Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy egyre több ember lesz depressziós, és öngyilkossággal kapcsolatos gondolatai lesznek?

Figyelt kérdés
Az a durva, hogy én is felfogom, hogy egyszer élünk. És igen, sok a számla, sok a fizetnivaló, néha nyűgös a gyerek, vagy nehéz az iskola...de régen is sokat kellett dolgozni (és nem papolni akarok). Csak egyszerűen nem értem, hogy nekem pl. a nagymamám mesélte, hogy régen a fiatalok nagyon nagy többsége mennyire jókedvű és életvidám volt. Most meg azért sok családban már van internet, tv, szórakozhatnak a fiatalok, lehetnek szabadon szerelmesek, meg ilyenek. Akkor mi okozhatja, hogy mégis "korunk egyik betegsége a depresszió"? Miért akar ennyi fiatal öngyilkos lenni?
2013. márc. 4. 19:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A beteg társadalom. Röviden.

Én azt gondolom, hogy a világ sajnos egy olyan jövőt tár a fiatalok felé, ami kilátástalannak tűnik. Ami azért valljuk be nem egészen helyes így, ugyanis mint mondtad mindig voltak és lesznek is problémák, a baj azonban ott kezdődik, hogy a mai fiatalokban nincs akarat és küzdési szellem. Gyenge jelleműek és azt várják, hogy minden az ölükbe hulljon.

2013. márc. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Egy-két generáció alatt kiveszett az emberekből a kitartás?
2013. márc. 4. 19:27
 3/17 anonim ***** válasza:

Mert nehezebb most az élet. Megváltozott minden. Nincsenek már olyan normális helyek ahová a fiatalok eljárhatnának. Csak a füstös kocsmák, és a buliknak nevezett razziák, ahol nagyrészt 12-13 évesek vannak, és a huszasokat már kinézi.

Az Internet is nagyban hozzájárul ehhez, mert olyan szintem elkényelmesíti az embert, hogy nem jár már a szabadba, nincsen rákényszerülve, hogyha valamit akar, átmenjen a barátaihoz, hanem ír üzen nekik itt. korlátlan a hozzáférés gátlástalanul mindenhová már a kisgyerekeknek is, ezért lesznek ilyen kretének. A virtuális világ lesz a való élet nekik. a tv sem a régi már, eltűntek a jópofa műsorok, és már a korhatárokat sem tartják be. A média azt tukmálja az emberekbe, hogy ez az ideál, és ha ti nem vagytok ilyenek, nem néztek így ki akkor nem is vagytok emberek. Régen többet jártak össze az emberek, barátságosabbak voltak, mivel nem tudtak csak úgy bármikor telefonálgatni, netezni.Mondom ezt mind úgy, hogy 22 éves vagyok csak.

2013. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
És az első is jól mondja, régebben mondhatták azt a fiatalok, hogy befejeztem a sulit és elmegyek, mert tudták, hogy lesz munka. Most is el lehet ugyan menni, csak éhen halnak.
2013. márc. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én még kevesebb, bevallom, de sajnos így is látom, hogy !körülbelül! hova fogok jutni. Ahogy pedig a nálam nem sokkal fiatalabbakat nézem... döbbenet. Csak tátom néha a szám, hogy a legtöbbjük agya mennyire eltompult és mennyire életképtelenek. Ez egy kicsit durva megfogalmazás volt, tudom, talán nem is ezek a legjobb szavak rá, de a középkorban valahogy így fogalmazták volna meg. :D
2013. márc. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát ha ez így folytatódik jön a világ vége!
2013. márc. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ezért nem találok én házasodnivaló embert magamnak:)
2013. márc. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A világ vége már nem jön, hanem van. :)
2013. márc. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Amúgy már a kisgyerekek is olyan felvilágosultak hogy tudnak már mindent mindenről. Gusztustalan az egész világ amúgy! Már szegény ártatlan gyerekek lelkét is mérgezik, ezért lesznek ilyen retardáltak szerencsétlenek. A legdurvább korosztály a huszonévesek, azok oszt tragédiák.

Az értelem csapdossa a plafont de nem egyszerű szinten:)

Szomorú!

2013. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Miét pont a huszonévesek? És mi van az utánalévőkkel, meg akik előttük vannak?
2013. márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!