Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a hidrogénnek,...

Igaz, hogy a hidrogénnek, vagy a kőolajnak köze van a Delma margarinhoz?

Figyelt kérdés
ezt hallottam.

#margarin #Delma #kőolaj.
2013. márc. 10. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:
hidrogénnek szinte mindenhez köze van(víz), illetve energiatermelés az élőlényeknél,
2013. márc. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hidrogén növényi zsírokon való átbuborékoltatásával készülnek a margarinok. A hidrogén beépül a telítetlen (a szénláncban kettős kötést tartalmazó) helyekre. Ezért mondják egészségtelennek, mert egy mesterséges kaja. Olyan fajta zsírsav, amivel a természetben nem találkozhatunk, ezért a szervezetünk nem lehet felkészülve a fogyasztására.


A kőolajnak a vegyiparhoz és azon belül is az élelmiszer ipari ágához is nagyon sok köze van, mivel szinte mindent elő tudnak belőle állítani: aromák, ízfokozók, stabilizálók, állományjavítók, alkohol stb. Én magam is megdöbentem azon, amikor egy olcsó vodkát olvasva ezt láttam:készült alkohol és víz felhasználásával. Magyarul igen, azt a vodkát kb, ipari víz és kőolaj felhasználásával is elő lehetne állítani. Persze gondolom, valami olcsó párlatból van kinyerve hozzá az alkohol, de akkor is.

Törekednünk kell a minél kevésbé mesterséges, a minél természetesebb, a lehető legkevésbé feldolgozott élelmiszerek vásárlására.

2013. márc. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!