küldemények. ( ajánlott küldemény is e csoportba tartozott és tartozik.

2010. november 1 től egy új Kormányrendelet változtatással az ajánlott küldeményeket ha az átvétel aláírása akadályoztatva van az esetben zárható névvel ellátott posta szabvány ládába bedobható, ez azonban 2010. november 1. től szabályos.

2013. márc. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

... és áruld már el nekem hogy a fent linkel kormányrendelet hol tiltja a levélszekrénybe kézbesítést???


20 éve vagyok kézbesítő és amióta dolgozom, nincs tiltva ez a fajta kézbesítés, ahogy fent leírtam, de lehet hogy én tudom rosszul... :)

2013. márc. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!